Keystone logo
© (c) IST Austria Magic Lemur Productions
Institute of Science and Technology Austria

Institute of Science and Technology Austria

Institute of Science and Technology Austria

מבוא

Institute of Science and Technology Austria - ISTA מחפשת מועמדים מוסמכים ביותר בעלי תואר ראשון או שני להגשת מועמדות לתואר Ph.D. תכנית. אנו מציעים משרות דוקטורט במימון מלא באסטרונומיה, ביולוגיה, מדעי המחשב, כימיה וחומרים, מדעי נתונים ומחשוב מדעי, מדעי כדור הארץ, מתמטיקה, מדעי המוח ופיזיקה, בסביבת מחקר ברמה עולמית בפאתי וינה.

בשנת 2019, ISTA דורגה במקום השלישי בדירוג מדד הטבע העולמי (מנורמל). בשנת 2018, ISTA דורגה בעשירייה הראשונה ברשימת "30 המוסדות האקדמיים המובילים מתחת לגיל 30" של Nature Index Rising Stars. לכל הסטודנטים מוצעים חוזים ל-5 שנים, הם מקבלים משכורות תחרותיות בינלאומיות וכיסוי ביטוח לאומי מלא. יש גם תמיכה כספית לסטודנטים להשתתף בכנסים וסדנאות מדעיות. המועד האחרון להגשת מועמדות הוא 8 בינואר 2024, לתאריך תחילת הדוקטורט בספטמבר 2024

אחד מסימני ההיכר של תוכנית הדוקטורט ISTA הוא החוויה המשותפת של בית הספר לתארים מתקדמים.

אנו שואפים להכשיר מדענים רחבי אופקים המבצעים מחקר חדשני, מונחה סקרנות. שלב ראשוני של חקירה מעודד חשיפה רחבה לגישות ובעיות מדעיות חשובות. זה מאפשר לסטודנטים להניח בסיס איתן למחקר אינטנסיבי בשלב השני של תוכנית הדוקטורט.

בינתחומיות

תוכנית הבוגרים שלנו מאופיינת בהכשרה מקיפה מודרנית עם התמקדות מיוחדת באינטרדיסציפלינריות.

ישנם שבעה מסלולים ללימודי דוקטורט:

 • ביולוגיה
 • כימיה וחומרים
 • מדעי המחשב
 • מדע נתונים ומחשוב מדעי
 • מָתֵימָטִיקָה
 • מדעי המוח
 • פיזיקה

מה שמיוחד בתוכנית הלימודים לדוקטורט ISTA הוא הגמישות שלה - התלמידים מגיעים עם מטרות שונות ויכולים לעצב את מסלולי החינוך והמחקר שלהם. חלק מהסטודנטים מגיעים ISTA ומחפשים לחקור, לאחרים יש מושג ברור לאן הם רוצים להגיע. התוכנית שלנו מתאימה לשניהם.

מחקר חדשני

סטודנטים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם סגל מצטיין בתוך קבוצות מחקר קטנות ויש להם גישה למתקנים מהשורה הראשונה.

בשנת 2019, ISTA דורגה במקום השלישי בדירוג מדד הטבע העולמי (מנורמל). בשנת 2018, ISTA דורגה בעשירייה הראשונה של רשימת הכוכבים העולה של Nature Index "30 המוסדות האקדמיים המובילים מתחת לגיל 30" והוצגה במאמר זה ב- Nature Index. לפרטים נוספים, עיין בפרופיל המחקר שלנו באינדקס הטבע. בשנת 2018 היה לנו גם שיעור ההצלחה הגבוה ביותר של מענק ERC (ב-48%), לפני מכון ויצמן, ETH ציריך, קיימברידג' ואוקספורד, וחברת מקס פלאנק. הסגל שלנו הם גם זוכים להצטיינות רבים, כולל פרס ארווין שר דיינגר, פרס לודוויג בולצמן ומדליית קארוס.

אתה יכול לראות את הרשימה המלאה של פרסומי סטודנטים במסד הנתונים של ISTA Research Explorer.

קבוצות מחקר

 • 69 קבוצות מחקר בשנת 2022
 • 90 קבוצות מחקר עד שנת 2026

המדינה- of-the-Art מתקנים

לא משנה מה תחום הלימודים שלך, תהיה לך גישה לציוד חדשני לביצוע מחקר ברמה תחרותית בינלאומית. מביו-הדמיה ומיקרוסקופיה אלקטרונית ועד לייצור ננו ומחשוב בעל ביצועים גבוהים: שירותים מדעיים מרכזיים תומכים במחקר חדשני.

דוקטורט. תוֹאַר

ISTA הוא מכון מחקר בעל הזכות להעניק את התארים של תואר שני למדעים ודוקטור לפילוסופיה. ISTA היא ישות משפטית עצמאית על פי המשפט הציבורי ויש לה מבני ממשל וניהול משלה על פי החוק הפדרלי של Institute of Science and Technology Austria (BGBl. I no. 69/2006).

מכיוון שהסמכות שלנו להענקת תואר נובעת ישירות מחוק של הפרלמנט האוסטרי, ISTA פטורה מחוק האוניברסיטאות האוסטרי.

שירותי תמיכה ופיתוח קריירה

הסגל והמינהל של ISTA &rsquo יכולים לספק מידע, ייעוץ ותמיכה במהלך הלימודים. שירותי התמיכה האקדמית כוללים הדרכה מנציגי מסלולי הלימוד, חונכים ומשרד בית הספר לתארים מתקדמים. עם שיחות קריירה קבועות, מפגשי הכשרת מיומנויות, כמו גם ביקורים של מנהיגים בתעשייה, הכשרה לתארים מתקדמים ותוכניות פיתוח קריירה מכינות את המדענים לצעדים הבאים שלהם; באקדמיה, בתעשייה ומחוצה לה.

איפה ISTA ?

המכון נמצא רק 25 דקות נסיעה באוטובוס מוינה, שנבחרה בעקביות לאחת הערים הטובות ביותר בעולם לחיות בהן. לסטודנטים שלנו יש את הבחירה לגור בקלוסטרנובורג, אזור שקט מוקף ביערות יפים, או ממש בפנים ההמולה של וינה. יש לנו גם מספר אפשרויות דיור בקמפוס.

דוקטורט בינתחומי יחיד של ISTA &rsquo. התוכנית מאפשרת לסטודנטים ולסגל לשתף פעולה בחופשיות בין קבוצות מחקר ותחומים. זה מוליד רעיונות וגישות מחקר חדשות.

סטודנטים לתואר שלישי ב- ISTA יכולים לבחור מתוך שבעה מסלולי לימוד שונים כמסלול העיקרי שלהם: ביולוגיה, כימיה וחומרים, מדעי המחשב, מדעי הנתונים ומחשוב מדעי, מתמטיקה, מדעי המוח ופיזיקה. חברי סגל רבים קשורים למסלולים רבים, המשקפים את האופי הבינתחומי של קבוצות המחקר בקמפוס ומאפשרים לסטודנטים לגשת לנושאים מעניינים ממגוון זוויות.

רוטציות בשלוש קבוצות מחקר שונות

כל דוקטורט נכנס. הסטודנט מבצע שלושה רוטציות של כחודשיים בקבוצות מחקר שונות. תהליך ההתאמה מבטיח התאמה טובה בין סטודנטים למנחים וחושף את הסטודנטים לתחומים ומתודולוגיות חדשות.

שילוב ייחודי של רוחב ועומק

שילוב של קורסי ליבה בינתחומיים וקורסי בחירה מתקדמים נותן לסטודנטים את ההזדמנות לקיים אינטראקציה עם מדענים בתחומים שונים, כמו גם להמשיך את הנושא הנבחר שלהם לעומק.

לדחוף את גבולות הידע

המחקר החדשני ביותר נוטה להתעורר בממשקים של דיסציפלינות. בבית הספר לתארים מתקדמים, התלמידים ממלאים תפקיד מרכזי בחיבור בין גישות שונות לעיצוב עתיד המדע.

הגרף הבא מציג שיתופי פעולה חוצי קבוצות ב- ISTA , המבוסס על פרסומים שנכתבו במשותף מ-2016 עד יוני 2019.

תכונות הקמפוס

הקמפוס של ISTA ממוקם בקלוסטרנובורג, עיר היסטורית בצפון מערב וינה.

האתר שוכן בין יערות וינה, במרחק של 18 קילומטרים בלבד ממרכז העיר וינה.

חלק גדול מהקמפוס מורכב ממבני מעבדה, יחד עם מגורי סטודנטים, סגל וצוות, ומתקנים נוספים הכוללים את הקפיטריה, גן הילדים, מגרש כדורגל, מגרש טניס ומוזיאון האמנות/ברוט סנטר.

  קבלה

  כניסה עם תואר ראשון או שני

  ISTA מקבלת בברכה סטודנטים עם רקע אקדמי שונה שיכולים להביא את כישוריהם וחוויותיהם לסביבה המדעית.

  אנו מקדמים בברכה מועמדים המחזיקים (או מצפים להחזיק לפני ההרשמה) תואר ראשון או שני בביולוגיה, מדעי המוח, מתמטיקה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה ותחומים קשורים.

  סביבה בינלאומית דוברת אנגלית

  ISTA יש אוכלוסיית סטודנטים מגוונת ובינלאומית המגיעה מלמעלה מ-50 מדינות. המכון מאגד מדענים ואנשי צוות מ-72 מדינות שונות.

  שפת העבודה של ISTA היא אנגלית.

  עלויות כניסה ושכר לימוד

  ISTA לא גובה שכר לימוד. לא נדרשת דמי בקשה כדי להגיש בקשה לתוכניות הדוקטורט וההתמחות שלנו.

  סטודנטים לתואר ראשון ושני זכאים להגיש מועמדות

  ISTA מקבלת בברכה סטודנטים עם רקע אקדמי שונה שיכולים להביא את כישוריהם וחוויותיהם לסביבה המדעית.

  סטודנטים עם תואר ראשון או שני בביולוגיה, כימיה, מדעי המוח, מתמטיקה, מדעי המחשב, פיזיקה, מדעי נתונים ומחשוב מדעי, אסטרונומיה, מדעי כדור הארץ ותחומים קשורים מוזמנים להגיש מועמדות.

  כיצד אוכל להגיש בקשה?

  ISTA מעבדת בקשות לתוכנית הדוקטורט שלה פעם בשנה. כדי להגיש בקשה, עליך ליצור חשבון מקוון, שיאפשר לך לעקוב אחר הבקשה שלך לאורך שלביה השונים. איננו מקבלים בקשות ומסמכים שהתקבלו מחוץ למערכת זו.

  אנא מלא את הטופס באמצעות דפדפן אינטרנט במחשב שולחני. דפדפני אינטרנט במכשירים ניידים (כלומר אנדרואיד, אייפון, אייפד וכו') אינם נתמכים.

  אילו חומרי יישום נדרשים?

  אנו מבקשים מכם להעלות את המסמכים הבאים לפורטל הבקשה:

  • קו"ח
  • הצהרת המטרה (SoP) הצהרת המטרה היא חלק חשוב מהבקשה שלך. בו, אנא שתף אותנו בכל מה שמכין אותך למחקר ברמת תואר שני. לדוגמה, אתה יכול לתאר את פרויקטי המחקר שלך בעבר, את המוטיבציה, הכישורים והרקע הרלוונטיים לתחומי המחקר ולקבוצות שבחרת בטופס הבקשה. נסה להיות ספציפי ככל האפשר לגבי החוויות שלך, עם דגש על הכישורים הטכניים שאתה שולט בהם. נא לבנות את הצהרת המטרה שלך על ידי התייחסות תחילה לנקודות הכלליות שלמעלה, ולסיים על ידי התייחסות לשאלות הספציפיות הבאות:
   • מטרה חשובה של השנה הראשונה בבית הספר לתארים מתקדמים היא למצוא בית אקדמי על ידי השתייכות לקבוצת מחקר. בהתחשב בכך ששיוך מוצלח אינו תלוי רק בהעדפות שלך, אתה עשוי לשקול אפשרויות מרובות. בהתבסס על תחומי העניין והרקע שלך במחקר, אילו קבוצות יהיו רלוונטיות עבורך, באיזה סדר ולמה? נא לציין עד שלוש קבוצות מחקר ב- ISTA '
   • במהלך השנה הראשונה בבית הספר לתארים מתקדמים אתה צריך להשלים שלוש סיבובים בשלוש קבוצות מחקר. הסבירו באילו קבוצות הייתם בוחרים ומדוע. בית הספר לתארים מתקדמים מעודד את התלמידים לשקול סיבוב אחד מחוץ לתחום המומחיות שלהם; האם עליך להחליט לבחון אפשרות זו, איזו קבוצת מחקר היית שוקל ומדוע?
   • תמלילים ותעודות אוניברסיטאות של כל תכניות התואר וכל השנים בהן למדת ו/או נרשמת אליהן כעת (באנגלית ובשפת המקור)
   • פרטי קשר של 3 שופטים שיכולים להעריך את הביצועים האקדמיים והמחקריים שלך. יש להגיש את כל המסמכים באנגלית ועותקים של תמלול האוניברסיטה הם גם בשפת המקור שלהם.

  מהם קריטריוני הבחירה?

  ועדת הבחירה משתמשת באוסף של אינדיקטורים כדי להעריך את מוכנותו, המוטיבציה והפוטנציאל של המועמד. הדברים הבאים ייחשבו:

  1. ביצועים לתואר ראשון: בסך הכל, עם התמקדות מיוחדת בקורסים רלוונטיים לתחום
  2. מכתבי עזר הניתנים על ידי פרופסורים ומדענים בכירים: מכתב אחד מהתעשייה מקובל, אך מכתבים מרקע אקדמי מקבלים עדיפות; השופטים מתבקשים להתייחס ליכולות אנליטיות, מיומנות טכנית, יכולת עבודה עצמאית ומוטיבציה/מחויבות
  3. הצהרת מטרה: ניסיון המחקר והמוטיבציה בעבר של המבקש להגיש מועמדות לתוכנית הדוקטורט הספציפית הזו: האם זה מתאים לאקדמיה? כיצד תורמת התוכנית לתוכניות הקריירה העתידיות של המועמד? וכו '
  4. מיומנויות רלוונטיות נוספות (ספציפיות לתחום): הוכחו, למשל, התמחויות ו/או השתתפות בפרויקטי מחקר, השתתפות באולימפיאדות מדעיות, שפות תכנות, טכניקות מעבדה וכו'.
  5. מיומנויות הניתנות להעברה: למשל מיומנויות תקשורת, ניסיון בעבודה בצוותים, ניידות קודמת והתנסויות בינלאומיות, ניסיון מנהיגות כפי שהוכח בארגוני סטודנטים וכו'.
  6. גיוון: למשל אישה במדעי המחשב/מתמטיקה/פיסיקה; מועמד שהחליף תחום וכו'.

  מלגות ומימון

  מימון ופרסים למחקר

  בכל תחומי המחקר, למימון חשיבות עליונה לשמירה על המשאבים הדרושים למדענים. ISTA מסתמכת על מקורות מימון מגוונים כדי לתמוך בכל החוקרים שלה.

  משרד המענקים נמצא שם כדי לתמוך במועמדים המעוניינים להגיש בקשה למימון חיצוני. סטודנטים לדוקטורט ב- ISTA אינם יוצאי דופן מכיוון שעדיף לרכוש מיומנויות כתיבת מענק בתחילת הקריירה המדעית של האדם. עבור מועמדות לעבודה אקדמית, מלגות תחרותיות בביקורת עמיתים יכולות להיות אינדיקטור רב עוצמה לכך ש-1) אתה מדען ששווה להשקיע בו, ו-2) שפרויקטי המחקר שלך הם באיכות הגבוהה ביותר.

  מלגות שהוענקו לסטודנטים לתואר שלישי ומתמחים ב- ISTA כוללים:

  • מלגות DOC מהאקדמיה האוסטרית למדעים
  • מלגות קרן Böringer Ingelheim
  • מלגת דוקטורט של IBM
  • מענקי FEMTech של ה-FFG, ו
  • ISTerships (במימון פנימי).

  סטודנטים יכולים גם להיות חלק מפרויקטים גדולים יותר בתוך קבוצות המחקר שלהם. ISTA הצליחה במיוחד בקבלת מספר רב של מענקים יוקרתיים של מועצת המחקר האירופית (ERC) המתגמלים פרויקטים חדשניים על מצוינותם המחקרית.

  בנוסף, סטודנטים עשויים להיות מעורבים בפרויקטים הממומנים על ידי מקורות מקומיים יותר כגון:

  • קרן המדע האוסטרית (FWF)
  • ארץ נידרסטררייך (NFB)

  ההזדמנות ליצור קשר עם מוסדות אחרים היא אחד מנקודות השיא של המענקים השיתופיים הפועלים כיום ב- ISTA . אלה מפגישים מדענים בולטים (ולפעמים חברות) מרחבי אירופה ומחוצה לה כדי לעבוד על אתגרים בתחום ספציפי. הם יכולים גם להיות מכוונים ספציפית להכשרת סטודנטים לדוקטורט, כפי שקורה ב:

  • Doktoratskollegs מה-FWF
  • רשתות הכשרה ראשוניות (ITN) מהנציבות האירופית

  כל המדענים ב- ISTA נתמכים על ידי משרד המענקים בכל הקשור למימון חיצוני : החל מהיישום והיישום ועד לדיווח לארגוני המממנים הרלוונטיים.

  סטטיסטיקת בוגרים

  מיקומים

  • Klosterneuburg

   Am Campus, 1 Klosterneuburg ISTA - Graduate School Office, 3400, Klosterneuburg

   תוכניות

   שאלות