דוקטורט בסוציולוגיה

כללי

תיאור התכנית

לבוגרים יש סקירה רחבה של נושאים מרכזיים בתיאוריה ובמתודולוגיה הסוציולוגית השוטפת, ומבוססת על מגוון רחב של שיטות אנליטיות של מחקר כמותי ואיכותי, והיכולת להשתמש בשילוב של תהליכים אלה. הם מסוגלים לנסח ולפתור שאלות תובעניות על מחקר, לקבוע השערות רלוונטיות, למצוא שיטות פתרון מתאימות ולגבש חוות דעת רלוונטיות. הבוגרים עשויים לחפש עבודה כחוקרים ומרצים באוניברסיטאות, כמו גם בתפקידי מומחיות וניהול בתחומי המדינה והמגזר העסקי כאחד.


משך הלימוד: 4 שנים

שפת ההוראה היא אנגלית. סוציולוגיה היא תוכנית בתשלום שכר.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

בחינת כניסה: בחינה אחת, ראיון

  1. דיון מומחים על הפרויקט של Ph.D. תזה: 0-30 נקודות;
  2. הערכת פעילויות מקצועיות קודמות ומחקרים של המבקש: 0-15 נקודות;
  3. הדגמת ידע (תיאוריה, מתודולוגיה): 0-15 נקודות.

נושאים מוצעים של עבודת הדוקטורט הקרובה:

הנושא מבוסס על בחירה אישית. התכנית מאפשרת, בנוסף להתמקדות הסובייקטיבית בסוציולוגיה, גם התמחות בכמה נושאים קרימינולוגיים. באופן כללי, הוא מבוסס על תוכנית המחקר של המחלקה, במיוחד PROGRES (ראה גם פרופילים המורים שלנו).

מוצע Ph.D. יש להתייעץ מראש בנושאים עם יו"ר מועצת אזור הנושא. יו"ר מועצת אזור הנושא (מנהל התכנית): doc. PhDr. Jiří Buriánek, Ph.D., איש קשר: jiri.burianek@ff.cuni.cz.


את המועמד ניתן לקבל רק אם הוא מקבל לפחות 30 נקודות בבחינת הכניסה, ובמקביל מקבל נקודות מספיקות בין המספר הצפוי של תלמידים שהתקבלו לתכנית או לסניף המתאים (עיין ב את ההליך תנאי הקבלה החלים על תוכניות הפרט וענפי המחקר); הקבלה תינתן לכל המועמדים אשר יקבלו את אותו מספר נקודות כמו המבקש שמגיע אחרון בדירוג הקבלה. יש לציין כי מספר ההרשמות הצפויות השונות חל על הלימוד המלא והמקובל. לא ניתן לקבל את המועמדים בלי לספק, לא יאוחר מיום ההרשמה, עדות לחינוך הקודם שלהם (ראה סעיף 5.4).


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. קרא פחות