Keystone logo
University of the South Pacific USP

University of the South Pacific USP

University of the South Pacific USP

מבוא

אוניברסיטת דרום האוקיינוס השקט (USP) היא הספקית המובילה של חינוך שלישוני באזור האוקיינוס השקט ומרכז הצטיינות בינלאומי להוראה, ייעוץ מחקרי והכשרה בכל ההיבטים של התרבות, הסביבה וצרכי פיתוח משאבי אנוש באוקיינוס השקט.

על האוניברסיטה

USP - מבוא

אוניברסיטת דרום האוקיינוס השקט היא המוסד הראשון להשכלה גבוהה באזור הפסיפי, הממוקם באופן ייחודי באזור בעל מגוון פיזי, חברתי וכלכלי יוצא דופן.

USP, שהוקמה בשנת 1968, היא אחת משתי האוניברסיטאות מסוגה בעולם. היא בבעלות משותפת של ממשלות 12 המדינות החברות: איי קוק, פיג'י, קיריבטי, איי מרשל, נאורו, ניואה, איי שלמה, טוקלאו, טונגה, טובאלו, ונואטו וסמואה. לאוניברסיטה יש קמפוסים בכל המדינות החברות. הקמפוס הראשי, לאוקלה, נמצא בפיג'י. קמפוס אלאפואה בסמואה הוא המקום בו נמצא בית הספר לחקלאות וטכנולוגיות מזון, וקמפוס אמלוס בוונאאטו הוא המיקום של בית הספר למשפטים.

בתי הספר, המכונים והמרכזים האקדמיים באוניברסיטת דרום האוקיינוס השקט מאורגנים לשלוש פקולטות ובראשן דיקנים.

אלה הם הפקולטה לאמנויות, משפטים וחינוך; הפקולטה לעסקים וכלכלה; והפקולטה למדעים, טכנולוגיה וסביבה. כל סגל כולל מספר בתי ספר המציעים מגוון רחב של תוכניות וקורסים אקדמיים ברמות התואר הראשון והתואר השני.

האוניברסיטה מציעה גם תוכניות באמצעות למידה מרחוק וגמישות במגוון מצבים וטכנולוגיות ברחבי 14 הקמפוסים של USP.

טכנולוגיות תקשורת מתקדמות באמצעות USPNet משמשות כדי להגיע לתלמידי למידה מרחוק וגמישים ברחבי המרחבים העצומים של האוקיינוס השקט.

האופי הרב-תרבותי של צוות העובדים והסטודנטים מעניק ל- USP אופי יוצא דופן. זהו מוסד איכותי המייצר תארים דומים לאלה המוענקים על ידי אוניברסיטאות באוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה. בוגרי USP נמצאים בתפקידי מנהלים חשובים ברחבי המגזר הציבורי והפרטי בכל המדינות החברות ובמדינות רבות ברחבי העולם.

האוניברסיטה הציבה סטנדרט גבוה לאיכות במחקריה. התחייבויות מחקר גדולות כוללות ניהול עסקים, השכלה למורים, לימודי האוקיינוס השקט, לימודי ים, חקלאות, מדע וטכנולוגיה.

אזור האוניברסיטה

אזור אוניברסיטת דרום האוקיינוס השקט מתפרש על פני 33 מיליון קילומטרים רבועים של אוקיינוס, שטח גדול פי שלושה מגודל אירופה. לעומת זאת, מסת היבשה הכוללת שווה בערך לשטח דנמרק. האוכלוסייה משתנה בגודלה מטוקלאו עם 1600 איש ועד פיג'י עם יותר מ -800,000. כלל האוכלוסייה מונה כ -1.3 מיליון איש.

חברות תעופה בינלאומיות שטסות קווים בין אוסטרליה, יפן, קוריאה, ניו זילנד וארצות הברית מקשרות בין מספר מדינות האי. יש גם חברות תעופה שמשרתות את האזור. בתוך מדינות, משלוח בין-אי משמש להגעה לאיים קטנים יותר ללא שירותי אוויר.

בגלל המיקום האסטרטגי והמתקנים שלה, USP מושכת חוקרים וצוות מצטיינים מכל רחבי העולם.

הנהלת האוניברסיטה

USP נשלט על ידי מועצה משלה, הכוללת נציגים של ממשלות המדינות החברות, צוות אקדמי, סטודנטים, מנהיגים בקהילה ועסקים, מזכירות פורום איי האוקיינוס השקט, מזכירות הקהילה השקטה, מועצת החינוך האמריקאית, המועצה הפרטית, אוסטרליה וניו זילנד.

הסנאט הוא הסמכות האקדמית של האוניברסיטה, האחראי לעניינים כגון הוראה ומחקר.

המועצה והסנאט משרתים ועדות הפועלות בתחומים כגון כספים, ניהול משאבי אנוש ותכנון אקדמי. וועדות אחרות עוסקות בפרויקטים מיוחדים ובעבודה השוטפת של האוניברסיטה.

ראש הטקס באוניברסיטה הוא הקנצלר. קנצלרי USP נשאבו ממנהיגי הממשלות החברות באוניברסיטה וכוללים ראשי ממשלות, נשיאים וראשי מדינות. הקנצלר הוא יושב ראש המועצה והראש המנהל של האוניברסיטה הוא סגן הקנצלר. המשנה לקנצלר נעזר בשני סגני-קנצלרים ושני פרו-קנצלרים.

צוות ההנהלה הבכיר אחראי לרווחת קהילת האוניברסיטה. מנכ"ל האוצר עוסק בשליטה בכספי האוניברסיטה. מנהל משאבי אנוש מנהל את משאבי האנוש של האוניברסיטה. בסך הכל, USP מעסיקה יותר מ -1,500 עובדים.

החזון, השליחות והערכים של USP

החזון שלנו

השגת מצוינות וחדשנות לפיתוח בר קיימא של מדינות האי הפסיפי

המשימה שלנו

 • לספק לאנשים באוקיינוס השקט מגוון מקיף של כישורים שלישוניים מצוינים ורלוונטיים;
 • לספק את היתרונות של מחקר מתקדם ויישומיו; </li>
 • לספק לקהילות ומדינות באזור האוקיינוס השקט פתרונות רלוונטיים, חסכוניים ובר קיימא, כולל יזמות, לאתגרים העיקריים שלהם; ו
 • להיות דוגמא לחינוך שלישוני באיי הפסיפיק באיכות, ממשל, יישום טכנולוגיה ושיתוף פעולה עם מוסדות שלישוניים לאומיים.

הערכים שלנו

 • מחויבות ונאמנות של צוות ותלמידים למוסד ולאזור;
 • הסטנדרטים הגבוהים ביותר של ממשל, מנהיגות, חופש אקדמי, יושר ושקיפות;
 • הסטנדרטים הגבוהים ביותר של יצירתיות, חדשנות, עבודת צוות וגמישות במרדף אחר מצוינות;
 • השקעות בצוות, הצטיינות צוות מתגמלת והעצמה של כל צוותי USP;
 • כבוד לייחודיות ולשונות במורשת האוקיינוס השקט שלנו ופיתוחו, שימורו והפצתו;
 • מחויבות לשיתוף פעולה ואינטגרציה אזורית;
 • סביבות למידה וחיים חיוביות ומכילות למצוינות התלמידים;
 • תמיכה בלומדים גמישים בכל המקומות להצלחה בעבודה, בחיים ובאזרחות;
 • הגנה וטיפוח של הסביבה;
 • קשרים חזקים להנחיית ההתקשרות עם ממשלות לאומיות, קהילות פסיפיק ושותפי פיתוח;
 • ענווה בביצועים, למדו מאחרים, העריכו את האמון שניתן, וכבדו את הידע, הקשרים ושאיפות של האוקיינוס השקט.

בסופו של דבר, החזון והמשימה של תוכנית אסטרטגית זו יתממשו באמצעות התרומה והתכונות של בוגרי וצוות USP. אלה הם המניעים המרכזיים של התוכנית האסטרטגית.

מיקומים

 • Suva

  The University of the South Pacific , , Suva

שאלות