דוקטורט בחינוך לאמנות

כללי

תיאור התכנית

מאפייני המחקרים

התחום החינוכי של אמנות חזותית משובץ בחקר התנאים החברתיים והתרבותיים של הדמיון (מראה, דמיון ויצירה) כמובנה מאפיין מסוים של אונטוגנזה אנושית, תרבות וחינוך כללי. המחקר תורם להבנה עמוקה של חשיבה יצירתית, למידה והוראה בתחום התרבות החזותית ותפקידים משותפים וחינוכיים חדשים של אמנות עכשווית.

לתוכנית החזון לאמנות חזותית כחלק בלתי נפרד משדה החינוך של האמנות והתרבות יש פוטנציאל רב-תחומי. הבוגרים מייצגים מומחים לא רק בתחום האמנות החזותית והאמנות, אלא גם בצוותי מחקר של פדגוגיה, פדגוגיה מיוחדת, פסיכולוגיה התפתחותית, תקשורת ותרבות, מחקרים תרבותיים ופדגוגיים השוואתיים, סמיוטיקה ויזואלית, מדע קוגניטיבי, אסתטיקה, תיאוריה חזותית, ואחרים.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

מבחן קבלה

  1. מועמדים להגיש הצעה משלהם פרויקט המחקר מתמחה בחינוך אמנות המציע דרכים שבהן הנושא צריך להיות מטופל. יש לשלוח את פרויקט המחקר יחד עם הבקשה למחלקה למדעים, הפקולטה לחינוך, אוניברסיטת קרל.
  2. במהלך בחינת הכניסה חברי הוועדה מעריכים את איכות הפרויקט ואת הנחותיו של המבקש לעמוד ביעדים שהטיל הפרויקט. המועמדים מדגימים את הגישה הרעיונית שלהם לקשיים טכניים, לעומק ולרוחב ההתמצאות שלהם בתיאוריה ובתרגול האמנות, ביכולתם לנתח מקורות ספרותיים (גם בשפות זרות). על נושאים נבחרים בעמודים מקצועיים מודפסים 10 דפים מודפסים מלווה ביבליוגרפיה, תקציר קצר (5-10 שורות) ומילות מפתח (מתארים) המתארים את תוכן העבודה.

קריטריונים הערכה: המבקש יכול לקבל מקסימום של עשר נקודות, מספר הנקודות עבור הקבלה ללמוד מקבל לפחות שבע נקודות.


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:


סיכוי קריירה

הבוגר מוגדר כאיש מקצוע מומחה, המוסמך בתחומי האמנות החזותית והפדגוגיה, המיועד למחקר יעיל מבחינה מקצועית, פעילות חינוכית ותרבותית. הכנה יצירתית בתחום האמנות מציעה את הכישורים לתואר שני בעבודה עצמאית או עבודת צוות בנושא אמנות ועיצוב, מסנתזת יצירות אמנות עם השתקפות תיאורטית. לימודי אמנות חזותית בוגרי דוקטורט עשויים לעבוד כמורים וחוקרים באוניברסיטאות של ההתמקדות המתאימה. הם יכולים גם לעבוד בתחומים המתאימים לפרופילים המקצועיים בבתי ספר תיכוניים או יסודיים, בתי ספר לאמנות, מוזיאונים וגלריות, מרכזים לחינוך נוסף של מורים ומוסדות תרבות או מוסדות אחרים עם מיקוד מקביל.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all ... קרא יותר

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all types of schools and school systems, at various levels of study (Bachelors and Masters) and forms. קרא פחות