דוקטורט. במתמטיקה דיסקרטית

כללי

תיאור התכנית

132452_ScreenShot2020-03-07at10.07.05PM.png

Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science

דוקטורט. תיאור התוכנית

הדוקטורט תוכנית מתמטיקה דיסקרטית היא תוכנית לימודים מבוססת מחקר עם דגש על שני תחומים. כיוון תורת הגרפים מתרכז בעיקר בתורת הגרפים הכרומטיים, מבנה הגרפים, תיאוריית הגרפים הטופולוגיים, מחזורים בתרשימים, תוויות גרפים, אלגוריתמים של גרפים ויישומים של תורת הגרפים. הענף האלגברי עוסק באלגברה אוניברסלית, סורגים ומבנים מסודרים. התלמידים עובדים על נושאי המחקר האחרונים ומתמודדים עם בעיות פתוחות קשות. יש להם אפשרות להשתתף באופן פעיל בשיתוף פעולה בינלאומי, להציג את תוצאותיהם בכנסים בינלאומיים ולפרסם בכתבי עת מדעיים מובילים. המכון למתמטיקה שמיישם דוקטורט זה. לתוכנית מסורת ארוכת שנים במחקר ובשיתוף פעולה בינלאומי עשיר. KOSDIM - קבוצת המתמטיקה הנבדלת מוכרת כאחת מצוותי המחקר האירופיים המובילים באזור.

דרישות קבלה

כל המועמדים לתואר דוקטור לפילוסופיה (Ph.D.) בפקולטה למדע חייבים לעמוד בתנאי הקבלה לכניסה. אנו מברכים בוגרים בתחום המתמטיקה, מדעי המחשב, אך גם בתחומים מדעיים קשורים. על המועמדים לתמוך בעניין שלהם עם רקע רלוונטי במתמטיקה, אותם רכשו במהלך הלימוד הקודם או בפעילות מקצועית. רצוי ליצור קשר אישי עם המנחה הפוטנציאלי באמצעות הדוא"ל או הטלפון להתייעץ במוקד התזה.

ניתן לשנות את המוקד של התזה במהלך המחקר כך שישקף בצורה מדויקת יותר את תוכן התזה. מספר משרות הדוקטורט החדשות מוגבל ל 2-4 מקומות בשנה.

על המועמדים לספק את החומרים הבאים שיש לקחת בחשבון לדוקטורט. תכנית לתארים מתקדמים:

 • מכתב מוטיבציה
 • טופס בקשה מקוון מלא ומודפס
 • תמלילי רישומי לימודי תואר שני
 • עותק מאושר של תעודת תואר שני - נוטריון מאומת
 • קורות חיים הכוללים רשימת פרסומים ועבודות שלא פורסמו
 • מסמכים הנוגעים לניסיון מקצועי (אם רלוונטי)
 • עמלת בקשה (עותק סרוק של קבלת ההעברה הבנקאית)
 • מכתב המלצה (לא חובה)
 • דוקטורט. הצעת פרויקט (מקסימום 5 עמודים, A4)

כל הפונים המוסמכים יוזמנו לדיון בוועדת הקבלה ביוני. הפונים יכולים לבקש שיחת סקייפ במקום. במהלך המפגש בן 30 הדקות, המבקש מציג את עצמו (השכלה, ניסיון, תוצאות) ומציג את תוכנית המחקר המקדימה שלו המבוססת על תקציר הדוקטורט. הנושא שפורסם בשיחת הקבלה וידע שלו בתחום המחקר.

קריטריוני הבחירה שלנו:

 1. כישורים אישיים, ידע, מוטיבציה ויכולת לעבוד על הנושא. (40%)
 2. תוצאות המחקר ופעילויות אחרות כמו השתתפות בירידים מדעיים, תחרויות מדעיות, פרסומים, כנסים. (40%)
 3. סדרי העדיפויות של המכון למתמטיקה כמו פרויקטים מתמשכים ומתוכננים, מספר הדוקטורטים. סטודנטים של המנחה שנבחר וכו '(20%)

דמי כניסה ומימון

יש להגיש טפסי בקשה באמצעות הדואר או המקוון. אגרת ההרשמה עבור תכניות לימודי דוקטורט היא 50 אירו (בדואר) או 30 אירו (באופן מקוון).

הלימודים לדוקטורט נתמכים כלכלית על ידי מתן מימון (קצבה) לסטודנטים. בכל שנה מקצה האוניברסיטה מספר מסוים של דוקטורט. תפקידים לכל תוכנית לימודים לדוקטורט. תפקידים אלה זכאים למימון של כ. 10,000 יורו בשנה לסטודנט. מועמדים נוספים לדוקטורט. לימודים ממספר זה של משרות ממומנות ניתן להתקבל רק בתור משלמים עצמיים. הלימוד בשכר עצמי כפוף לשכר לימוד של 5,000 יורו לשנה אקדמית (2,500 אירו לסמסטר) ולא חל מימון ממלכתי. הלימוד נלמד בסלובקית או באנגלית ללא השפעה על שכר הלימוד בפקולטה למדעים.

אנו מקדמים בברכה סטודנטים במסגרת תכניות חילופי ניידות כמו Erasmus +, Ceepus, SAIA, Cotutelle ואחרים בעקבות תנאי התוכניות והמועמדים צריכים לפנות למשרד היחסים הבינלאומיים והמחקר המדעי לפני שליחת בקשה.

כיצד מאורגן המחקר?

משך המחקר הסטנדרטי הוא ארבע שנים. בדרך כלל, ההגשות אמורות להגיע ליוני והלימוד מתחיל בספטמבר.

התואר שלישי מבוסס על עבודות לימוד ומחקר המובילים לתזה. עבודות הלימוד כוללות קורסי חובה סלקטיביים וסלקטיביים המוקדשים להרחבת הידע של התלמיד בתחומים שונים של מתמטיקה דיסקרטית עם דגש מיוחד על נושא עבודת המחקר. בחלק המחקר התלמידים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הדוקטורט שלהם. מנחה בסמינר מדעי בו הם דנים בסוגיות המדעיות עם חוקרים בכירים ועמיתים עמיתים אחרים. יתר על כן, המחקר כולל הכנת פרסומים, פרויקטים מחקריים, ציטוטים ואחרים.

הסיום המוצלח של מחקר הדוקטורט צופה כי רכישת כישורים ומומחיות מדעית יפרסם את התוצאות שהושגו בכתבי-עת מחקריים בינלאומיים שסקרו עמיתים. התלמידים ילמדו מיומנויות אלה בתהליך פיקוח ותקשורת עם עמיתים אחרים במכון. התלמידים נפגשים עם המנחים שלהם על בסיס קבוע והם נדרשים לדווח על התקדמותם מדי שנה.

שני מרכיבי המחקר מתחילים מאז שנת הלימודים הראשונה ובדרך כלל חלק המחקר מסתיים בשנה השנייה. בסוף השנה השנייה ללימודים על הסטודנט לעבור בחינת מצב בכתב ובעל פה שממחישה את היכולת לערוך מחקר עצמאי. כתיבת עבודת המחקר מצפה לפרט את תוצאות פרויקט מחקר מהותי ומקורי. המחקר מסתיים בהגנה הציבורית על עבודת המחקר.

דוקטורט. פרופיל בוגר

לבוגר מגוון רחב של ידע תיאורטי ואמפירי במתמטיקה דיסקרטית, המסוגל להציע מודלים מתמטיים נפרדים למשימות מדעיות ומעשיות שונות ולמצוא את הפתרונות שלהם (מיטביים או מקורבים) ביישום מיומנויות תכנות מפותחות.

הבוגר מכיר את עקרונות העבודה והמחקר המדעי, כולל פרסום בכתבי עת מדעיים בינלאומיים והצגת תוצאות מדעיות. הוא או היא יכולים לנסח שאלות מחקריות ולפתור אותן באופן יצירתי באמצעות נהלים מתודולוגיים מתאימים. לבוגר סקירה מצוינת של המצב העכשווי העכשווי.

בוגרי הדוקטורט למתמטיקה בדידים. התוכנית רלוונטית מאוד בשוק העבודה, במיוחד עבור מוסדות המתמקדים במחקר ופיתוח, אוניברסיטאות, מוסדות ממשלתיים ועסקים הכוללים ניתוח נתונים, תכנון וניהול רשתות ורשתות, פיתוח תוכנה, מימון וביטוח.

קריירה לקוחות פוטנציאליים

דוקטורט. לבוגרי מתמטיקה דיסקרטית יש הזדמנויות קריירה מצוינות באקדמיה, מחקר, הנדסת תוכנה, כלכלה, ממשל וסוגים אחרים של תפקידים במגזר הציבורי והפרטי. בוגרינו עובדים בתפקידים אקדמיים ותאגידים ברמה גבוהה בחברות כמו LaBRI בורדו, גוגל ציריך, גזפרום שיווק ומסחר בלונדון, Privatbank Bratislava, IBM Koice.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Founded in 1963, the Faculty of Science, has educated over 6 000 graduates of both, joint and single degree study. Currently, over 350 Bachelor’s, Masters’s, and Doctoral students graduate each year i ... קרא יותר

Founded in 1963, the Faculty of Science, has educated over 6 000 graduates of both, joint and single degree study. Currently, over 350 Bachelor’s, Masters’s, and Doctoral students graduate each year in disciplines that impact lives today and will shape our future. קרא פחות