Keystone logo
Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology in Bratislava

מבוא

הפקולטה
לימוד
מחקר
פעילות בינלאומית
הוראת האדריכלות ב STU החלה בשנת 1946 כחוג לארכיטקטורה והנדסת מבנים. בשנת 1976 החלה הפקולטה לארכיטקטורה העצמאית לתפקד.

בלימודים באוניברסיטה שלנו בכל שלבי וצורות הלימוד, כ- 17,000 סטודנטים מקומיים וזרים במכללות ומכונים שבסיסם בברטיסלבה וטרנבה.


STU היא אוניברסיטה מוכוונת מחקר. במהלך קיומו תרם באופן משמעותי לפיתוח, הפצה ושימוש בידע מדעי.


שיתוף פעולה בינלאומי הוא תחום משמעותי המבוסס על קשר אינטראקטיבי עם מוסדות חינוך ומוסדות מחקר במדינות בכל רחבי העולם. הוא מתמקד בפרויקטים משותפים במסגרת האיחוד האירופי.

הוראת האדריכלות ב- STU החלה בשנת 1946, מה שהופך את הפקולטה לאדריכלות (FA) לתוספת החדשה ביותר לפקולטה לאוניברסיטה הסלובקית (STU). באותה תקופה הוקם המחלקה לאדריכלות והנדסת מבנים כחלק מסניף הנדסת מבנים בפוליטכניקה הסלובקית (SVŠT), המכונה היום הפקולטה להנדסה אזרחית. בשבעים השנים הבאות הפכה הפקולטה למוסד חיוני ותחרותי ומשרתת למעלה מ -1,000 סטודנטים בכל שנה. אף על פי שיש תוכניות לימוד לעיצוב תחת קורות גג במשך יותר מ -25 שנה, בשנת 2020 העיצוב עשה זאת גם לתואר הרשמי של המוסד. שם הפקולטה לארכיטקטורה שונה והחל מספטמבר 2020 הפקולטה לאדריכלות ועיצוב החלה לכתוב את ההיסטוריה המשותפת החדשה שלה.

כיום, הפקולטה לאדריכלות ועיצוב STU היא המוסד החינוכי הגדול ביותר לאדריכלים ומעצבים ברפובליקה הסלובקית. פרופיל הסגל משקף את עקרונות האוניברסיטה וקובע תנאי לביצועים מקצועיים במדינת הבית ובמסגרת האיחוד האירופי. מבחינה זו קיימת אוריינטציה ברורה להכין אדריכלים, מתכנני ערים ומעצבים במסגרת יצירתית. מערכת הלימודים הדו-שנתית הנוכחית מתמקדת בהיערכות של בוגר. מודגשת מודעות במקצועות האמנות והתיאוריה, כמו גם במגוון נושאים טכניים ועיצוביים החל מתכנון ערים ועד עיצוב פנים.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

133910_21.jpg

תכונות הקמפוס

הפקולטה לאדריכלות ועיצוב ממוקמת בבניין שתוכנן על ידי אמיל בלוש, האדריכל הסלובקי החשוב ביותר במאה ה-20 ומייסד בית הספר שעל שמו נקרא האולם "אולה של פרופסור בלוש" (השוכן בתוך המכללה). בנוסף לכיתות הרצאות כאלה, ניתן לנצל אולפנים, מתקני מחשבים וספריית הפקולטה שמחזיקה ספרים וכתבי עת מקצועיים משמעותיים (רבים שזוכים להערכה בינלאומית) לפיתוח יכולות יצירתיות ומיומנויות מקצועיות.

מרכזי תמיכה

מרכזי שירות ומתקנים התומכים בפעילויות של הפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב באוניברסיטה הטכנולוגית של סלובקיה.

סִפְרִיָה

ספריית הפקולטה לאדריכלות ועיצוב של האוניברסיטה הטכנולוגית הסלובקית בברטיסלבה ( FAD STU ) היא ספרייה אקדמית עם מלאי התמחות מיוחדים המכילים ספרות מקומית וזרה (ספרים, תסריטים, כתבי עת, מילונים, עבודות גמר וכו '). הספרייה מציעה יתרונות רבים למשתמשיה - גישה חופשית לכל מלאי הספריות (כולל גישה למאגרי מידע מקוונים טקסט מלא מקוון או גרסאות אלקטרוניות של כתבי עת מקצועיים), גישה לספרות החדשה שנרכשה בעקבות נושאי תכניות הלימוד שנלמדו. בפקולטה, שירותי הספרייה והמידע המודרניים (קטלוג מקוון של הספרייה, מכונות העתקה וסריקה בשירות עצמי, גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי), אזור לימוד ועבודה נוח.

CEDA (עיצוב לכל)

מרכז העיצוב לכולם הוקם בפקולטה לאדריכלות ועיצוב, האוניברסיטה הסלובקית הטכנולוגית בברטיסלבה ביוני 2007. משימתו היא יצירת סביבה בנויה וחלקה שיכולה לשמש את כל האנשים, ללא קשר לגילם, גודל או יכולת.

CEDA מוקדש לעיקרון העיצוב האוניברסלי, ומאפשר לאנשים בסלובקיה להשתלב בחברה המתחשבת בהבדל אנושי ולקיים אינטראקציה עם הסביבה שלהם לפי מיטב יכולתם.

מעבדה מודעת גוף

BCD Lab הוא מרכז מחקר וחינוך המתמחה בעיצוב מודע לגוף, המבוסס בפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב STU בברטיסלבה. הוא מספק הכשרה ומחקר מיוחדים בתחום העיצוב והאדריכלות. מרכז מחקר זה מפגיש אדריכלים, מעצבים, מורים, סטודנטים, חוקרים ועוסקים מתחומים שונים - עיצוב פנים, אדריכלות, ארגונומיה, נוירו-ארגונומיה, מדעי החברה ורפואה.

מעבדת BCD היא צוות מחקר רב-תחומי המתמקד בעיצוב מודע לגוף - הקשר בין האדם לסביבתו. חברינו מומחים בתחום עיצוב, ארכיטקטורות, ארגונומיה, נוירו-ארגונומיה, מדעי החברה ורפואה.

מרכז אדריכלות בת קיימא ויעילה – "אדריכלות 2020"

המרכז לאדריכלות בת קיימא ויעילה - "אדריכלות 2020" (להלן A2k20) הוא מחקר והכשרה בפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב STU. זוהי מחלקה מתמחה בפקולטה, המעבירה פעילויות מחקר והדרכה בתחום תכנון אדריכלי העומדות בקריטריונים של הוראת ביצועי האנרגיה של בניינים 2010/31 / EU לבניינים חדשים לאחר שנת 2020, בדגש על קיימות וכבוד למערכת סביבה.

A2k20 מחבר בין חוקרים ממכונים שונים (ובסופו של דבר מפקולטות ומוסדות אחרים) בשיתוף עם iEPD (המכון לבתים פסיביים), SKGBC (מועצה לבנייה ירוקה סלובקית), ArTUR (אדריכלות לפיתוח בר-קיימא) וארגונים מקצועיים אחרים.

מרכז חינוך ומחקר בבנסקה סטיאבניצה

הפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב מציעה גם את האפשרויות לעבודה ממוקדת במרכז החינוך והמחקר המתמחה שלה בלב עיר המורשת התרבותית של אונסק"ו בנסקה סטיאבניקה. בבית ההיסטורי האותנטי (למעשה שוחזר על ידי הסטודנטים) הפקולטה יכולה להכיל עד 30 סטודנטים ו-10 אנשי צוות במהלך סדנאות או קורסים מיוחדים לאורך השנה.

    מיקומים

    • Bratislava

      Námestie slobody 19, 81245, Bratislava

    שאלות