תוכנית דוקטורט

כללי

תיאור התכנית

תוכנית הדוקטורט TSM מציעה חמישה תחומי לימוד מעמיקים , לתכנית לימודים של עושר ורוחב יוצאי דופן. מכיוון שהתוכנית לומדת רק 10 עד 20 דוקטורט חדש. סטודנטים בכל שנה , דוקטורנטים משגשגים באווירה של קפדנות אינטלקטואלית ושיתוף פעולה יצירתי בין הסטודנטים והסגל.

ברוכים הבאים לתוכנית הדוקטורט בניהול ב- TSM

תודה על התעניינותך בתוכנית הדוקטורט בבית הספר לניהול בטולוז (TSM). TSM היא חלק מאוניברסיטת טולוז קפיטול, אחת האוניברסיטאות הוותיקות והמוכרות בצרפת, ומשלבת היבטים של מוסד עתיר מחקר ציבורי עם גישה בינלאומית לחינוך ניהול ואוטונומיה אסטרטגית .

מרכז המחקר המסונף שלנו, TSM Research (UMR 5303 CNRS / TSM-UT1), הוא אחד מארבעת מרכזי המחקר היחידים במדעי הניהול שהוסמכו על ידי המרכז הלאומי הצרפתי למחקר מדעי.

יתר על כן, תוכנית הדוקטורט שותפה עם שתי מעבדות מחקר נוספות בטולוז ובאזוריה:

 • ארגון ה- Laboratorire Gouvernance et Contrôle (EA 7416 / Université Paul Sabatier),
 • מרכז המחקר TBS, השייך לבית הספר לעסקים טולוז מוסמך בינלאומי (TBS).

סטודנטים לדוקטורט שלנו יכולים לבחור אחד מחמש מסלולים:

 • חשבונאות-ביקורת-בקרת ניהול,
 • לְמַמֵן,
 • ניהול משאבי אנוש והתנהגות ארגונית,
 • שיווק,
 • אסטרטגיה וניהול בינלאומי.

התוכנית כוללת בסיס עשיר של קורסים וסמינרים בשנתיים הראשונות , שחלקם מוצעים בתחומים ואחרים במסגרות קבוצות קטנות מאוד כדי לאפשר מידה גבוהה של התמחות. עד לסיום הדוקטורט אנו תומכים בסטודנטים באמצעות תוכנית סמינרים - כולל שיחות מחקר, סמינרים לכתיבה ופרסום, כמו גם הכנה ותמיכה בשוק העבודה. רוב הסטודנטים שלנו גם צוברים ניסיון בהוראה ברמות התואר הראשון והשני. יתר על כן, חבילה של מלגות דוקטורט מלאות, נסיעות בכנס שנתי ותמיכה מחקרית (מהשנה השנייה ואילך) מבטיחה שתלמידים יוכלו להתקדם בתנאים טובים ולהשתלב באופן מלא ברשתות מחקר בינלאומיות בתחומם. מטרתנו היא להכין את הסטודנטים בצורה הטובה ביותר לתפקידים העתידיים שלהם באקדמיה, בה כ- 90% מבוגרינו עובדים, או במוסדות מדיניות, ארגוני מחקר וחברות פרטיות.

בשנת 2020, תוכנית הדוקטורט TSM (TSM-DP) קיבלה את ההסמכה היוקרתית של EPAS, שהועברה על ידי הקרן האירופית לפיתוח ניהול (EFMD) . הסמכת ה- EPAS מאשרת את האיכות של כל ההיבטים של מתן התוכנית שלנו: מהסביבה המוסדית, הלאומית והבינלאומית שלה, דרך העיצוב, המסירה, התוצאות וההשפעות שלה וכלה בתהליכי אבטחת האיכות שלה. זה מדגיש במיוחד קפדנות אקדמית, רלוונטיות מעשית, בינלאומיות, אתיקה וקיימות.

entrepreneur, startup, start-up

תוכנית הלימודים

תוכנית הדוקטורט היא במשרה מלאה, עם צריכה אחת בכל שנה בסתיו. אימונים מחקר מוצע רק באתר: אין אפשרות למידה מרחוק זמין. זמן ההשלמה האופייני הוא חמש שנים.

בית הספר לניהול בטולוז מציע תוכנית דוקטורט אינטנסיבית לאנשים המעוניינים לבצע מחקר עצמאי. התוכנית שלנו משלבת את מיטב התיאוריה, התרגול ושיטות המחקר עם שלמות מלומדת . הקורסים מלווים בתרגול מחקרי. הבוגרים עוסקים בקריירה באוניברסיטאות ובתי ספר עסקיים מובילים, במוסדות מוכווני מדיניות ובחברות פרטיות.

כדי לעקוב אחר שיטות עבודה מומלצות בינלאומיות, המחקר בבית הספר לניהול בטולוז מתחיל בשנה השנייה של המאסטר, עם תכנית מחקר ייעודית, ובמהלך שנתיים, תוכנית הלימודים של תוכנית הדוקטורט מדגישה ארבעה תחומי הכשרה חיוניים עבור סטודנטים לדוקטורט:

 • כלי מחקר ומתודולוגיה
 • לימוד מעמיק של תחום המחקר שלהם
 • מיומנויות לערוך מחקר עצמאי המוביל לפרסומים ברמה גבוהה
 • פיתוח קריירה

סטודנטים שמסיימים בהצלחה את השנה הראשונה של התוכנית זוכים בתואר שני למדעים ועשויים לבחור לסיים את הכשרתם הרשמית. מטרתה של תוכנית שנתית זו היא לספק לסטודנטים את הכלים הכמותיים, האנליטיים והתיאורטיים לקריירה אקדמית או תעשייתית מצליחה. לכן תוכנית המחקר והתזה לעבודה של הסטודנטים מתחילים במרץ השנה הראשונה.

בשנה השנייה של תוכנית הדוקטורט סטודנטים חופרים רעיונות נוספים, רקע תיאורטי, מודלים, מתודולוגיה ופרוטוקול המחקר שלהם בקשר הדוק עם יועציהם. כך התלמידים מעורבים בהדרגה בתכנון וביצוע מחקרים מקוריים. בסוף השנה השנייה מוענקים למועמדי הדוקטורט שלנו MPhil in Management (תוכנית תעודת TSM במדעי ניהול מתקדמים) ויש להם בסיס איתן לבנות את פרויקט התזה שלהם וחלקם יפיקו מאמר מתאים לפרסום.

השנים המאוחרות יותר של תוכנית הדוקטורט מוקדשות למחקר מקורי וליצירת דוקטורט. מַסָה. התלמידים מקבלים את האפשרות לפתח רעיונות קפדניים ופורצי דרך משלהם. דוקטורט. מועמדים משתתפים בחיי המחלקה, כולל סמינרים. הם גם מציגים את עבודת המחקר שלהם בסדנאות זוטרות ובוגרות, מוזמנים להשתתף בכנסים בינלאומיים ובתקופות ביקור בינלאומיות ולבסוף להגן על עבודת הדוקטורט שלהם.

דרישות קבלה

תואר ראשון (בארה"ב), סיום השנה הראשונה לתואר שני (באירופה), או תעודה שווה ערך, המייצגת מסלול לימודים בן ארבע שנים במכללה או באוניברסיטה מוסמכת, נדרשים לקבלה. תואר שני שהושלם אינו נדרש, אם כי מועמדים רבים הם בעלי תואר שני בתחומים כמו ניהול, פיננסים, כלכלה, הנדסה, פסיכולוגיה, סטטיסטיקה או תחומים קשורים אחרים. צפוי ביצועים אקדמיים מעולים.

סטודנטים אירופאים בעלי תואר שני במחקר מוזמנים גם הם להגיש מועמדות. מועמדים מצליחים יזכו לפטור מהרצאות מסוימות, ובהתאם לרקע שלהם, היו עוקבים אחר רצף הרצאות המכסה כשנה במקום שנתיים.

כל בקשה תילמד בקפידה על ידי הפרופסורים בתחום ההתמחות ועל ידי מועצת תוכנית הדוקטורט המורכבת מפרופסורים מכל התחומים.

שנת הלימודים האקדמית מתחילה בתחילת ספטמבר.

רשימת פעולות לביצוע

 • קורות חיים
 • הצעת מחקר
 • חומר מחקר העשוי לתמוך בבקשתך (עבודת גמר, עבודה, עבודת מחקר)
 • תמליל
 • מבחן באנגלית
 • מכתב המלצה
 • ראיון וידאו שהוקלט מראש של EasyRecrue
 • תעודת זהות או דרכון
עדכון אחרון: אוק 2020

אודות בית הספר

TSM delivers top-quality academic and professional education, ensuring that students will quickly find employment upon graduating. TSM offers full-time educational programs in the main management disc ... קרא יותר

TSM delivers top-quality academic and professional education, ensuring that students will quickly find employment upon graduating. TSM offers full-time educational programs in the main management disciplines at both undergraduate and graduate levels. Our subject areas are accounting and financial control, finance, human resource management, marketing, and strategy. קרא פחות