דוקטורט. בזואולוגיה

כללי

תיאור התכנית

התוכנית נפתחת לסטודנטים שסיימו את לימודי התואר השני (תואר שני, MSc.) בביולוגיה ומבקשים להמשיך בקריירה המקצועית שלהם בזואולוגיה. המשתתפים מקבלים הדרכה בנושאים רעיוניים, מתודיים וטכניים של תחומי זואולוגיה מסוימים, ומתורגלים בחקירה מעשית של בעיות מדעיות מסוימות. הדוקטורט המחקר מתרכז בדוקטורט. פרויקט בו מושגים וביצועים בפועל כפופים במידה רבה ליוזמה האישית של התלמידים וכישוריהם.

ניתן ללמוד קשת רחבה של בעיות במערכות שיטתיות, פילוגנטיקה, אקולוגיה, וביולוגיה התנהגותית, בדרך כלל באמצעות יישום שגרתי של שיטות וגישות מודרניות שונות (פילוגנטיקה מולקולרית ופילוגאוגרפיה, ניתוחים היסטוכימיים, מורפולוגיה ניסיונית ואוו-דיבו, ניתוחים התנהגותיים כמותיים, נוירואתולוגיה, ביולוגיה אקוסטית וכו ') בשילוב עם חקירות שדה נרחבות, מחקרים השוואתיים וניתוחים במעבדה. כמעט כל קבוצות החיות העיקריות מכוסות, בדרך כלל אקרינה, ארנאה, פסדוסקופיונאה, מולוסקה, הטרופטרה, קולייפטרה, דיפטרה ועוד כמה קבוצות של חרקים (כולל מאובנים) וכן כל הענקים העיקריים של חוליות (כולל מאובנים). לדוגמאות עכשווי, עיין ברשימה של הפרויקטים שנעשו בעבר ובוצעו במסגרת הדוקטורט. תכנית בזואולוגיה (בעמוד האינטרנט של התוכנית: web.natur.cuni.cz/zoologie).


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

מבחן הכניסה הוא סיבוב אחד בצורת ראיון. על פי בקשה בכתב שהוגשה אלקטרונית יחד עם הבקשה, אך לא יאוחר מיום 19 במאי 2019, רשאי הדיקן לאפשר את בחינת הכניסה להתקיים באמצעות טכנולוגיית מידע ותקשורת, אך רק מסיבות רציניות ומתועדות כגון בריאות או לימודים בחו"ל.

במהלך בחינת הכניסה, על המועמד להפגין את המיומנויות הטכניות והלשוניות כדי ללמוד את התוכנית הנתונה, יחד עם תכונות הכרחיות לעבודה מדעית. הבדיקה מדורגת עם מקסימום של 100 נקודות, מהן 30 נקודות מוענקות כבונוס על מנת לתת מושג ספציפי יותר של תוכן המחקר ועבודת הדוקטורט המתוכננת בנספח היישום מרצון, כולל נושא הדיסרטציה, ביאור קצר, מחלקת הפיקוח הצפויה והסכמת מפקח ספציפי לפקח על פרויקט דוקטורט כאמור.


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי דוקטורט מותנית בסיומה המוצלח של תוכנית לימודי תואר שני.

שיטת אימות: מבחן כניסה
תאריך אישור (בחינת כניסה) מתאריך: 17.06.2019 עד: 28.06.2019
תאריך חלופי (של בחינת כניסה) מתאריך: 08.07.2019 עד: 19.07.2019


כללים החלים על פטור מבחירת הכניסה

בחינת הכניסה ניתנת לויתור על פי בקשה בכתב מהמועמד, בתנאי שהם יישמו בהצלחה לפרויקט של סטארס בשנת הלימודים האקדמית. בקשה זו, יחד עם תיעוד שהתנאים התקיימו, יש להגיש (אך לא באופן אלקטרוני) עד 19 במאי 2019.


סיכוי קריירה

דוקטורט. התוכנית בזואולוגיה מיועדת לתלמידי אוניברסיטת בוגרים המעוניינים עמוקות במדע הזואולוגיה ומסוגלות למחקר עצמאי בתחום זואולוגי מסוים. המחקר מתרכז בתואר שלישי. פרויקט העוסק בסוגיות העכשוויות של המשמעת ועולה בקנה אחד מבחינה רעיונית ומתודולוגית. המחקר נועד לקדם מיומנויות במחקר עצמאי, בביסוס התפאורה ההקשרית שלו והפקת תוצאות מחקר רלוונטיות, בפרט על ידי פרסום. בוגר מסוגל לבצע מחקר, לפרסם את תוצאותיו בכתבי עת בינלאומיים וללמד בקורסים באוניברסיטה. הוא / היא יכולים למצוא עמדה במוסדות מחקר ואקדמיה בתחום הזואולוגיה והתחומים הקשורים אליהם, כמו גם בארגונים של ביולוגיה לשימור, במוזיאונים, גני חיות ו / או במחקר יישומי.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Science, Charles University, Prague is leading academic institution in the field of natural sciences in Czech republic a Middle-european region. It provides education in biology, chemis ... קרא יותר

The Faculty of Science, Charles University, Prague is leading academic institution in the field of natural sciences in Czech republic a Middle-european region. It provides education in biology, chemistry, geology and geography. קרא פחות