תואר שלישי בלימודי תרגום

כללי

תיאור התכנית

לבוגרים יש בסיס איתן בשיטות מחקר במדעי הרוח, במיוחד בחקר היחסים בין שפות ותרבויות; ידיעת מקורות מידע ויכולת להעריך את הרלוונטיות שלהם לשתי שפות / תרבויות לבחירתם; יסודות יסודיים בתפיסות התיאורטיות של התרגום והפרשנות והיכולת ליישם אותם בניתוח שוק התרגום והפרשנות. הם מצוידים לייצר ולערוך טקסטים מדעיים נרחבים ולהעריך את איכות הכתבים במחקרי התרגום והפרשנות. הם מסוגלים לשקף בצורה תיאורטית על מוצרים / מצבים מסוימים הקשורים ללימודי תרגום בהקשר הלשוני, התרבותי, ההיסטורי והחברתי שלהם, והם מסוגלים להציג את ממצאיהם בפני הקהילות האקדמיות.


משך הלימוד: 4 שנים

שפת ההוראה היא אנגלית. לימודי התרגום הם תוכנית בתשלום.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

בחינת כניסה: בחינה אחת, ראיון

 1. דיון על הצעת הדוקטורט (דיון בנושא הדיסרטציה והערכת הכשירות של המבקש): 0-30 נקודות;
 2. הערכה של מחקרים קודמים, פעילויות אקדמיות וביצועים: 0-15 נקודות;
 3. בחינה של ספרות קשורה (על פי רשימת הקריאה של המבקש): 0-15 נקודות.


נושאים מומלצים לדיסרטציה:

 • מחקר קונטקסטואלי של הקלאסי הצ'כי, Osudy dobrého vojáka Švejka מאת ירוסלב האשק (1921-1923) בתרגום לאנגלית. המחקר בקונטקסטים של תרגומים וחקר התרגומים יתבסס על המודל של גדעון טורי המביא את התרגום לעובדה של המטרה או לתרגום התרבות.
 • סטרוקטורליזם ופוסט-סטרוקטורליזם בתיאוריה של התרגום: מחקר תיאורטי השוואתי החוקר את הפוטנציאל של מושגים סטרוקטורליסטיים מושגים מחדש בתיאוריות ובשיטות בהשראת מטרות שונות או אפילו מכוונות להן.
 • צ'כית בספרות (אנגלית, סינית וכו ') תרגום: חקירת עבודה של אידיאולוגיה, צנזורה ותרגום יד שנייה בקבלת לינגואה בינונית ותרבות חברתית
 • הקבלה של הספרות הצ'כית (נורבגיה, יפן וכו '): השפעה והשפעה על תרבות היעד
 • תיאוריות פונקציונליסטיות של התרגום
 • מיסוד והמשגה של תרגול התרגום
 • אידיאולוגיה ב- TS
 • מודלים תיאורטיים לעומת מודלים מיושמים לעומת קריטיים ב - TS
 • פוזיטיביזם, סטרוקטורליזם ופוסט-סטרוקטורליזם ב- TS
 • מיקום האקסיולוגיה ב- TS

מועצה אזור הנושא מאפשרת למבקשים להציע הצעות מחקר בהתאם להעדפותיהם האישיות. מוצע Ph.D. יש להתייעץ מראש בנושאים עם יו"ר מועצת אזור הנושא.

יו"ר מועצת אזור הנושא (מנהל התכנית): פרופ ' PhDr. Jana Králová, CSC, דואר אלקטרוני: jana.kralova@ff.cuni.cz.


את המועמד ניתן לקבל רק אם הוא מקבל לפחות 30 נקודות בבחינת הכניסה, ובמקביל מקבל נקודות מספיקות בין המספר הצפוי של תלמידים שהתקבלו לתכנית או לסניף המתאים (עיין ב את ההליך תנאי הקבלה החלים על תוכניות הפרט וענפי המחקר); הקבלה תינתן לכל המועמדים אשר יקבלו את אותו מספר נקודות כמו המבקש שמגיע אחרון בדירוג הקבלה. יש לציין כי מספר ההרשמות הצפויות השונות חל על הלימוד המלא והמקובל. לא ניתן לקבל את המועמדים בלי לספק, לא יאוחר מיום ההרשמה, עדות לחינוך הקודם שלהם (ראה סעיף 5.4).


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. קרא פחות