Keystone logo
Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Vytautas Magnus University - PhD Programmes

Vytautas Magnus University - PhD Programmes

מבוא

מה שמייחד את אוניברסיטת Vytautas Magnus (VMU) הוא הגישה בעלת החזון שלנו לארגון לימודים, מחקר מדעי וחיי קהילה אקדמיים. חוקרים מליטא ומחוצה לה שהשתתפו בהקמת VMU מחדש בשנת 1989 הגדירו גם את העקרונות שלנו, שעליהם אנו פועלים מאז: מחויבות לטפח סביבת למידה ליברלית ודמוקרטית, תוך שימת דגש על החשיבות של אסתטיקה, יושר, סובלנות ועצמאות. מַחֲשָׁבָה. אנו מקדמים את האידיאלים הללו תוך טיפוח יצירתיות, התקדמות אקדמית וזהות תרבותית בתוך הקהילה שלנו.

VMU היא אוניברסיטה מקיפה המוקדשת למצוינות בהוראה, למידה, מחקר, אמנויות וחדשנות, וטיפוח חשיבה ביקורתית, תגובה מעוררת דמיון, כמו גם הרצון והיכולת ללמידה לכל החיים של התלמידים שלנו שתהיה להם השפעה על העולם, מקומית ו באופן גלובלי.

חינוך 360°

ל-VMU יש מוניטין של אוניברסיטה עם חשיבה גלובלית, חופשית וליברלית. הזמן המושקע ב-VMU הוא צעד מכונן בחייהם של התלמידים שלנו, המאפשר לא רק הזדמנויות קריירה אלא גם צמיחה אישית, חוזק אופי ותחושת הגשמה עצמית. לימודים ב-VMU פירושם קבלת השכלה מקיפה המשדרת מיומנויות ויכולות ליבה כגון הבנה רחבה יותר של סוגיות גלובליות וחברה, יכולת ניתוח בעיות וחשיבה ביקורתית, רוח של סקרנות המאפשרת להסתגל לידע חדש וקידום גישה. של למידה לכל החיים, כל אלה מעצימים אדם לעשות שיפוט מושכל כאדם ולפעול בביטחון כמנהיג.

מחקר

רבים מחידושי המחקר ב-VMU נולדים במפגש של דיסציפלינות. החוזק העיקרי של המחקר ב-VMU הוא היכולת שלנו להגיב לנוף גלובלי ותחרותי יותר ויותר, המניע את היווצרות דינמית של סדרי עדיפויות מחקריים חדשים ומאפשרים שיפורים מתמשכים בביצועי המחקר הן ברמה הלאומית והן ברמה הבינלאומית. VMU מבצעת כיום כ-100 פרויקטים בתחומי ביוטכנולוגיה, ביופיסיקה, דיני טכנולוגיה, חינוך, סוציולוגיה, פילוסופיה, בלשנות חישובית, רכישת שפה ודו-לשוניות, תעשיות יצירתיות ועוד.

אוניברסיטה בעלת אוריינטציה גלובלית

VMU עובדת עם אוניברסיטאות ומדענים רבים ברחבי העולם, מיישמת פרויקטים, חילופי סטודנטים ועובדים, ומשפרת את מערכת המחקר והמחקר שלנו. זהו מוסד בינלאומי ורב-לשוני המפתח ללא הרף רשתות בינלאומיות ודיאלוגים בין-תרבותיים, משתתף בפרויקטים מדעיים, אקדמיים וחברתיים בינלאומיים, מעודד ניידות מרצים וסטודנטים ומקדם דיאלוג וסובלנות. VMU נמנע מהגבלות הנובעות מאינטרסים פוליטיים, אידיאולוגיים וכלכליים, מתייחס לכולם בכבוד והערכה ומספק את ההזדמנות להשתתף בקורסים של 30 שפות מודרניות וקלאסיות.

שמירה על המסורות

ההיסטוריה של אוניברסיטת ויטאוטאס מגנוס מקורה ב-1922, כאשר התוכנית ללימודים גבוהים אורגנה מחדש ובית ספר חדש נוסד תחת השם של אוניברסיטת ליטא.

כאשר בשנת 1919 איבדה ליטא את בירתה ההיסטורית וילנה, היא נפלה על העיר השנייה בגודלה קובנה כדי לשמש כבירה הזמנית והמרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי של המדינה במשך עשרים השנים הבאות. כמו כן, אוניברסיטה זו הייתה בית הספר להשכלה גבוהה היחידה בליטא באותה תקופה והפכה לכר גידול חשוב ביותר לרעיונות תרבותיים, מדעיים ומודרניים לאומיים. לזכר יום השנה ה-500 למותו של המנהיג הפופולרי ביותר בליטא העתיקה, הדוכס הגדול ויטאוטס הגדול, שונה שמה של אוניברסיטת ליטא לאוניברסיטת ויטאוטאס מגנוס בשנת 1930. בשנת 1950, האוניברסיטה נסגרה על ידי הממשלה הסובייטית, אך המסורת האקדמית שלה. נשמרה בחיים על ידי המהגרים שנים ארוכות עד להשבת העצמאות. בשנת 1989 הוקמה האוניברסיטה מחדש הודות למאמצים משותפים של מדענים ליטאים ומהגרים.

VMU מיישמת באופן פעיל את המטרות שהציבו אינטלקטואלים מקומיים וזרים שהקימו את האוניברסיטה.

כבוד לארודיטים

מאז הקמת האוניברסיטה ב-1922, כמעט 80 אישים נכבדים זכו בתואר דוקטור כבוד או פרופסור לשם כבוד. תוארי כבוד הוענקו לנשיאים, החותמים על חוק העצמאות, אינטלקטואלים ציבוריים, מדעני מדינה, משוררים בעלי הערכה בינלאומית, ארכיאולוגים, חברי קהילת VMU, אינטלקטואלים ליטאים ובעלי שם עולמי.

קידום אומנויות ויצירתיות

חללי האמנות של VMU הם נקודות חמות תרבותיות של העיר. אירועי תרבות שנתיים ופסטיבלים חשובים של קובנה מתקיימים כאן, כמו פסטיבל הג'אז הבינלאומי של קובנה כבר 20 שנה והפסטיבל הבינלאומי למחול מודרני. יתר על כן, פעילויות תרבות, חינוכיות וחברתיות שונות בקובנה מוצאות את ביתן כאן, יחד עם פרויקטים חינוכיים ותערוכות המציגות את ההקשר התרבותי וההיסטורי של האמנות. חובבי קולנוע לא מסחרי מתאספים גם ב-VMU. בפקולטות ובחטיבות האוניברסיטאות יש כמה מאות מתנדבים של סטודנטים המסייעים בהתלהבות באירועים שעורכים השותפים של VMU: פסטיבל הסרטים הבינלאומי של קובנה, תיאטרון המחול של קובנה AURA וכו'.

רוב האירועים שמאורגנים על ידי או ב-VMU פתוחים לקהל הרחב - כל תושבי קובנה מודעי תרבות ואורחים מתקבלים בברכה על ידי קהילת VMU.

מיקומים

  • Kaunas

    Vytautas Magnus University V. Putvinskio g. 23, LT-44212, Kaunas

Chat with students

שאלות