דוקטורט בהנדסה גרעינית

כללי

תיאור התכנית

מאפייני שדה מחקר

התוכנית לתואר שלישי בהנדסה גרעינית מכינה את הבוגרים למחקר יצירתי עצמאי במגוון רחב של תחומים מדעיים בסיסיים בפיזיקת גרעין וחלקיקים ויישומיהם התעשייתיים, במיוחד בתחום אנרגטיות גרעיניות וגילוי קרינה.

127506_photo-1534744971734-e1628d37ea01.jpeg
פרשן חסן / Unsplash

קורס הדוקטורט בהנדסה גרעינית מוצע על ידי המחלקה לכורים גרעיניים, המחלקה לדוסימטריה ויישום של קרינה מייננת, והחוג לפיזיקה.

  • תחום מחקרי הכורים מכסה פיסיקת כורים, פיסיקה גרעינית יישומית וניסיונית, פיסיקת נויטרונים, בטיחות גרעינית והקשר בין אנרגיה גרעינית לסביבה, שיטות חישוביות ושיטות למידול מתמטי. זה גם מטפל בסוגיות של מערכות בקרה, טכנולוגיות תמסורת מונעות מאיץ, והפיזיקה והטכנולוגיה של היתוך גרעיני.
  • מטרת קורס ההיסטיקה והטכנולוגיה של קורס היתוך תרמי גרעיני היא לחנך מומחים העוסקים בשחרור מבוקר של אנרגיה גרעינית על בסיס מיזוג איזוטופים קלים של מימן.
  • Dosimetry ויישומים של קרינה מייננת מתמקדת בפיזיקה של קרינה, dosimetry ומיקרו-dosimetry, אינטראקציה של קרינה, שיטות רדיואנליטיות, טכנולוגיית קרינה, יישומים רפואיים והנדסיים של רדיונוקלידים וקרינה מייננת, שיטות חישוב ומידול, הגנה מפני קרינה וניטור קרינה, והגנה של הסביבה.
  • בפיזיקה גרעינית וחלקיקית ניסוי, פיסיקאים ניסויים מאומנים בפיזיקת חלקיקים ופיזיקה גרעינית, בפרט בנושאי בנייה, הפעלה והערכה של נתונים מגלאי חלקיקים בניסויים בינלאומיים, כמו גם בפיתוח כישוריהם בתחומים קשורים פיזיקה תיאורטית, במיוחד ביחס לפנומנולוגיה של חלקיקים אלמנטריים בעלי אינטראקציה חזקה ותיאור פלזמת הקווארק-גלון.

דוקטורט זה התוכנית מוצעת בשיתוף עם מוסדות אקדמיים ומדעיים לאומיים ובינלאומיים, דהיינו הפקולטה להנדסת חשמל של האוניברסיטה הצ'כית הצ'כית (FEE CTU), האקדמיה הצ'כית למדעים (CAS) - המכון לפיזיקה (IP), המכון לפיזיקה גרעינית (NPI) והמכון לפיזיקת פלזמה (IPP), כמו גם המכון למחקר גרעיני Řež (NRI Řež), הארגון האירופי למחקר גרעיני (CERN), המעבדה הלאומית ברוקבן (BNL), מעבדת המאיץ הלאומי של פרמי (FNAL) ו- GSI הלמהולץ Zentrum für Schwerionenforschung, Darmstadt. השתתפות סטודנטים (סטאז ', איסוף נתונים) במחקר במוסדות שותפים נפוצה מאוד.

הדוקטורט הקורס קשור לפעילות מחקר של מחלקות ומוסדות פרטניים ומענקים שלהם.

פרופיל בוגר

דוקטורט. בוגרים בהנדסה גרעינית מוצאים תפקידים כאנשי אקדמיה באוניברסיטאות, כמוסדות מדעיים ומחקריים וכצוות מקצועי בתעשייה, במוסדות הבריאות ובגופי הממשל הממלכתי, למשל המכון הלאומי להגנת קרינה (NRPI), SONS (ארגון המסייע לראייה לקוי) ובכל מקום שיש צורך באנשי מקצוע המתמקדים בפיזיקה מודרנית ובהקרנות מייננות. רקע תיאורטי איכותי וידע כללי בתחום המתאים הופכים את המועמדים להתאמה במהירות לבעיות מול מגוון רחב מאוד. לכן הם מוכנים להגיב לאתגרים בעלי אופי בין תחומי בצוותי מחקר בינלאומיים.

מבחן כניסה

  • כן

דרישות כניסה

  • טופס בקשה
  • קורות חיים
  • עותק נוטריוני של תעודה ותמליל רשומות
  • דמי כניסה 650, - CZK (כ- € 25)
  • רשימת עבודות שפורסמו ותוצאות אחרות של פעילות מקצועית; ניתן יהיה להעריך כל צורה של הערכה שלהם
עדכון אחרון: מרץ 2020

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research ... קרא יותר

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research cluster. CTU offers undergraduate, graduate and doctoral programs at 8 faculties: Faculty of Civil Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Nuclear Sciences, and Physical Engineering, Architecture, Transportation Sciences, Biomedical Engineering, Information Technology and programs at MIAS School of Business. Moreover, CTU offers free sports courses, you may visit and study in the National Library of Technology and feel the international community in the Campus Dejvice in the heart of Europe. קרא פחות