דוקטורט בכימיה גרעינית

כללי

תיאור התכנית

מאפייני שדה מחקר

התכנית לדוקטורט בכימיה גרעינית מיועדת לבוגרי תחומי הכימיה של קורס המאסטר כדי להרחיב את הידע שלהם, במיוחד בתחום הרדיוכימיה. במתכונתה הנוכחית, רדיוכימיה כוללת הן היבטים מחקריים בסיסיים ויישומיים המנטרים היבטים כימיים ופיזיקו-כימיים של טרנספורמציות גרעיניות, כמו גם שיטות המשתמשות ברדיונוקלידים כדי להתמודד עם בעיות כימיות בעלות אופי כללי.

127517_photo-1496054533597-b00315b26e27.jpeg

כריסטופר ברנס / Unsplash

כימיית קרינה העוסקת בתגובות כימיות שיזמו או הושפעו מקליטת הקרינה בסביבת חומר אנונימית וגם דוממת, והשימושים האפשריים שלהם הם גם חלק מענף זה של המדע. תשומת לב משמעותית מוקדשת לשיטות להפרדת רדיונוקלידים, טכנולוגיות גרעיניות-כימיות לעיבוד ואחסון של פסולת רדיואקטיבית, התרחשות והתנהגות של מזהמים רדיואקטיביים בסביבה ושימושים בשיטות גרעיניות בניתוח כימי של הסביבה.

יישומי כימיה רדיופארמציה וכימיה גרעינית בביולוגיה ורפואה הם אזור מתפתח באופן דינמי; לאחרונה ניתן תשומת לב לנושאים הכימיים של הפסקת מתקנים גרעיניים, בפרט תחנות כוח גרעיניות. עם זאת, ניתן להגן גם על תיזות דוקטורט הנוגעות לנושאים שאינם גרעיניים בתחום זה, כמו ניתוח עקבות, התנהגות חומרים בריכוזים נמוכים מאוד ובעיות קוונטיות-כימיות.

פרופיל בוגר

דוקטורט. בוגרי כימיה גרעינית מצוידים היטב בכישורים ובידע הנדרש בכימיה גרעינית ולפחות כימיה, תחום אחר, למשל כימיה פיזית, אנליטית ו / או אורגנית או ביוכימיה. מיומנויות וידע אלה הם תנאי הכרחי לטיפול מוצלח בבעיות תיאורטיות ומעשיות הן של הדיסציפלינות הכימיות בהתאמה, במיוחד בשימוש בשיטות גרעיניות וכימיות במחקר בסיסי ויישומי, בתעשייה, הנדסת חשמל, שירותי בריאות והגנה על הסביבה. . כשירות מקצועית גבוהה ויכולת הסתגלות גם מעניקה את הבוגרים לתפקידים ניהוליים בצוותי מחקר או בתפקידים מקצועיים ומנהלתיים אחראיים אחרים במכוני מחקר, אוניברסיטאות, מוסדות ביוכימיים ותרופות, מתקני גרעין, תחנות כוח גרעיניות וכו '.

מבחן כניסה

  • כן

דרישות כניסה

  • טופס בקשה
  • קורות חיים
  • עותק נוטריוני של תעודה ותמליל רשומות
  • אגרת בקשה: 32 אירו
  • רשימת עבודות שפורסמו ותוצאות אחרות של פעילות מקצועית; ניתן יהיה להעריך כל צורה של הערכה שלהם
עדכון אחרון: מרץ 2020

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research ... קרא יותר

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research cluster. CTU offers undergraduate, graduate and doctoral programs at 8 faculties: Faculty of Civil Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Nuclear Sciences, and Physical Engineering, Architecture, Transportation Sciences, Biomedical Engineering, Information Technology and programs at MIAS School of Business. Moreover, CTU offers free sports courses, you may visit and study in the National Library of Technology and feel the international community in the Campus Dejvice in the heart of Europe. קרא פחות