דוקטורט בחינוך

כללי

תיאור התכנית

מאפייני המחקרים

לימודי הדוקטורט נתפסים כתוכנית הכנה לחוקרים וחוקרים, שעבודתם היצירתית תורמת להתפתחות התיאוריה והמחקר בתחום מדעי החינוך. מטרת התכנית היא לקדם את המומחיות הרלוונטית שלהם, להפיץ ממצאי מחקר רלוונטיים בתחום החינוך ולטפח יכולות מתודולוגיות של דוקטורט. ההתמקדות הכללית של תכנית הלימודים מציעה לתלמידים הזדמנות להכיר טוב יותר את הדיסציפלינות הפדגוגיות. מוקד עבודת הדוקטורט הוא עבודת דוקטורט / תזה, המוגדרת כמחקר מלומד מקורי, שממצאיו מעשירים את תחום המחקר במסגרת ההקשר הרחב יותר של פיתוח המשמעת. התייעצויות בשל אופיו ותוכנו של המחקר, יכול המבקש להתייעץ עם הנושא, מבנה הפרויקט ואפשרויות עיבודו עם מפקחים פוטנציאליים של לימודי דוקטורט.

פרטים ליצירת קשר למפקחים הזמינים והאזורים הספציפיים לדיסרטציה הם http://tarantula.ruk.cuni.cz/PEDFEN-22.html


תוכנית ללא התמחות.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

מבחן קבלה

יש להגיש הצעה לפרויקט מחקר של עד 10 עמודים יחד עם הבקשה למחלקה למדעים, הפקולטה לחינוך, אוניברסיטת קרל, ועליו להתכתב עם נושאים נושאיים שנבחרו על ידי מפקחים. פרויקט המחקר יכלול מאפיינים של נושא המחקר / תחום הרלוונטיות שלו, סקירת ספרות בנושא ו / או הרקע התיאורטי שלו, גיבוש בעיית מחקר ושאלות מחקר ספציפיות, תיאור המתודולוגיה שנבחרה לענות על שאלות המחקר , תוכנית למימוש פרויקט המחקר והפניות (כל היצירות המופיעות בטקסט). בחינת הכניסה היא הצגה בעל פה של המבקש מול ועדת הכניסה.

קריטריונים הערכה: המבקש יכול לקבל מקסימום של עשר נקודות, מספר הנקודות עבור הקבלה ללמוד מקבל לפחות שבע נקודות.


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:


סיכוי קריירה

בוגרי תכנית הדוקטורט "חינוך" הם מומחים בתחום החינוך המטפח את היכולת ליישם ציוד תיאורטי באופן יצירתי במהלך הלימודים. הם בעלי ידע, מתודולוגית ובלשית מצויד עבור אדם ועבודה מדעית בחינוך ומדעי החברה הקשורים. הם יכולים להיות מועסקים במיוחד כמדען, מחנך באוניברסיטה, מורה בבתי ספר מקצועיים גבוהים יותר, כמומחה או מנהל בהוראות חינוכיות נפרדות וכמומחה רעיוני או אנליטי במוסדות המינהל הציבורי. הכישורים הנרכשים מאפשרים להם לעבוד באופן מקצועי במגוון רחב של מקצועות שבהם הוא משתמש בידע מקצועי ומתודולוגי מעמיק, בחשיבה ביקורתית ובתובנה מקצועית.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all ... קרא יותר

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all types of schools and school systems, at various levels of study (Bachelors and Masters) and forms. קרא פחות