דוקטורט בהנדסה מתמטית

כללי

תיאור התכנית

מאפייני שדה מחקר

תחום הלימודים בהנדסה מתמטית המוצעת על ידי הפקולטה למדעי הגרעין וההנדסה הגופנית נמצא בתחום הכישורים של המחלקה למתמטיקה בשיתוף המחלקה לפיזיקה והחוג להנדסת תוכנה. הנדסה מתמטית הינה אינטר-דיסציפלינרית באופייה מכיוון שהיא משלבת ידע מתמטי עיוני בתחומים רבים של מדעי הטבע והנדסה ומיישמת אותה על מידול מתמטי של תהליכים בטבע, הנדסה ושמירה על הסביבה; בתחומים המודרניים של הפיזיקה המתמטית; במדעי המחשב התיאורטיים; ובמתמטיקה דיסקרטית והנדסת תוכנה, במיוחד מיושמת במדעי הטבע.

אנשי אקדמיה רבים מהמחלקה למתמטיקה משתתפים במשימת חינוך הסטודנטים לקורסים האקדמיים המתקדמים, יחד עם אקדמאים ממכוני מחקר רבים משמעותיים של האקדמיה הצ'כית למדעים (CAS) (המכון למדעי המחשב, המכון לתורת המידע ואוטומציה) המכון לפיזיקה, המכון לפיזיקה גרעינית והמכון התרומומכני). המחלקה מארחת גם צוותים מוערכים בינלאומיים, שלעיתים קרובות מעורבים בפתרון בעיות בשיתוף פעולה.

127504_photo-1531482615713-2afd69097998.jpeg
NESA מאת Makers / Unsplash

פרופיל בוגר

קורס הדוקטורט בהנדסה מתמטית מציע תובנה מעמיקה ומתקדמת עוד יותר לגבי רמת הדיסציפלינות שנרכשו בקורס המאסטר.

בוגרים מתוארים באחד התחומים שנבחרו במתמטיקה מודרנית (למשל ניתוח פונקציונאלי מתקדם, מבנים אלגבריים, תהליכים סטוכסטיים, מבנים אפריודיסטיים, משוואות דיפרנציאליות חלקיות לא ליניאריות) וכן בתחום יישומים רחב (למשל מכניקת הקוונטים, פיזיקת החלקיקים) , מדעי חומרים, שיטות מתקדמות למדעי המחשב והגנת הסביבה). עבודת הדוקטורט היא אז הוכחה לשליטה של התלמיד בשני החלקים הנבחרים במתמטיקה המודרנית וביישומים הבינתחומיים היצירתיים שלהם. נכס משמעותי של הקורס הוא שכל הדוקטורטים מצטרפים לצוותי מחקר ישירות במחלקה שלהם או במוסדות משתפים פעולה, ובמיוחד במכונים של האקדמיה הצ'כית למדעים (CAS) (ראה לעיל) והם לעיתים קרובות משתתפים בפרויקטים גדולים של צוותים רב לאומיים בחו"ל. ניתן לארגן את הקורס גם תחת פיקוח כפול כקורס לתואר משותף יחד עם אוניברסיטה זרה מכובדת (צרפת, גרמניה). מעודדים דוקטורנטים להציג את תוצאותיהם בכנסים בינלאומיים ולפרסם אותם בכתבי עת מדעיים יוקרתיים.

דוקטורט. לבוגרי הקורס יש את ההישגים החינוכיים לצאת ללא קושי בקריירה הן במחקר בסיסי והן יישומי, לזכות במלגת פוסט-דוקטורט מאוניברסיטה זרה או ביתית, להתחיל את הקריירה האקדמית שלהם באוניברסיטה או במכון מחקר, או אפילו להיכנס לתפקידים מוסמכים מאוד חברות מימון או תוכנה ומחשבים.

התמחות

תוכנית הדוקטורט בהנדסה מתמטית מוצעת על ידי המחלקה למתמטיקה והיא כוללת את ההתמחות הבאות: דוגמנות מתמטית והנדסת תוכנה, ובשיתוף המחלקה לפיזיקה, פיזיקה מתמטית.

  • דוגמנות מתמטית ממוקדת תיאורטית בפיתוח וניתוח של מודלים דטרמיניסטיים וסטוכסטיים של תחומי מחקר רבים בפיזיקה, הנדסה, רפואה וכלכלה.
  • פיזיקה מתמטית מתמקדת בבעיות מתמטיות של תורת הקוונטים. בפרט נחקרים מודלים מתמטיים מופשטים המשתמשים במחשבים לחישובים מספריים וסימבוליים והדמיות של תהליכים פיזיקליים. נושאי עבודת גמר רבים נובעים מפרויקטים מחקריים הנתמכים על ידי סוכנויות מענקים.
  • הנדסת תוכנה מתמקדת בבעיות מתמטיות הקשורות בטכנולוגיית מידע ולעיתים קרובות בפיתוח תוכנות מחשב נרחבות שנועדו לפתור פרויקטים מחקריים ומסחריים ספציפיים כמו פרויקטים ניסיוניים בינלאומיים גדולים בפיזיקת החלקיקים (CERN, המעבדה הלאומית ברוקבן) וכן לעיבוד נתונים מ- מעקב אחר חולים במחלה. פתרונות לנושאים מחקריים ומסחריים נובעים לרוב מיצירה והטמעה של אלגוריתמים.

מבחן כניסה

  • כן

דרישות כניסה

  • טופס בקשה
  • קורות חיים
  • עותק נוטריוני של תעודה ותמליל רשומות
  • אגרת בקשה: 32 אירו
  • רשימת עבודות שפורסמו ותוצאות אחרות של פעילות מקצועית; ניתן יהיה להעריך כל צורה של הערכה שלהם
עדכון אחרון: מרץ 2020

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research ... קרא יותר

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research cluster. CTU offers undergraduate, graduate and doctoral programs at 8 faculties: Faculty of Civil Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Nuclear Sciences, and Physical Engineering, Architecture, Transportation Sciences, Biomedical Engineering, Information Technology and programs at MIAS School of Business. Moreover, CTU offers free sports courses, you may visit and study in the National Library of Technology and feel the international community in the Campus Dejvice in the heart of Europe. קרא פחות