דוקטורט בכימיה, טכנולוגיה ומאפיינים של חומרים

כללי

תיאור התכנית

כימיה, טכנולוגיה, ומאפיינים של חומרים

קיצור: DPAP_CHM_4

יחידת הקורס: דוקטורט

סגל: הפקולטה לכימיה

שנת לימודים: 2020/2021

תואר שניתן: Ph.D.

הסמכה המוענקת: Ph.D. בתחום "כימיה, טכנולוגיה ומאפיינים של חומרים"

רמת ההסמכה: דוקטורט (מחזור 3)

דרישות כניסה ספציפיות:

אנו מצפים לידע של מושגים ועקרונות כימיים בסיסיים, פיסיקליים ופיסיקליים-כימיים, במידה שנקבעה לבחינת ה- MA מקיפה בכימיה, בפיזיקה ובכימיה פיסיקלית בפקולטה לכימיה של Brno University of Technology , ובסופו Brno University of Technology דבר גם בפקולטות אחרות המתמקדות באופן דומה או בפקולטות אחרות באוניברסיטה. דרישות אחרות: עניין בהנדסה ובמדעי עבודה, ידע באנגלית ותוצאות טובות במחקר הקודם (ציון ממוצע גבוה מ -2).

תוצאות למידה מרכזיות:

בוגרי ה - DSP של טכנולוגיה ומאפיינים חומריים מסוגלים לגבש בעיה מדעית באופן עצמאי, להציע השערות והליכים המביאים לפתרונה ולנסות את אישורה ברמה ניסויית או תיאורטית. הערכה ביקורתית של מידע מדעי שפורסם ויכולת לתקשר באנגלית - הן בעל פה והן בכתב, מהווה חלק בלתי נפרד מהמחקר.

פרופילים תעסוקתיים של בוגרי דוגמאות:

בוגרי ההתמחות בכימיה, בטכנולוגיה ובמאפיינים חומריים בעלי ידע ניסיוני ותיאורטי בתחום מבני החומר ותכונותיהם. הם מבוססים היטב במספר שיטות תיאורטיות לאפיון חומרים ויישומים מעשיים שלהם (הרבה מידע הוא זכה במהלך התמחות באוניברסיטאות זרות).

התמחויות אלה גם לשפר את כישורי השפה שלהם. הבחירה הנכונה של הנושאים הופכת את התלמידים מכירים את הבסיס התיאורטי של ההתמחות. הבוגרים מנוסים גם להעביר את המידע ולהציג את התוצאות בכנסים ובסמינרים מקצועיים, הן בשפה הצ'כית והן בשפה האנגלית.

כמו כן מעודדים את הסטודנטים לדוקטורט לחשוב באופן עצמאי ויצירתי ולנצל את הנולד הטכנולוגי, המאפשר להם לפתור בעיות טכנולוגיות במספר פעולות. התפיסה המודרנית של ההתמחות, המבוססת על מצבם וצרכיהם הנוכחיים של תעשיות הכימיה, האלקטרוניקה והמוצרים לצרכן, הופכת את הבוגרים למוסמכים הן למגזר התעשייתי והן למחקר יישומי ובסיסי. הבוגר גם בעל הידע הבסיסי של הכימיה והפיזיקה.

הבסיס הכללי הוא המורחב על ידי קורסים מיוחדים הכוללים, למשל, את ההתקדמות של כימיה ופיזיקה, ננוטכנולוגיה, שימוש בחומרי גלם משני, הנדסה ביולוגית ושימוש בחומרים כימיים ופיזיים בתחומי תרכובות אורגניות ואורגניות.

בחינת מצב סופי:

בחינת הדוקטורט של המדינה אמורה לעבור בסוף שנת הלימודים השנייה. החלק הבסיסי של הבחינה כולל בסיס כללי יותר וחלקים מתקדמים של התמחות והנדסת חומרים. דרישות אחרות כוללות: assay על עבודת הדוקטורט, השתתפות בסמינר פעיל ובחינה בשפה זרה.
I. רקע כללי
ידע טוב בתפיסות ובחוקים פיזיקליים, פיסיקליים-כימיים וחוקיים שונים, כפי שנקבע לבדיקה מקיפה בכימיה פיסיקלית, בכימיה ובפיזיקה באוניברסיטה הטכנית בברנו, ובבסיס הכללי של הבחינה הסופית. אין שאלות מרכזיות בתחום זה, אך השאלות יכולות להישאל כאלו המשלימות התייחסות לתגובות הנוגעות לדרישות אחרות.
II. נושאים מתקדמים בהתמחות, הנדסת חומרים
המנחה לאחר ההסכם עם הדוקטורנט יבחר שני קורסים (ראה לעיל) כדי ללמוד בצורה של נוכחות של הרצאות, סמינרים ומדריכים. כמו כן ניתן ללמוד קורסים בנושאים השונים מאלה המוכרים בפקולטה לכימיה אם הם מוכרים באוניברסיטאות אחרות. מקרים בודדים מוערכים על ידי מועצת המומחים.
III. התמחות
הממונה בהסכם עם הדוקטורנט יקצה נושא מיוחד התואם את תכנית המחקר המאושרת הנוגעת לנושא הדוקטורט.
IV. דרישות אחרות
חיבור בנושא התזה
דוקטורנט יכתוב סיכום (20-30 עמודים) בצ'כית או באנגלית, המכיל נתונים מספרות הנוגעת לנושא הדוקטורט. החלק האחרון (c בערך 4-5 עמודים) חייב להזכיר את הישגי התלמיד, את רשימת הפרסומים שלו אם אפשר ועבודות ועידה. המאמר המוצג "מסה על נושא התזה" מתנגד לוועדת הבחינות ומשמש בסיס לדיון במהלך בחינת הדוקטורט. שאלות ניתן לשאול על ידי כל חברי הוועדה. סטודנט לדוקטורט יכין מצגת בצורה ממוחשבת או בצ'כית או באנגלית.

דרישות סיום הלימודים: בחינה סופית של המדינה, עבודת דוקטורט

מצב הלימוד: לימוד במשרה מלאה

מנהל התכנית: פרופ. אג מרטין וייטר, Ph.D.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Brno University of Technology (BUT) is the largest technical/engineering university in the Czech Republic (21 000 students, 8 faculties, 3 university institutes) and one of the leading teaching and re ... קרא יותר

Brno University of Technology (BUT) is the largest technical/engineering university in the Czech Republic (21 000 students, 8 faculties, 3 university institutes) and one of the leading teaching and research universities in central Europe. For more information you can contact directly our international student ambassadors - https://www.vutbr.cz/en/study-options/degree-studies-en/ambassadors קרא פחות