Keystone logo
Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

מבוא

בית הספר שלנו לתואר שני

בית הספר למדעי החיים של בית הספר לתארים מתקדמים במינכן הוא חלק מהפקולטה לביולוגיה ומהפקולטה לכימיה, ביוכימיה ורוקחות של לודוויג-מקסימילאנס-אוניברסיטת מינכן (LMU). פקולטות מצוינות אלו מדורגות בין מוסדות החינוך המובילים לביולוגיה וביוכימיה בגרמניה. יחד עם מרכז הגנים LMU וה-Klinikum der Universtität München (KUM), הם שייכים ל-HighTechCampusLMU ב-Grosshadern-Martinsried, הידוע במחקר הבינלאומי המתקדם במדעי החיים. קבוצות המחקר המשתתפות לעתים קרובות משתפות פעולה עם מכוני מקס-פלנק הסמוכים לביוכימיה ונוירוביולוגיה ועם מרכז המחקר הגרמני לבריאות הסביבה (Helmholtz Zentrum München).

על אוניברסיטת לודוויג-מקסימיליאן

הבניינים בהשראת האיטלקית של לודוויג-מקסימיליאנס-אוניברסיטת מינכן היוקרתית ממוקמים במרכז מינכן בסמוך לגן האנגלי, פארק העיר הגדול הראשון באירופה. האוניברסיטה היא בין העתיקות והגדולות בגרמניה. היא הוקמה בשנת 1472 בעיירה בוואריה אינגולשטאדט תחת הדוכס לודוויג העשיר, ואחרי חניית ביניים בלנדשוט, התיישבה סוף סוף במינכן בשנת 1826. מאז, היא משכה אליה חוקרים מכובדים רבים. ביניהם היו ממציא הרנטגן וילהלם רואנטגן, הכימאי ואב החקלאות המודרנית יוסטוס פון ליביג, והסוציולוג מקס ובר. מאז הקמתה גידלה האוניברסיטה 13 זוכי פרס נובל. כיום, עם 48,000 הסטודנטים, 15% מהם סטודנטים בינלאומיים, מציע לודוויג-מקסימיליאנס-אוניברסיט חיי סטודנטים תוססים. למעלה מ- 700 פרופסורים ו -3,000 פרופסורים עוזרים מעצבים נוף ייחודי של מחקר והוראה.

לודוויג-מקסימיליאנס-דירוג האוניברסיטה

שוב בשנת 2021, Ludwig-Maximilians-Universität München מחזיקה במיקום העליון בדירוג המוניטין העולמי של מגזין Times Higher Education, שם ה-LMU מופיע במקום 32. בהתאם, LMU היא בין האוניברסיטאות המפורסמות ביותר באירופה. דירוג המוניטין העולמי מעריך את המוניטין של אוניברסיטה בהוראה ובמחקר על ידי התייעצות עם מדענים בעלי שם מכל רחבי העולם.

בית הספר שלנו לתואר שני

בית הספר לתארים מתקדמים למדעי החיים במינכן (LSM), שנוסד בשנת 2009, מציע תוכנית דוקטורט בינלאומית במדעי החיים המכסה תחומים של אנתרופולוגיה, ביוכימיה וביולוגיה של התא, אקולוגיה, אבולוציה, גנטיקה, מיקרוביולוגיה, מדעי הצמח, סיסטמטיקה וזואולוגיה לבעלי מוטיבציה יוצאת דופן. וחוקרים מוסמכים. התוכנית נלמדת כולה באנגלית ומספקת הכשרה מדעית מקיפה באחת מהאוניברסיטאות המובילות באירופה. חברי בית הספר לתארים מתקדמים הם חלק מהפקולטה לביולוגיה ומהפקולטה לכימיה, ביוכימיה ורוקחות של לודוויג-מקסימילאנס-אוניברסיטת מינכן (LMU). הפקולטות מדורגות בין מוסדות החינוך המובילים לביולוגיה וביוכימיה בגרמניה.

180907_180904_CampusFeatures_CopyrightLMUBleeseCarolin2021.jpg

התוכנית והחברים שלנו

הכשרת המחקר על פרויקט ספציפי תתווסף בסמינרים, ריטריטים, קורסי שיטות, הכשרה במיומנויות הניתנות להעברה והשתתפות לפחות בכנס בינלאומי אחד. תכנית הדוקטורט פתוחה לסטודנטים בעלי תואר שני או דיפלומה או, במקרים חריגים, תואר ראשון 4 שנים. לתלמידים מצליחים של בית הספר לתארים מתקדמים יוענק תואר דוקטור (Dr. rer. nat.) על ידי LMU לאחר 3 עד 4 שנים. המועמדים צריכים להוכיח רקע איכותני חזק כמו גם עניין ויכולת לערוך מחקר עצמאי.

יותר מ-50 קבוצות מחקר, המוכרות בינלאומית בשל גישות המחקר והטכנולוגיות החדשניות שלהן, מהוות את סגל הליבה של בית הספר לתארים מתקדמים. באמצעות גישות מתקדמות, קבוצות אלו שואפות לענות על שאלות חיוניות הרלוונטיות למחקר ביולוגי וביוכימי בסיסי ויישומי. בתוך קבוצת מחקר משלהם או בשיתוף עם קבוצת מחקר מתמחה בקמפוס, לדוקטורט LSM ניתנת הזדמנות ללמוד ולשלוט במגוון טכניקות. כך, ניתנת לדוקטורנטים בלש"מ הכשרה יסודית בשיטות מתקדמות במדעי החיים.

מטרת התכנית היא ללמד לא רק את המומחיות הטכנית הדרושה להצלחה במחקר אלא גם להקנות מיומנויות הכרחיות לכל מדען מתחשב ואחראי. זה האחרון כולל את היכולת לתקשר בשפה פשוטה ונכונות לעסוק בנושאים ביו-אתיים ולהשתתף בשיח הציבורי שהם עשויים לעורר. בנוסף, קורסים פנימיים בשפה הגרמנית, כולל היבטים בין-תרבותיים, מוצעים לסטודנטים זרים כדי להקל על האינטגרציה. סטודנטים מצליחים מסיימים את לימודי התואר השני לאחר כשלוש עד ארבע שנים וזוכים לתואר דוקטור (Dr. rer. nat.) על ידי LMU.

במבט ראשון

 • משך הדוקטורט: 3 עד 4 שנים
 • הוענק תואר דוקטור (Dr. rer. nat.)
 • הקורסים ייערכו באנגלית
 • מלגות זמינות: 2 DAAD ו-2 מלגות CSC LMU
 • קמפוס: HighTechCampus במינכן

סטָטִיסטִיקָה

התוכנית שלנו היא מאוד בינתחומית ובינלאומית, כפי שניתן לראות בסטטיסטיקה הבאה.

הסטודנטים שלנו חברים באחת מארבע הפקולטות הבאות:

 • הפקולטה לביולוגיה
 • פקולטה לרפואה,
 • הפקולטה לרפואה וטרינרית
 • הפקולטה לכימיה ורוקחות

התלמידים שלנו מגיעים מ-20 מדינות שונות.

  תכונות הקמפוס

  עם למעלה מ-50 קבוצות מחקר מהפקולטה לביולוגיה, הפקולטה לרפואה, הפקולטה לרפואה וטרינרית והפקולטה לכימיה ורוקחות של אוניברסיטת לודוויג מקסימיליאן (LMU) מינכן, ה-LSM במיקומו הבולט בקמפוס ההיי-טק במטינסריד מדרום ל מינכן תורמת לאפשרויות העצומות לתמיכה, אינטרדיסציפלינריות ותשומה מדעית מתמדת מהמעבדות שמסביב.

  מלב מינכן (מריאנפלאץ), זה רק 20 דקות נסיעה ברכבת התחתית אל HighTechCampus ב-Martinsried.

   קבלה

   תכנית הדוקטורט פתוחה לסטודנטים בעלי תואר שני או תעודה, וכן למועמדים יוצאי דופן עם תואר ראשון של ארבע שנים (עם תזה כתובה).

   המסמכים הנדרשים הם:

   • קורות חיים (קורות חיים);
   • תמלול רשומות (תיעוד לימודי) ותעודת תואר לתואר ראשון (מינימום 240 נקודות ECTS), וורדיפלום או תואר מקביל;
   • תמליל רשומות (תיעוד של לימודים) ותעודת תואר של תואר שני, דיפלומה או תואר מקביל (אם רלוונטי). אם תוכנית התואר שלך עדיין לא הושלמה, אנא ספק ציונים זמניים;
   • שני מכתבי המלצה (פרטים נוספים ראו לעיל);
   • גיליון ציונים לתואר תיכון או שווה ערך.
   • מכתב מוטיבציה (מקסימום עמוד DinA4) המתייחס ספציפית למה הפרויקטים שנבחרו נבחרו.

   יישום

   LSM קורא להגשת בקשות לדוקטורט על בסיס שנתי, פתוח מה-1 בספטמבר עד ה-31 באוקטובר 2023.

   המועמדים נבחרים בתהליך רב-שלבי דרך הפורטל המקוון שלנו, ובכך מבטיחים פתיחות והגינות לאורך כל הליך הבקשה. כל הגשה מלאה נערכת על ידי רכז ה- LSM. בקשות ייבדקו באופן עצמאי על ידי כמה מחברי סגל בבית הספר לתארים מתקדמים של LSM. על סמך כישורים אקדמיים, ניסיון מחקרי, מוטיבציה, רקע מדעי ומכתבי המלצה, ייבחרו המועמדים להשתתף בשבוע הראיונות של LSM. לאחר הערכה מעמיקה באמצעות חברי ועדת LSM, יוזמנו מועמדים מצליחים להצטרף לבית הספר לתארים מתקדמים של LSM.

   מלגות ומימון

   עדויות סטודנטים

   מיקומים

   • Munich

    Grosshadernerstr. 2-4, 82152, Munich

    שאלות