דוקטורט בעסקים

כללי

תיאור התכנית

דוקטורט בעסקים

משך זמן רגיל: 3 או 4 שנים (במשרה מלאה)

מקום: הונג קונג

הפקולטה לעסקים

מחלקת חשבונאות
מחלקת הנהלת חשבונות בלינגנן מדורגת בסך הכל 154 ברחבי העולם בהתבסס על פרסומי מחקר חשבונאי בשש השנים האחרונות על פי סקר מקיף "דירוג חשבונאות לאוניברסיטאות 2019" מאת אוניברסיטת בריגהאם יאנג (www.byuaccounting.net). לפי תחומים אקטואליים, המחקר שלנו בנושא מיסוי, חשבונאות פיננסית ותובענות מדורגים 73,106,190 ברחבי העולם בהתאמה. זהו הישג נהדר בהתחשב בקנה המידה הקטן של המחלקה. המחלקה פרסמה מחקרים בכתבי עת אקדמיים מהשורה הראשונה, כולל סקירת חשבונאות; כתב העת לחשבונאות וכלכלה ; מחקר חשבונאות עכשווי; סקירת לימודי חשבונאות; חשבונאות, ארגון וחברה; ביקורת: כתב עת לעיסוק ותיאוריה; כתב העת לכלכלה פיננסית וכתב העת לניתוח פיננסי וכמותי. המחקר שלנו תורם לתורת החשבונאות ולפרקטיקה המציעה תובנות משמעותיות למקצוע רואי החשבון ביבשת והונג קונג .

המחלקה למדעי המחשוב והחלטות
המחלקה למדעי המחשוב וההחלטות היא אחת מחמשת המחלקות בפקולטה לעסקים, המתמחה בהוראה ומחקר במדעי הנתונים (DS), ניהול מערכות מידע (ISM) וניהול תפעול (OM). יש לה קבוצה מצומצמת של חברי סגל הנמנים עם החוקרים הפעילים ביותר בהונג קונג בתחומי המחקר המתמחים שלהם (http://cptra.ln.edu.hk/), ומוכרים היטב על ידי עמיתים עם מענקי מחקר תחרותיים ו פרסומים בכתבי עת איכותיים (למשל, מדעי ניהול, מחקר תפעולי, ניהול ייצור ותפעול, Journal of Management Information Information, European Journal of Operational Research, IEEE Transactions on Analysis Pattern and Machine Intelligence, IEEE Transactions on Computation Computation, Communications of the ACM , מערכות תומכות החלטות ומידע וניהול).

המחלקה מציעה תוכניות תואר ראשון ותואר שלישי במנהל עסקים עם דגש מיוחד על DS, ISM ו- OM. אנו מקדמים בברכה מועמדים מוטיבציה מחויבים באופן מלא להציע את הסביבה הטובה ביותר למידה ומחקר עבור התלמידים שלנו MPHil ו PhD. מועמדים מוסמכים מעודדים גם לשקול את תכנית ההנדסה לתואר שלישי בהונג קונג (HKPFS), תוכנית תחרותית ויוקרתית ביותר שהוקמה על ידי מועצת המחקר של מענקי המחקר (RGC) בהונג קונג.

אגף האוצר והביטוח
במחלקת כספים וביטוח שבעה אנשי סגל פעילים במחקר. תחומי המחקר שלנו נרחבים ומשתמשים בגישות תיאורטיות, אמפיריות ויישומיות. הפקולטה השלימה לאחרונה מחקרים על דירוג האשראי, תנודתיות ניירות ערך ונגזרים, החלטות בנקאיות, מימון תאגידי ומודלים תיאורטיים של ביטוח וניהול סיכונים. ממצאי מחקרים אלה פורסמו בכתבי עת בינלאומיים יוקרתיים.

תלמידי המחקר עובדים בצמוד למפקחים שלהם. בנוסף לתזה שלהם, יש לתלמידים הזדמנות לעבוד עם חברי סגל על ​​פרויקטים מחקריים אחרים. סטודנטים עושים קורסים רלוונטיים ב Lingnan ובאוניברסיטאות מקומיות אחרות. אחד המאפיינים של הגישה שלנו הוא שתלמידים מתחילים לעבוד על פרויקטים מחקריים מתקופת כהונתם הראשונה.

מחלקת ניהול
מחלקת הניהול של לינגנן פיתחה חוזקות מחקריות בתחומים עיקריים כמו ניהול סכסוכים, לימודי ארגון, אתיקה עסקית, חדשנות ויזמות, ניהול תרבותי ולימודי עסקים בסין וכן בוחנת סוגיות מחקריות מתפתחות. המחקר שלנו תומך במשימת האמנות Lingnan University לפיתוח ויישום ידע לשירות הציבורי. אנו מחפשים סטודנטים בעלי מוטיבציה ובעלי יכולות המחויבים לפתח את יכולת המחקר שלהם באמצעות תכניות לתואר שני שלנו.

מחלקת שיווק ועסקים בינלאומיים
סגלנו קיבל את תואר הדוקטורט שלהם באוסטרליה, קנדה, הונג קונג או ארצות הברית. במהלך השנים, בוגרי התוכנית שלנו הועסקו באופן שכר על ידי ארגונים בהונג קונג, היבשת ומחוצה לה. חלקם ממשיכים להמשיך בלימודים מתקדמים באוניברסיטאות יוקרתיות אחרות, כולל אוניברסיטת ג'ורג'יה, אוניברסיטת מקגיל, אוניברסיטת ראטגרס, אוניברסיטת יורק, אוניברסיטת קונטיקט, אוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין ואוניברסיטת אלברטה. בוגרינו הציגו את ממצאי המחקר שלהם בכנסים אקדמיים בינלאומיים כגון כנס האקדמיה לעסקים בינלאומיים וכנס מדעי השיווק. כמה מהם זכו בפרסים כמו "עבודת הסטודנטים לתארים מתקדמים הטובים ביותר" או "עבודת הכנס הטובה ביותר" בכנסים בינלאומיים.

שיטות יישום

מועמדים רשאים לבקש קבלה לתכנית הדוקטורט בשתי דרכים כדלקמן:

1. החל על תוכניות דוקטורט באמצעות תוכנית הונג קונג PhD Fellowship Scheme (HKPFS)

מועמדים מצטיינים ומבריקים עשויים לבקש קבלה דרך ה- HKPFS עד ה- 1 בדצמבר 2020 (שעון הונג קונג 12:00 בצהריים) . למענקי המלגה יקבלו מלגה עם מלגה חודשית בסך 26,600 דולר הונג קונג *, ויתרו על מלוא שכר הלימוד עבור שנת הלימודים הראשונה שלו. סטודנטים שמגישים מועמדות ואינם מקבלים את המלגה עדיין יכולים להיחשב למקומות הדוקטורט הרגילים בלינגנן.

($ 1 = HK $ 7.8).

(* שיעור לשנים 2020-21, בכפוף לבדיקה שנתית)

כדי להגיש בקשה לקבלה, אנא הגש בקשה ראשונית למערכת הקבלה של ה- RGC בכתובת www.rgc.edu.hk/hkphd בתקופה שבין 1 בספטמבר ל -1 בדצמבר 2020 (שעון הונג קונג 12:00 בצהריים) . לכל מועמד יוקצה מספר סימוכין. לאחר מכן המבקש נדרש להגיש בקשה מלאה ישירות למערכת האלקטרונית של לינגנן בכתובת www.LN.edu.hk/admissions/applyonline/index-rpg.html ביום 2 בדצמבר 2020 או לפני כן (שעון הונג קונג 23:59 אחר הצהריים) . בקשות מאוחרות לא ייחשבו.

2. החל על תוכניות PhD ישירות

מועמדים רשאים גם לבקש קבלה לתכניות הדוקטורט על ידי פנייה ישירה לאוניברסיטה. סטודנטים במשרה מלאה בדרך כלל יקבלו סטודנטים לתואר שני. סטודנט לתואר שלישי לתואר שלישי יעמוד על 18,090 דולר הונג קונגי לחודש *.
* יועלו ל- HK $ 18,440 לחודש לאחר אישור המועמדות. (תעריף לשנים 2020-21, בכפוף לבדיקה שנתית)

האוניברסיטה מזמינה בקשות מ -2 בנובמבר 2020 עד 22 בינואר 2021 . מועמדים רשאים להגיש בקשה באופן מקוון דרך www.LN.edu.hk/admissions/applyonline/index-rpg.html . לפרטים, אנא בקרו באתר www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad.

תנאי קבלה כללית

 1. מועמד להרשמה למועמדות לתואר דוקטורט צריך בדרך כלל:
  א. בעל תואר שני המוענק על ידי מוסד להשכלה גבוהה המוכרת למטרה זו על ידי האוניברסיטה; אוֹ
  .ב בעלי תואר ראשון רלוונטי בהצטיינות ראשונה או שנייה או ברמה מקבילה, ונרשמו לתכנית לימודים לתואר שני במוסדות להשכלה גבוהה מוכרים לפחות שנה אחת, ויש להם ראיות להישגים מחקריים; אוֹ
  c. קיבלו הכשרה מקבילה של) א (או) ב לעיל; אוֹ
  ד. סיפקו ראיות משביעות רצון להישגים אקדמיים ומקצועיים.
  הערה: בוגרי תואר ראשון עם הכשרה מוכחת במחקר או ניסיון עשויים להתקבל ישירות ללימודי דוקטורט רק בנסיבות חריגות. בדרך כלל מועמד ללא תואר שני לא יתקבל ללימודי דוקטורט והוא / היא צריכה להירשם כסטודנט MPhil במקרה הראשון.

 2. בנוסף לאמור לעיל, מבקש שתוארו אינו ממוסד שלישוני בהונג קונג או מדינה דוברת אנגלית צריך להשיג ציון מינימלי של 550 (מבחן מבוסס נייר) או 79 (מבחן מבוסס אינטרנט) במבחן של אנגלית כשפה זרה (TOEFL), או ציון תזמורת של 6.5 ומעלה במערכת הבינלאומית לבחינת שפה אנגלית (IELTS), או ציון שווה ערך במבחן מוכר, או כישירות שווה כדי להוכיח את מיומנות השפה שלו להיחשב כל מקרה לגופו. המועמדים נדרשים למלא דרישות נוספות, אם בכלל, שנקבעו על ידי התוכניות אליהן הם פונים לקבלת קבלה

[הערה: לגבי כישורי IELTS ו- TOEFL להתקבל לצריכה 2020-21 ואילך, האוניברסיטה מקבלת רק תוצאות שנמצאות בתקופת התוקף, כלומר. שנתיים, מרגע הגשת בקשת הקבלה לקבוצת הצריכה הספציפית.]

על מנת להתקבל ללימודי דוקטורט של Lingnan דרך ה - HKPFS, קבע ה - RGC כי עבור מועמד מאוניברסיטה שאינה אנגלית, אלא אם כן הוא מספק הוכחה לכך שאנגלית היא שפת ההוראה עבור כל הקורסים לקבלת ההסמכה של הכניסה שלו / שלה תוכנית PhD המוצע (ים), הוא / היא נדרשת לצרף תוצאות הציון של TOEFL או IELTS ביישום דוקטורט. דרישה זו (הגשת חובה של תוצאות ציון TOEFL / IELTS) יכולה להיות פטורה עבור מועמדים שמחקרי הדוקטורט שלהם מוצעים באופן ספציפי בשפה לא אנגלית, כגון סינית. עם זאת, המבקשים עדיין צריך לעמוד בדרישות השפה של האוניברסיטה כאמור בסעיף 2 לעיל.

דרישות קבלה ספציפיות לתוכנית

 1. על המבקש:
  א. בעל תואר שני רלוונטי * מאוניברסיטה מוכרת עם GPA טוב; או
  .ב בעלי תואר ראשון רלוונטי בהצטיינות ראשונה או שנייה או ברמה מקבילה, ונרשמו לתכנית לימודים לתואר שני במוסדות להשכלה גבוהה מוכרים לפחות שנה אחת, ויש להם ראיות להישגים מחקריים; או
  c. בעל תואר ראשון רלוונטי בהצטיינות מדרגה ראשונה או שנייה או ברמה מקבילה, וקיבל הכשרה מקצועית הדורשת כניסה לתואר שני ולא פחות משנתיים (במשרה מלאה) של ניסיון מקצועי; או
  ד. קיבלו הכשרה מקבילה של א) או ב) או ג) לעיל.
 2. על מבקש להגיש תוצאה רשמית של GMAT או GRE עם ציון משביע רצון בשלוש השנים האחרונות. מבקש ללא תוצאה כזו, אך עם הוכחות חזקות אחרות או הוכחה ליכולותיו או כישוריו של האדם ללמוד את התוכנית יכול לחול גם, ובקשתו / ה תישקל כל מקרה לגופו.

* תואר שני רלוונטי כולל תואר שני עסקים המוצעים על ידי הפקולטה עסקים של Lingnan University או על ידי הפקולטה העסקית של מוסד מאושר. תואר שאינו עסקי יכול להיחשב רלוונטי על בסיס מקרה לגופו.

[הערה: תוצאות מבחן או עדויות שייחשבו להחלפת GMAT / GRE כוללות מבחן קבלה לתארים מתקדמים / בחינת הכניסה הלאומית לתארים מתקדמים (NPEE) / רשומות אקדמיות חזקות לתארים מתקדמים ממוסד מכובד.]

עדכון אחרון: אוק 2020

אודות בית הספר

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, wh ... קרא יותר

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, when our forerunner, the Christian College in China, was founded in Guangzhou, and to 1967, when the institution, as Lingnan College, was re-established in Hong Kong. In 2015, Lingnan University was named as one of the “Top 10 Liberal Arts College in Asia” by Forbes. קרא פחות