דוקטורט במחקר פסיכולוגי

כללי

תיאור התכנית

בשיתוף עם Universidad Iberoamericana במקסיקו סיטי, תוכנית הדוקטורט הזו רשומה במרשם הלאומי לתכניות לתארים מתקדמים (PNPC) של המועצה הלאומית למדע וטכנולוגיה (CONACYT).

מטרות

להכשיר אנשי מקצוע מיומנים עם משאבים לביצוע מחקרים בפסיכולוגיה בריאותית וסוציו-תרבותית, שיכולים לתרום ידע שבתורו מוביל לפתרונות לבעיות המדינה, גם מבחינת השפעה על גיבוש המדיניות הציבורית ועל יישוםה.

הסיבות ללמוד דוקטורט זה. תכנית

ITESO, שמנה אוניברסיטה להצטיינות אקדמית, היא האוניברסיטה הפרטית המובילה במערב מקסיקו בכל הקשור לייצור הידע בתחום הפסיכולוגיה.

דוקטורט זה התוכנית מבוססת על גיבוש מדעי קפדני ותיאום בין מוסדי, בשיתוף עם אוניברסידאד איברואמריקנה במקסיקו סיטי, המפעילה את התוכנית כבר למעלה מעשר שנים. התוכנית רשומה במרשם הלאומי לתכניות לתארים מתקדמים של Conacyt (המועצה הלאומית למדע וטכנולוגיה) כתכנית מתפתחת; הגרסה הבין-מוסדית שלה נמצאת בתהליך הרישום.

הפקולטה שלנו מורכבת מפרופסורים למחקר, שחלקם שייכים למערכת החוקרים הלאומית של Conacyt, הנודעים בזכות פרסומיהם ותרומתם לתחום הן ברמה הלאומית והן הבינלאומית.

ל- ITESO ניסיון של 60 שנה בתחום הפסיכולוגיה, מכיוון שהייתה האוניברסיטה המקסיקנית הראשונה מחוץ למקסיקו סיטי שהציעה תואר ראשון בפסיכולוגיה. ברמה הבוגרת יש לו ניסיון של למעלה מ 35 שנה בתחום.

סטודנטים מקסיקנים וגם זרים צפויים להירשם לתואר שלישי. תכנית.

תכניות ITESO מספקות גישה לרשתות ידע בהן חוקרים מומחים משתפים פעולה עם סטודנטים בפרויקטים אקדמיים, מקצועיים, חברתיים ותרבותיים. על ידי לימודיך ב- ITESO, תעבוד לצד חוקרים מצטיינים הרודפים את עבודתם עם תחושה חזקה של מחויבות חברתית ועם אינטרס לתרום תרומות רלוונטיות לידע ולהציע פתרונות קיימא בצורה של מדיניות ציבורית. בגלל זה, ITESO נחשבת לאוניברסיטה הפרטית המובילה במערב מקסיקו.

הפרופסורים שלנו הם מומחים בתחומם ומובילים פרויקטים בשיתוף פעולה עם אקדמאים מ- ITESO ומוסדות אחרים. הם לוקחים חלק פעיל בפרויקטים של מחקר ושיתוף פעולה ומחויבים לערכים ועקרונות הפרויקט החינוכי שלנו.

לבסוף, מערכת האוניברסיטה הישועית, שאליה משתייכת האוניברסיטה שלנו, כוללת יותר תוכניות הרשומות במרשם הלאומי של תכניות איכות (PNPC) של המועצה הלאומית למדע וטכנולוגיה מאשר לכל מוסד פרטי אחר. ל- ITESO גם הסכמי שיתוף פעולה בינלאומיים עם מספר אוניברסיטאות ישועיות ברחבי העולם.psychology, confidence, professional cvpericias / Pixabay

פרופיל המועמד והנחיות לפרויקט המקדים

תכנית זו מכוונת לסטודנטים המעוניינים לערוך מחקר רלוונטי על בעיות פסיכו-סוציו-תרבותיות על ידי שימוש בשיטות, טכניקות וכלי ניתוח נתונים של המשמעת, לצורך הפקת ידע והצעות התערבות.

על המועמדים להיות:

 • תואר שני בפסיכולוגיה או תחום דומה, כמו חינוך, אנתרופולוגיה או סוציולוגיה.
 • ניסיון במחקר
 • יכולת לקרוא טקסטים באנגלית
 • זמינות במשרה מלאה

על המועמדים לכלול את שמם ואת הדואר האלקטרוני שלהם בעת הגשת פרויקט המחקר המקדים שלהם. הצעת המחקר לא תעלה על 10,000 מילים.

בהתאם לקווי הייצור והיישום של הידע ולנושאים בהם עוסק הפקולטה, עליו לכלול גם את הדברים הבאים:

פרויקט מחקר מקדים (מקסימום 15 עמודים) המכיל:

 • כותרת הפרויקט
 • תחום נושאיות במסגרת הדוקטורט. התוכנית שאליה משתייך המחקר
 • הצעת מחקר: בעיה, שאלות, יעדים והנחות או השערות
 • רפרנטים תיאורטיים וקונטקסטואליים
 • מתודולוגיה מוצעת
 • אזכורים ביבליוגרפיים

תכנית לימודים

הדוקטורט במחקר פסיכולוגי מכוון לגיבוש אנשי מקצוע עם הכישורים הנדרשים כדי לחקור תחום ידע זה; זה מבוסס על מבנה לימודים המעניק לתלמידים את הידע והכישורים הנדרשים לביצוע מחקר גבול בנושאים רלוונטיים ועכשוויים, על פי תחומי העניין של המועמד וקווי הייצור והיישום של הידע בגרעין האקדמי הבסיסי של דוקטורט זה. תכנית. התוכנית מורכבת משילוב של פעילויות אקדמיות, ימי עיון, מפגשי ייעוץ ומחקר תיעודי ואמפירי.

תוכנית הלימוד מורכבת מ -12 קורסי ליבה ושני בחירות בחירה, בהן התלמידים עוברים ארבעה סמסטרים.

הסמסטר הראשון כולל ארבעה קורסים. התלמידים נרשמים לשלושה קורסים בסמסטר השני והשלישי, ומשאירים שני קורסים לסמסטר הרביעי.

על כל סטודנט לעבוד על פרויקט מחקר מההתחלה, תחת פיקוחו של יועץ אקדמי. בסוף הסמסטר תערוך הערכה ועדה מייעצת המורכבת מהיועצת הראשית פלוס שני אנשי אקדמיה נוספים, שאחד מהם יכול להיות ממוסד אחר.

לסטודנטים יש עד שמונה סמסטרים לביצוע המחקר האמפירי שלהם ולקבל את התואר המקביל.

תוכנית הלימוד מורכבת מ 76 נ"ז: 48 נ"ז תואמים קורסי ליבה, 12 לקורסי בחירה ו -16 לסמינר התזה. ימי עיון כוללים לימוד גישות מתודולוגיות ותיאורטיות, כמו גם עיצובים מחקריים המאפיינים ידע פסיכולוגי מדעי, בדגש על שימוש מתאים בכלי מדידה ונהלים סטטיסטיים, כמו גם יישום מתודולוגיות איכותיות לאיסוף נתונים וניתוחן, בהתאם לנושאים הנדונים ובתהליך מתמשך של השתקפות והצדקה של תרגול החוקר.

בנוסף, קורסי הבחירה עוזרים לסטודנטים לנתח את התפתחות המודלים העכשוויים והמגמות העכשוויות בקווי הייצור והידע של התוכנית, כמו גם נושאים מתעוררים וגבולים בתחום המחקר הפסיכולוגי, הסוציולוגי והאנתרופולוגי שיכולים סטודנטים לדרוש. ככל שהמחקר שלהם מתקדם. עדיפות גבוהה ניתנת למחקר שנערך על ידי הסטודנטים, וכל סמסטר כולל סמינר מחקר בו הם מציגים ומנתחים את התקדמותם. ימי עיון אלה מקובצים לשלושה אלמנטים נושאיים או תחומי ידע:

שיטות וטכניקות: תחום זה מורכב מחמישה קורסים - סמינר מחקר מבוא אחד, שני סמינרים בנושא מחקר איכותי ושני ימי עיון בנושא סטטיסטיקות מיוחדות - המאפשרים לתלמידים ליישם עיצובים מחקריים מדעיים שונים בתחום הפסיכולוגיה. הם גם מספקים תצורה מוצקה בשימוש בתוכנות מחשב למחקר סטטיסטי וגם איכותי, שישמשו כמשאבים לארגון ופרשנות של תוצאות המחקר שלהם. להלן רצף הסמינרים המרכיבים אזור נושא זה:

 1. שיטות וטכניקות: תחום זה מורכב מחמישה קורסים - סמינר מחקר מבוא אחד, שני סמינרים בנושא מחקר איכותי ושני ימי עיון בנושא סטטיסטיקות מיוחדות - המאפשרים לתלמידים ליישם עיצובים מחקריים מדעיים שונים בתחום הפסיכולוגיה. הם גם מספקים תצורה מוצקה בשימוש בתוכנות מחשב למחקר סטטיסטי וגם איכותי, שישמשו כמשאבים לארגון ופרשנות של תוצאות המחקר שלהם.
 2. מחקר: תחום זה מורכב מארבעה סמינריונים להערכת פרויקטים ברציפות, המאפשרים לסטודנטים לקבל מעקב רציף אחר פעילויות המחקר שלהם מהסמסטר הראשון שלהם, כמו גם שני ימי עיון בנושא פרסום, הפצתם והגנת התזה שלהם בפני הקהילה האקדמית. . ימי עיון אלה מכילים פעילויות המיועדות לתלמידים לנתח ולהגות את התנהגותם של החוקרים, כמו גם ללמוד על כלים תיאורטיים ומתודולוגיים הנחוצים להם.
 3. תאוריה: תחום זה מורכב מקורס חובה אחד ושני קורסי בחירה. התלמידים בוחרים בשתי אפשרויות הקשורות לנושא המחקר שלהם. ששת קורסי הבחירה המוצעים כדי לאפשר לסטודנטים להעמיק את הידע שלהם בנושאים ספציפיים ולשלב אותם בלימודים מתמחים יותר על פי אחד משלושת קווי המחקר שפותחו בגרעין האקדמי הבסיסי של התוכנית. בנוסף, בהתאם לגמישות של תכנית הלימודים, סטודנטים יכולים לעבור קורס בחירה בצורה של שהות אקדמית ארוכת סמסטר באוניברסיטה או מוסד אחר, בארץ או בחו"ל, ולעשות עבודה משותפת עם חוקרים אחרים, תוך העמקה הידע שלהם בנושאים ספציפיים הקשורים למחקר הדוקטורט שלהם. בחירת קורסי הבחירה תפקח על ידי הוועדה המייעצת של הסטודנט ותאושר על ידי הערכה שנערכה על ידי המוסד המארח במסגרת הסכם בין-מוסדי.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

ITESO is the Jesuit University of Guadalajara. Founded in 1957, it belongs to a network of over 228 Jesuit universities around the world. They all share a 450-year-old tradition of Jesuit education, a ... קרא יותר

ITESO is the Jesuit University of Guadalajara. Founded in 1957, it belongs to a network of over 228 Jesuit universities around the world. They all share a 450-year-old tradition of Jesuit education, a tradition that has historically been at the center of the world thought, known for educating leaders in all the fields of science and art. קרא פחות