דוקטורט. בגיאו-אינפורמטיקה וחישה מרחוק

כללי

תיאור התכנית

132433_geoinformatics_banner_v1.pngתמונה באדיבות Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science

דוקטורט. תיאור התוכנית

תכנית הדוקטורט שלנו גאואינפורמטיקה וחישה מרחוק (GIS ו- RS) מקשרת למומחיות המחקר והחינוך של המכון לגיאוגרפיה, הפקולטה למדעים, אוניברסיטת פאבול יוזף ספריק בקוסיצה. אנשי האקדמיה והתשתית הטכנולוגית של המכון לגיאוגרפיה מספקים תנאים נוחים מאוד לתמיכה במחקר GIS & RS. פרויקטי המחקר השוטפים והעבריים והתוצאות שפורסמו מספקים עדות לידע שלנו ולרלוונטיות המדעית שלו.

נושאי עבודת המחקר התמקדו לאחרונה בתחומים הבאים: מיפוי ומידול משטחי נוף באמצעות סריק לייזר מוטס ויבשתי ומערכות אוויריות לא מצולמות המצוידות בחיישנים שונים, דוגמנות ויישומים תלת-ממדיים לעיר, טמפרטורת פני היבשה ומודלים של אי עירוני בחום, חידושים בתחום הגיאוגרפי הדמיה ואינטראקציה עם משתמשים.

התלמידים מעורבים בפרויקטי המחקר מתחילת המחקר, ותורמים באופן פעיל לפרסום התוצאות בשיתוף עם חברי צוות המחקר ובכך לומדים באופן פעיל את אמנות המחקר המצוינת. הם עובדים בצוות מחקר מגוון של חוקרים בכירים, פוסט-דוקטורטים ודוקטורטים אחרים. סטודנטים עם תוכנות וטכנולוגיות מיפוי עדכניות במעבדה ל- GIS ובמעבדה RS . התלמידים מעודדים להשתתף באופן פעיל בכנסים בינלאומיים, באירועי רשת ולקחת חלק מהלימוד בחו"ל, למשל באמצעות תוכנית ERASMUS +.

Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science Cathedral" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/131118_131011_background_7_cathedral_laser_scan.jpg" alt="131118_131011_background_7_cathedral_laser_scan.jpg" />תמונה באדיבות Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science

דרישות קבלה

כל המועמדים לתואר דוקטור לפילוסופיה (PhD.) בפקולטה למדע חייבים לעמוד בתנאי הקבלה לכניסה. אנו מברכים בוגרים בתחום הגיאוגרפיה, הגיאו-אינפורמטיקה, אך גם בתחומים קשורים כמו מדעי המחשב, מדעי הגיאוגרפיה וכו '. על הפונה לתמוך בעניין שלהם עם רקע רלוונטי ב- GIS / RS אשר רכשו במהלך לימודים או עבודה קודמת.

רצוי ליצור קשר אישי עם מנחה פוטנציאלי להתייעץ במוקד התזה. ניתן לנהל משא ומתן בנושא ספציפי אך הוא נתון במוקד פרויקט המחקר הנוכחי במכון.

ניתן לשנות את המוקד של התזה במהלך המחקר כך שישקף בצורה מדויקת יותר את תוכן התזה. מספר משרות הדוקטורט החדשות מוגבל ל 2-4 מקומות בשנה.

על המועמדים לספק את החומרים הבאים שיש לקחת בחשבון לדוקטורט. תכנית לתארים מתקדמים:

  • טופס בקשה מקוון מלא
  • תמלילים
  • מכתב מוטיבציה
  • קורות חיים / קורות חיים
  • דמי רישום
  • מכתבי המלצה (אופציונלי)

כל הפונים המוסמכים יוזמנו לדיון בוועדת הקבלה (סוף יוני). הפונים יכולים לבקש שיחת סקייפ במקום. במהלך המפגש בן 30 הדקות, המבקש מציג את עצמו (השכלה, ניסיון, תוצאות) ומציג את תוכנית המחקר המקדימה שלו המבוססת על תקציר הדוקטורט. הנושא שפורסם בשיחת הקבלה והידע הנוכחי שלו בבעיית המחקר.

קריטריוני הבחירה שלנו:

  1. כישורים אישיים, ידע, מוטיבציה ויכולת לעבוד על הנושא. (40%)
  2. תוצאות המחקר ופעילויות אחרות כמו השתתפות בירידים מדעיים, תחרויות מדעיות, פרסומים, כנסים. (40%)
  3. סדר העדיפויות של המכון כמו פרויקטים שוטפים ומתוכננים, מספר דוקטורטים. סטודנטים של המנחה שנבחר וכו '(20%)

132743_geoinformatics_banner_v2.jpg

תמונה באדיבות Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science

דמי כניסה ומימון

יש להגיש טפסי בקשה באמצעות הדואר או המקוון. תכניות לתואר ראשון ושני דורשות לשלם אגרת בקשה של 30 יורו. אגרת ההרשמה עבור תכניות לימודי דוקטורט היא 50 אירו.

לימודי הדוקטורט נתמכים כלכלית על ידי מתן מימון (קצבה) לסטודנטים. בכל שנה מקצה האוניברסיטה מספר מסוים של דוקטורט. תפקידים לכל תוכנית לימודים לדוקטורט. תפקידים אלה זכאים למימון של כ. 10,000 יורו בשנה לסטודנט. ניתן להתקבל ליותר דוקטורנטים ממספר זה של משרות ממומנות רק בתור משלמים עצמיים. לימודים מסוג זה כפופים לשכר לימוד של 5,000 יורו לשנה אקדמית (2,500 אירו לסמסטר) ולא חל מימון ממלכתי. הלימוד נלמד בסלובקית או באנגלית ללא השפעה על שכר הלימוד בפקולטה למדעים.

אנו מקדמים בברכה סטודנטים במסגרת תכניות חילופי ניידות כמו Erasmus +, Ceepus, SAIA, Cotutelle ואחרים בעקבות תנאי התוכניות והמועמדים צריכים לפנות למשרד היחסים הבינלאומיים והמחקר המדעי לפני שליחת בקשה.

כיצד מאורגן המחקר?

משך המחקר הסטנדרטי הוא ארבע שנים. בדרך כלל, ההגשות אמורות להגיע ליוני והלימוד מתחיל בספטמבר.

התואר שלישי מבוסס על עבודות לימוד ומחקר המובילים לתזה. עבודות הלימוד כוללות קורסי חובה וסלקטיביות. קורסי החובה נועדו להרחיב את הידע של התיאוריה והמתודולוגיה של גאואינפורמטיקה, חישה מרחוק ושיטות ניתוח גיאוגרפיות, דוגמנות גיאוגרפית ושיטות מחקר גיאוגרפי, בהן ניתן להשתמש ביעילות בסביבה של מערכות מידע גיאוגרפיות. קורסי החובה הסלקטיביים מאפשרים התמחות של הסטודנט על פי עבודת המחקר שלו, למשל, תכנות ל- GIS, שיטות לרכישת נתונים גיאוגרפיים, מיפוי עם מערכות אוויר בלתי מאוישות (UAS), גאומורפומטריה ומודול השטח הדיגיטלי, מערכות קואורדינטות קרטוגרפיות, webGIS ויכולת פעולה הדדית של גאודאטה, גיאוסטסטיקה, הנדסת תוכנה, מחשוב מופץ.

החלק המדעי כולל הגעה ליעדים מדעיים כמו פרסומים, ציטוטים, פרויקטים מחקריים וכו '. הסיום המוצלח של מחקר הדוקטורט מצפה מרכישת כישורים ומומחיות מדעית כדי לפרסם את התוצאות שהושגו בכתבי-עת מחקריים בינלאומיים שנבדקו על ידי עמיתים. על הסטודנט להיות הסופר הראשי לפחות במאמר שנבדק על ידי עמיתים, וכך הוא מאשר את יכולתו לפרסם תוצאות מחקר ולהוביל את צוות המחבר. התלמידים ילמדו מיומנויות אלה בתהליך פיקוח ותקשורת עם עמיתים אחרים במכון. התלמידים נפגשים עם המנחים שלהם על בסיס קבוע והם נדרשים לדווח על התקדמותם מדי שנה.

שני מרכיבי המחקר מתחילים מאז שנת הלימודים הראשונה ובדרך כלל חלק המחקר מסתיים בשנה השנייה. בסוף השנה השנייה ללימודים על הסטודנט לעבור בחינת מצב בכתב ובעל פה שממחישה את היכולת לערוך מחקר עצמאי. כתיבת עבודת המחקר מצפה לפרט את תוצאות פרויקט מחקר מהותי ומקורי. המחקר מסתיים בהגנה הציבורית על עבודת המחקר, בדרך כלל, בשנה הרביעית של המחקר.

דוקטורט. פרופיל בוגר

לבוגר מגוון רחב של ידע תיאורטי ואמפירי בתחום מדעי המידע הגיאוגרפי וחישה מרחוק. הוא או היא מסוגלים לפתור משימות גאוגרפיות מורכבות וליישם את הידע בפועל. הבוגר מסוגל לפתח את הבסיס התיאורטי-מתודולוגי של גאואינפורמטיקה, במיוחד בתחום ניתוחים גיאוגרפיים, דוגמנות סביבתית ויישום השיטות המתקדמות ביותר של חישה מרחוק.

הבוגר מכיר את עקרונות העבודה והמחקר המדעי, כולל פרסום בכתבי עת מדעיים בינלאומיים והצגת תוצאות מדעיות. הוא או היא יכולים לנסח שאלות מחקריות ולפתור אותן באופן יצירתי באמצעות נהלים מתודולוגיים מתאימים. לבוגר סקירה מצוינת של המצב העכשווי העכשווי.

בוגרי הדוקטורט הזה. התוכנית רלוונטית מאוד בשוק העבודה במיוחד עבור מוסדות המתמקדים במחקר ופיתוח, אוניברסיטאות, מוסדות ממשלתיים לניהול נוף, בעסק בו נדרשת פיתוח תוכנת מערכות מידע גאוגרפיות, רכישת נתונים מרחביים וניתוח.

132744_geoinformatics_banner_v3.png

תמונה באדיבות Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science

קריירה לקוחות פוטנציאליים

דוקטורט. בוגרים יכולים להגיש מועמדות למשרה אקדמית באוניברסיטאות ומוסדות מחקר, תפקידים מוסמכים מאוד בארגונים ממשלתיים וחברות פרטיות העוסקות בנתונים גיאוגרפיים, רכישה ועיבוד של תמונות לוויין, נתוני סריקת לייזר, מיפוי מל"טים, ניתוח נתונים, מודלים חישוביים תלת ממדיים, חקלאות מדויקת, ייעור, שמירה על איכות הסביבה.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Founded in 1963, the Faculty of Science, has educated over 6 000 graduates of both, joint and single degree study. Currently, over 350 Bachelor’s, Masters’s, and Doctoral students graduate each year i ... קרא יותר

Founded in 1963, the Faculty of Science, has educated over 6 000 graduates of both, joint and single degree study. Currently, over 350 Bachelor’s, Masters’s, and Doctoral students graduate each year in disciplines that impact lives today and will shape our future. קרא פחות