דוקטורט. בכימיה אורגנית

כללי

תיאור התכנית

כימיה אנאורגנית היא ענף בינתחומי של כימיה. כיווני המחקר העיקריים מתמקדים "כימיה של חומרים" ו "תיאום כימיה". שתי הכיוונים נכללים באפיון הבא של ההרצאות, הקורסים ומחקרי המחקר המוצעים.


כימיה אנאורגנית - כימיה חומרית

סינתזה של חומרים וחומרים חדשים על ידי התגובות בפתרונות ונמסים, אפיון המבנה שלהם (ניתוח רנטגן, תכונות ספקטרליות, תרמיות ומגנטיות). חיפוש היחסים בין המבנה לתכונות עם תשומת לב על יישומים פוטנציאליים. מחקר של מעברי פאזה אפשריים.


כימיה אנאורגנית - תיאום וכימיה ביו-אורגנית

סינתזה של ליגנדים מקרוזוציקליים חדשים, חומצות אמינו-אלקיל פוספוניות ופוספינים ובחינת תכונות הקואורדינציה שלהם הן בתמיסות מדוללות (פוטנציומטריה, UV-VIS וספקטרוסקופיה של NMR). קביעת המבנה הן בתמיסה והן במצב המוצק (שיטות ספקטרליות, תכונות מגנטיות, מבנה רנטגן). החקירה של תרכובות אלה מכוונת ליישומם ברפואה. המחקר של תרכובות אורגנו-מתכתיות מקורו במחקר של ליגנדים פרוזניים ומתמקד בקטליזה. פוטוכימיה מכוונת לתגובות של חמצן יחיד.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

מבחן הכניסה הוא סיבוב אחד בצורת ראיון. על פי בקשה בכתב שהוגשה אלקטרונית יחד עם הבקשה, אך לא יאוחר מיום 19 במאי 2019, רשאי הדיקן לאפשר את בחינת הכניסה להתקיים באמצעות טכנולוגיית מידע ותקשורת, אך רק מסיבות רציניות ומתועדות כגון בריאות או לימודים בחו"ל.

במהלך בחינת הכניסה, על המועמד להפגין את המיומנויות הטכניות והלשוניות כדי ללמוד את התוכנית הנתונה, יחד עם תכונות הכרחיות לעבודה מדעית. הבדיקה מדורגת עם מקסימום של 100 נקודות.


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי דוקטורט מותנית בסיומה המוצלח של תוכנית לימודי תואר שני.

שיטת אימות: מבחן כניסה
תאריך אישור (בחינת כניסה) מתאריך: 17.06.2019 עד: 28.06.2019
תאריך חלופי (של בחינת כניסה) מתאריך: 08.07.2019 עד: 19.07.2019


כללים החלים על פטור מבחירת הכניסה

בחינת הכניסה ניתנת לויתור על פי בקשה בכתב מהמועמד, בתנאי שהם יישמו בהצלחה לפרויקט של סטארס בשנת הלימודים האקדמית. בקשה זו, יחד עם תיעוד שהתנאים התקיימו, יש להגיש (אך לא באופן אלקטרוני) עד 19 במאי 2019.


סיכוי קריירה

בוגר הדוקטורט. תוכנית בכימיה אנאורגנית מקבלת ידע מפורט בתחומים של כימיה של מצב מוצק, הכימיה של חומרים, כימיה תיאום וכימיה ביו-אורגנית, בהתאם למיקוד המדעי שלו. חלק בלתי נפרד מהתמחות זו הוא האוריינטציה על השיטות הקיימות, כגון עקיפה של קרני X, תמ"ג, ספקטרוסקופיה מולקולארית, שיטות אלקטרוכימיות וספקטרוסקופיית UV-VIS. במהלך העבודה הניסיונית, התלמיד מרוויח ניסיון בתחום של סינתזה כימית ומקבל ידע הדרוש. על בסיס תוכנית הלימודים המוצעת, בוגר הוא מסוגל לפתור בעיות מדעיות של כימיה טהורה ויישומית אורגנית, כמו גם בתחומים הקשורים הנובע הפיתוח היצירתי של המחקר שלו / שלה.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Science, Charles University, Prague is leading academic institution in the field of natural sciences in Czech republic a Middle-european region. It provides education in biology, chemis ... קרא יותר

The Faculty of Science, Charles University, Prague is leading academic institution in the field of natural sciences in Czech republic a Middle-european region. It provides education in biology, chemistry, geology and geography. קרא פחות