Keystone logo
Jan Dlugosz University

Jan Dlugosz University

Jan Dlugosz University

מבוא

Jan Dlugosz University בצ'נסטוכובה היא אוניברסיטה ציבורית, עם תולדותיה שנמשכת עד שנת 1971. נכון לעכשיו, האוניברסיטה כוללת 4 פקולטות עם יותר מ -40 תחומי לימוד, עם תואר ראשון, שני ותואר שלישי. הוא מציע לימודים לתארים מתקדמים


מטר עלמה ...

JDU הוא בית הספר לשעבר לחינוך גבוה למורים, שהפך לאוניברסיטה. האירוע, שחשוב כל כך לקהילה האקדמית כולה בצ'נסטוחובה, נחגג ב- 1 באוקטובר 2004.

ההיסטוריה של מטר עלמה שלנו חוזרת לשנת 1971. בעקבות החלטת מועצת השרים של אז, הוקם מכללה להכשרת מורים. בשנת 1974 זה הפך לבית ספר להשכלה גבוהה למורים. עובדי האוניברסיטה הזוכרים את האירוע ההיסטורי של צ'סטוחובה והסביבה מדגישים כי הקמת בית ספר לתארים מתקדמים למדעי הרוח הייתה חשובה רבה לעיר המתפתחת במהירות. אנשים רבים מכירים בכך שזו הייתה החלטה חסרת תקדים, שכן בימים ההם הרשויות הראו עמדות חיוביות בהרבה כלפי אוניברסיטאות טכניות. בוגרי מדעי ההנדסה היו מבוקשים על ידי פיתוח דינמי של מפעלי תעשיה באזור. תעודות ראשונות להשלמת לימודי חינוך והכשרה הוענקו בשנת 1973. תעודות התואר הראשון לאומנויות ותואר שני במדע הוענקו על ידי רשויות בית הספר בשנת 1977.

ההתחלה של עלמה מטר שלנו הייתה צנועה למדי. במכללה וב- HTES המוקדמות היו שתי פקולטות בלבד: הפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע והפקולטה לפדגוגיה.

במשך 50 השנים האחרונות Jan Dlugosz University מתפתחת במהירות וצומחת בעוצמה. כעת מורכבת האוניברסיטה 4 פקולטות: הפקולטה לפילולוגיה והיסטוריה, הפקולטה למתמטיקה ומדעי הטבע, הפקולטה לפדגוגיה, הפקולטה לאמנות ושתי יחידות הוראה בין-סגל: המרכז ללימוד שפה זרה והחינוך הגופני מרכז ספורט. נכון לעכשיו, Jan Dlugosz University מציעה למעלה מ- 40 תחומי לימוד של:

  • תכניות מחזור א '(לימודי תואר ראשון) עם תואר ראשון.
  • תכניות מחזור ב '(לימודי תואר שני) עם תואר שני, כמו גם תארים מהנדסים.
  • תכניות מחזור שלישי (Ph.D.): בכימיה, פיזיקה, היסטוריה, לימודי ספרות ובלשנות.

יתר על כן, ב- JDU קיימות מעל 60 צורות של תכניות לתארים מתקדמים.

לאוניברסיטה הזכות להעניק את התואר הדוקטור להיסטוריה. ההליכים ממתינים עד לקבלת הזכות להעניק אישורים נוספים בתחומי לימוד אחרים.

כוחו של מטר עלמה הוא צוות העובדים קשה על הרחבת ואיחוד הישגי האוניברסיטה. נכון לעכשיו, JDU מעסיקה 648 מורים. ביניהם, ישנם 440 אקדמאים ו -148 עצמאיים, מתוכם 30 פרופסורים טייטלריים (מלאים).

JDU מעורב בפופולריות של חינוך במגוון צורותיו בקרב קשישים. כ 650 סטודנטים - חברים בפנסיה בקהילה שלנו משתתפים בקורסי לימוד שונים המוצעים על ידי אוניברסיטת העידן השלישי.אנסטסיה גפ / פיקסל

120549_pexels-photo-1462630.jpeg

שיתוף פעולה עם מרכזים אקדמיים זרים הוא נדבך חשוב בהכרה ובסיווג של בית ספר כלשהו. למטר עלמה שלנו יש מסורת ארוכה ורחבה בתחום זה. עד כה, רשויות ה- JDU סיכמו הסכמים מרובים הנוגעים לשיתוף פעולה עם מרכזים שונים של מדע ומחקר ברחבי העולם. שיתוף הפעולה הביא לתוכניות חילופי סטודנטים וצוותים אקדמיים. תוצאות היישום של הסכמים דו צדדיים רבים ומימון פרויקטים מחקריים משותפים מיושמים בפועל הן על ידי הנדסה אזרחית והן תעשיות צבאיות.

הספרייה הראשית היא אוצר אמיתי של האוניברסיטה. האוסף שלה מכיל כמעט 300 אלף פריטים, כלומר ספרים, כתבי עת למדע, מסמכים ואוסף כותרות מיוחדות. הספרנים פעילים מאוד בהפצת הקריאה; הם מארגנים תערוכות רבות המוקדשות לנושאים החשובים לאזור, להיסטוריה ולאמנות.

אקדמאים יכולים לפרסם את כל תוצאות המחקר שלהם בהוצאת Jan Dlugosz University , המוכרת לא רק אזורית ולאומית, אלא גם בקנה מידה בינלאומי. נציגיה משתתפים בירידים הספרים החשובים ביותר בפולין ובאירופה. הבית מספק פרסומים המוקדשים לתחומי לימוד שונים.

JDU מתהדר בפלנטריום, אטרקציה חדשה לסטודנטים ולכל תושבי אזור צ'נסטוחובה, המצוידת באחד מכלי ההקרנה המתקדמים ביותר מבחינה טכנולוגית בעולם.

הספורט האקדמי מתפתח במהירות. ספורטאי הסטודנטים JDU מתחרים באירועי ספורט המאורגנים על ידי מרכזים אקדמיים בכל רחבי הארץ ומחוצה לה. הם מסווגים עם מיטב הספורטאיות והספורטאיות מכל האוניברסיטאות בפולין.

הרשויות האקדמיות של "עלמה מטר" שלנו עוקבות מקרוב אחר התמורות הפוליטיות והחברתיות המתרחשות בפולין ובאירופה, ובמיוחד בדרישות המשתנות במהירות של שוק העבודה, המהווה גורם מכריע בהתאמת ההצעה החינוכית של האוניברסיטה. כך, אנשי אקדמיה של JDU מכניסים מערכות חינוך חדשות ושיתופי פעולה עם מרכזי חינוך זרים, לא רק עם מדינות חברות באיחוד האירופי אלא גם עם מדינות מחוץ לאיחוד, למשל במזרח אירופה.

מיקומים

  • Częstochowa

    Jerzego Waszyngtona,4/8, 42-217, Częstochowa

    שאלות