תואר שלישי במדעי החיים

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

QBM מבקש להכשיר קבוצה של מדענים צעירים, אשר בעודם מעוגנים היטב בדיסציפלינת הבית שלהם, בקיאים בגישות וסגנונות רבים של מחשבה. המטרה היא שהסטודנטים ירגישו בנוח בתקשורת מעבר לגבולות המסורתיים, במיוחד על פני הפער שבין הניסוי לבין התיאוריה הכמותית - שיהפכו, למעשה, מדעיים דו-לשוניים. לשם כך, בית הספר מציע דוקטורט בין-תחומי משולב. תוכנית המורכבת משלושה מרכיבים עיקריים:

  1. פרויקט מחקר בינתחומי המשלב מושגים ושיטות מתחומים שונים.
  2. תוכנית משמעותית של עבודה קורס פורמלי עם כללי ומרכיב בודדים מרוכז סביב קורס הליבה הבין תחומית המכסה בעיות מפתח בתחום מדעי החיים מנקודות מבט מרובות.
  3. פעילויות נוספות כדי לשפר את כישורי ההעברה האחרים של התלמידים להצליח במדע כמקצוע תחרותי.

תוכנית הדוקטורט QBM הוא תואם לחלוטין Bologna ומוביל ד"ר rer. nat. או Ph.D. תואר הסטודנטים ימסרו את התזה הכתובה שלהם לפקולטה למדעי המחשב שלהם ויגנו על פי התקנון של אותו סגל.

מחקר בינתחומי

פרויקטים מחקריים של סטודנטים ממוקמים בממשק בין שתי דיסציפלינות ובדרך כלל מהווים חלק משיתוף פעולה מתמשך בין שני מחשבי PI של QBM, אשר ישמשו כיועץ וכשותף. הפרויקט מעוגן בתחום ההכשרה העיקרי של התלמיד, שהוא בדרך כלל גם תחום הייעוץ העיקרי של היועץ, אך דורש אינטראקציה הדוקה עם משמעת שנייה, המיוצגת בדרך כלל על ידי היועץ. בעוד התלמידים מבוססים היטב במעבדה של היועץ שלהם, הם גם מפתחים קשרים חזקים, מקצועיים ואישית, יחד עם היועצת המשותפת ועם הקבוצה שלו, כאשר הדבר רלוונטי.

לסטודנט יש ועדה מייעצת לתזה (TAC) ותדווח עליה על התקדמותו מדי שנה. TAC אידיאלי מורכב של מינימום של שלושה חברים (יועץ, co-advisor / 2 חבר QBM, 3 חבר QBM) וכאשר נדרש או רצה חברים חיצוניים נוספים.

עבודה בקורס

מטרת הקורס היא לספק לתלמידים הכשרה בין-תחומית ובין-תחומית לגשר על הפער בין גישות כמותיות לאיכותיות בתחום מדעי החיים.

קורסי פריימר שלנו לבנות בסיס חזק יותר בתחומים מחוץ לתחום האימון העיקרי של התלמיד. אנו מציעים קורסי הזנה ממוקדים כמו תכנות, ביוכימיה (עבור מדענים שאינם חיים) , סטטיסטיקה, ביואינפורמטיקה מתמטיקה וביופיסיקה ברמות שונות, אשר נועדו במיוחד כדי ללמד את היסודות הרלוונטיים שאינם מומחים .

עבור סדרת ההרצאות, תלמידי QBM מציעים, מזמינים ומארחים רמקולים חיצוניים באירוע החודשי. ההרצאות על נושאים רלוונטיים ל- QBM משלימות עם מועדון עיתונים עם הדובר האורח.

כדי לתמוך בתלמידים במהלך הדוקטורט שלהם במיומנויות להעברה, אנו מציעים קורסים מיומנות רך. גם תוצאות המחקר הטובות ביותר לא יוכרו היטב על ידי הקהילה אם לא יוצגו בצורה ברורה וקוהרנטית. כדי ללמוד את זה, אנו מספקים קורסים כמו כתיבה מדעית, מיומנויות מצגת, וכן תרגול מדעי טוב.

ולבסוף, המפגש השנתי QBM מביא את כל התלמידים QBM יחד בסביבה מדעית פורמלי שבו הם מציגים את המחקר שלהם בשיחות קצר כרזות, ולהשתתף הרצאות של הרצאות מוזמנים.

אירועים חיצוניים:

כמו כן, אנו מעודדים את התלמידים להשתתף בכנסים בינלאומיים, סדנאות, בתי ספר קיץ ב LMU או מוסדות אחרים, וכן קורסים מתקדמים הרלוונטיים לעבודתם המחקרית. בנוסף, לסטודנטים יש הזדמנויות שונות להשתתף באירועים בתוך הקהילה המדעית של מינכן, בעקבות תחומי המחקר שלהם. אירועים אלה כוללים הרצאות, סימפוזיונים וסדנאות המוצעים על ידי חמישה מרכזי מחקר משותפים (SFBs) המיוצגים ב - QBM, המרכז ל - NanoScience (CeNS) ואשכולות המצוינות Nanosystems Initiative Munich (NIM) והמרכז לחקר חלבונים משולב במינכן ( CIPSM), מכון מקס פלנק לביוכימיה ומרכז הלמהולץ במינכן.

תהליך בחירה

על פי בקשתם, מועמדים נבחרים יוזמנו לראיון למינכן כדי לחקור את האינטרס ההדדי עם המעבדה המארחת ועם בית הספר לתואר שני. המועמדים שעמדו בקריטריונים שלנו ומותאמים למעבדת PI ומארח יוזמנו להצטרף לתוכנית.

הוצאות הנסיעה והלינה עבור שבוע הראיון יכוסו על ידי QBM.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Welcome to the Graduate School of Quantitative Biosciences Munich (QBM). Our School aims at preparing young life scientists for the new era of quantitative, systems-oriented bioscience. It provides an ... קרא יותר

Welcome to the Graduate School of Quantitative Biosciences Munich (QBM). Our School aims at preparing young life scientists for the new era of quantitative, systems-oriented bioscience. It provides an innovative, integrated Ph.D. training program that is international in outlook and brings together a range of diverse disciplines, from biochemistry and medicine to bioinformatics, experimental and theoretical (bio-)physics, and applied mathematics. קרא פחות