דוקטורט במתמטיקה

כללי

תיאור התכנית

מכון איינשטיין למתמטיקה באוניברסיטה העברית מברך על פניות של סטודנטים בינלאומיים מצוינים לתואר דוקטור. תכנית. התכנית נועדה להכשיר את המדרגה העליונה של מתמטיקאים עתידיים ומציעה סביבה אטרקטיבית במיוחד למידה ועבודה, עם סמינרים שבועיים, סדרות הרצאות מיוחדות תכופות בנושאים עכשוויים במתמטיקה, והחלפה מדעית עם חוקרים אורחים מהארץ ומהעולם, כ כמו גם שנות נושא משוכללות וסדנאות שאורגנו על ידי המכון הישראלי ללימודים מתקדמים הסמוכים.

144960_pexels-photo-1467564.jpeg

מבנה התוכנית

דרישות התוכנית זהות לסטודנטים ישראלים, כולל:

 • קורסים בהיקף של 12 נקודות זכות במהלך התואר (כל נקודת זכות היא בערך שעה בשבוע לקורס שנמשך סמסטר). קורסים מתקדמים יוצעו באנגלית.
 • עבודת מחקר (תוגש בסמוך לתום התואר).

בנוסף, המחקרים יבוצעו על פי נהלים מסוימים שצוינו על ידי רשות המחקר. באופן ספציפי, תמונה ועדה מדעית שתעקוב אחר התקדמות התלמיד, המורכבת מהיועץ ושני מומחים חיצוניים. בתוך 18 החודשים הראשונים ללימוד, הסטודנט יגיש הצעת מחקר ויגיש אותה בפני הוועדה. בהמשך התואר יציג הסטודנט דוח התקדמות בפני הוועדה, ולבסוף, תוצאות המחקר יוצגו במסגרת סמינריון מחלקתי. לאחר הגשת התזה היא נערכת על ידי היועץ ושני מומחים חיצוניים.

קבלה

ניתן להגיש בקשות בכל עת, אך מומלץ להגיש בקשות לתחילת סמסטר הסתיו עד ליום 31 בינואר של שנת הלימודים הקודמת. בקשות שהוגשו מאוחר יותר יישקלו על בסיס כל מקרה לגופו.

יש לשלוח בקשות בדוא"ל. אנא ודא כי בשורת הנושא יש את הטופס "מכתב בקשה לשם משפחה, שם פרטי". הדוא"ל צריך לכלול:

 • קו"ח.
 • תמלילים רשמיים מתואר שני.
 • הצהרת תחומי עניין (מקסימום 2 עמודים). זו לא צריכה להיות הצעת מחקר אלא יותר הצהרה על האינטרסים של התלמיד ומצב הידע שלו / ה עליהם.
 • שמות של שלושה יועצים פוטנציאליים מהמחלקה שלנו שיעזרו להעריך את המועמד (הצעה זו אינה מחייבת ואם תתקבל, התלמיד רשאי לעבוד עם חברי סגל אחרים). על התלמיד להדגיש בהצהרת תחומי העניין שלהם כיצד המחקר המוצע מתייחס ליועצים הפוטנציאליים המוצעים.

בנוסף, הבקשה שלך צריכה לכלול:

 • שני מכתבי המלצה או יותר. כותבי המכתבים צריכים לשלוח אותם ישירות לדואר הנ"ל (המבקש לא צריך לשלוח אותם!), עם שורת הנושא "מכתב המלצה לשם משפחה, שם פרטי". אנו ממליצים לך לבקש מכתב ממישהו שקיים אינטראקציה עם המחלקה שלנו בעבר.

תמיכה כלכלית

סטודנטים שהתקבלו לתכנית יקבלו:

 • מלגה (עם תוספת למשפחות).
 • תמיכה בשכר לימוד מלא.
 • תמיכה בהוצאות דיור.
 • ביטוח בריאות מקומי.
 • תמיכה בנסיעה לישראל וממנה.

בכפוף לעמידה בדרישות האקדמיות, התמיכה תינתן למשך שלוש שנים. קיימת אפשרות להאריך את התמיכה בשנה הרביעית על פי קריטריונים אקדמיים.

עדכון אחרון: נוב 2020

אודות בית הספר

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-20 ... קרא יותר

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-205 best out of the top 800 institutions in the 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, published by the British magazine Times Higher Education. HUJI was the only Israeli university to place in the world’s top 200 universities in the rankings. קרא פחות