Keystone logo
International Max Planck Research School on Cellular Biophysics

International Max Planck Research School on Cellular Biophysics

International Max Planck Research School on Cellular Biophysics

מבוא

מכון מקס פלאנק

בית הספר הבינלאומי למחקר מקס פלאנק (IMPRS) לאדריכלות תת-תאית ודינמיקה (IMPRS-CBP) הוא תכנית הכשרה דוקטורנטים בינלאומית בהנחיית מכון מקס פלנק לביופיזיקה, אוניברסיטת גתה פרנקפורט ואוניברסיטת יוהנס גוטנברג מיינץ. ביופיזיקה היא מדע בין תחומי המיישם את התיאוריות והשיטות של הפיזיקה כדי להבין תופעות ביולוגיות. המשימה שלנו היא להכשיר סטודנטים לתארים מתקדמים להתמודד עם אחד האתגרים הביולוגיים האולטימטיביים: להשיג הבנה מלאה ברמה המולקולרית של התא.

אנו מבקשים למשוך סטודנטים בעלי רקע חזק לתואר ראשון במדעי הכמות (במיוחד פיזיקה ומתמטיקה) ומעוניינים ליישם את כישוריהם כדי לענות על שאלות יוצאות דופן במחקר ביולוגי וביו-רפואי.

הפקולטה ל- IMPRS-CBP מורכבת מכ- 30 מדעני מחקר מחויבים מאוד, מנהיגי קבוצות, מנהלי MPI ופרופסורים בעיקר משלושה מוסדות: אוניברסיטת גתה פרנקפורט (GU), אוניברסיטת יוהנס גוטנברג מיינץ (JGU) והמכון מקס פלנק לביופיזיקה. (MPIBP). ישנם שמונה מכונים הקשורים לארבע פקולטות ב- GU המעורבים ב- IMPRS-CBP. מכונים אלה, כמו גם מכון פרנקפורט ללימודים מתקדמים (FIAS) ו- MPIBP, ממוקמים כבר בלב "מדע סיטי פרנקפורט ריידברג", מרכז ביצועים גבוהים באזור הידע של ריין-מיין. בקמפוס ריידברג נערך היום מחקר על היישומים הכימיים, הביוכימיים והפיזיים של מחר. בעתיד, מחלקות מדעי הטבע ודיסציפלינות ב- GU ימצאו את מקומן כאן.

ב- JGU מעורבים ב- IMPRS-CBP שני מכונים הקשורים לשתי פקולטות. בשל הקרבה הגאוגרפית והתימטית בין קבוצות המחקר הממוקמות בפרנקפורט ובמיינץ, כבר נוצרו שיתופי פעולה הדוקים וסביבת מחקר חיה בין שני האתרים.

התוכנית מציעה הכשרה במושגים וטכניקות לחקר המבנה, התפקוד והאינטראקציות של מקרומולקולות מפתח של התא, שליטה בתהליכים תאיים ורב-תאיים ברמות המולקולריות והגנום, כמו גם פיתוח שיטות לדימוי ולתמונה. מודל תהליכים אלה. בנוסף, תכנית הלימודים מכסה מגוון רחב של מיומנויות הניתנות להעברה וכוללת חונכות בקריירה רב שלבית, שמטרתה להכין את דוקטורנטים לקראת האתגרים של קריירה מקצועית בשוק העולמי, בין אם זה באקדמיה, בתעשייה או מעבר לה.

תפיסת ההוראה מבוססת על שלושת עמודי התווך הבסיסיים של הכשרה לתארים מתקדמים:

 1. אימון דרך מחקר
 2. קורסים וסדנאות בנושא מיומנויות טכניות וניתנות להעברה
 3. נטוורקינג בקהילה בינלאומית של מומחים מדעיים

התוכנית בנויה בהדרכת מבוא מיד לאחר הגיוס המורכבת מחסימת הכשרה של שלושה שבועות, ואחריה סדרה של שלוש מחזורי מעבדה (שלב 1). שלב 2 כולל דוקטורט. מחקר תזה, נטוורקינג מקצועי ובדיקות התקדמות קבועות (פגישות TAC), כמו גם קורסים מיומנויות טכניים או ניתנים להעברה וניסיון הוראה אופציונלי.

דוקטורט בינלאומי תכנית

בית הספר International Max Planck Research School on Cellular Biophysics (IMPRS-CBP) מזמין סטודנטים לתארים מתקדמים במדעי החיים להגיש מועמדות לתואר דוקטור במימון מלא. עמדות.

IMPRS-CBP היא תכנית הכשרה לדוקטורט בינלאומית בהנחיית מכון מקס פלאנק לביופיזיקה, אוניברסיטת גתה פרנקפורט ואוניברסיטת יוהנס גוטנברג מיינץ.

המשימה שלנו היא להכשיר סטודנטים לתארים מתקדמים להתמודד עם אחד האתגרים הביולוגיים האולטימטיביים: להבין כיצד נוצרת ארכיטקטורה תת-תאית מורכבת מפונקציות מולקולריות בודדות הפועלות בהתאמה.

גלה עוד אודות הסגל, הציוד והפרויקטים שלנו בשלושה סיבובי מעבדה לפני שתבחר במעבדה שלך!

תאריך הסגירה להגשת הבקשה הוא 15 במאי 2021.

אנחנו מציעים לך:

 • ציוד חדיש למחקר בתחום הביופיזיקה: מתקני המארח של המוסד המשתתף שלנו עבור Cryo-EM, קריסטלוגרפיה רנטגן, NMR, ספקטרולוגיה המונית ומיקרוסקופ אור מתקדם.
 • מערך בין תחומי: חוקרים מביולוגיה מבנית, ביולוגיה תאית, נוירוביולוגיה, ביולוגיה מולקולרית וביולוגיה חישובית עובדים בקמפוס שלנו עם קשרים הדוקים לבית הספר לרפואה.
 • תנאי מסגרת מצוינים: אנו מספקים דוקטורט במימון מלא. תפקידים וסיוע בכל הנושאים הארגוניים
 • ההזדמנות לבנות רשתות מתמשכות: כ- 30 מדעני מחקר מחויבים מאוד, מנהיגי קבוצות, מנהלי MPI ופרופסורים מהמוסדות המשתתפים מהווים את הסגל שלנו.
 • אזור אטרקטיבי ומלא חיים: פרנקפורט / מיין היא מרכז מדע, פיננסים ותרבות בינלאומי.
 • תואר דוקטור קהילה: סטודנטים מתקבלים פעם בשנה ומשתתפים במשותף בקורסי בוגרים.

מיקומים

 • Frankfurt

  Max-von-Laue-Str. 3 D-60438 Frankfurt am Main, , Frankfurt

  • Frankfurt

   Frankfurt, גרמניה

   • Mainz

    Saarstraße,21, 55122, Mainz

    שאלות