דוקטורט בהיסטוריה

כללי

תיאור התכנית

דוקטורט בהיסטוריה

משך זמן רגיל: 3 או 4 שנים (במשרה מלאה)

מקום: הונג קונג

המחלקה להיסטוריה בלינגנן מונה כיום שבעה חברי סגל במשרה מלאה, ותחומי המחקר שלהם מכסים את כל ההיסטוריה הסינית, ההיסטוריה של הונג קונג, ההיסטוריה הבריטית והאירופית המודרנית וההיסטוריה האמריקאית. המחלקה מעוניינת במיוחד בגיוס סטודנטים המעוניינים בהיסטוריה עולמית ובין-לאומית.

מחקריו של פרופסור ויליאם גואנגלין ליו מתמקדים בהיסטוריה הכלכלית הסינית, הכלכלה הפוליטית של סין הקיסרית המאוחרת, ההיסטוריה הצבאית הסינית, הניאו-קונפוציאניזם וכלכלת השוק בראייה היסטורית.

פרופסור לאו צ'י-פאנג הוא מומחה להיסטוריה של הונג קונג, סין של מינג וצ'ינג, סין המודרנית והיסטוריה אינטלקטואלית סינית.

פרופסור Chunmei דו הוא מומחה של ההיסטוריה הסינית המודרנית והתרבותית. עבודתה האחרונה עוסקת בחקר השמרנות הסינית, בגולה הסינית ובצבא האמריקאי בשנות הארבעים, בהקשרים גלובליים והשוואתיים.

פרופסור מארק המפטון הוא מומחה של 19 וה 20 ה המאה בריטניה, היסטוריה התקשורת בפרט. עבודתו האחרונה עברה לתרבות האימפריאלית: מקומה של הונג קונג בתרבות הבריטית של המאה העשרים, כאשר הונג קונג הייתה מושבה של בריטניה. הוא חלק מאשכול סגל ההיסטוריה שעובד עם הונג קונג ודרום סין.

פרופסור חבר וינסנט ס 'לאונג הוא מומחה להיסטוריה הסינית המוקדמת (כ -1000 לפנה"ס עד 200 לפנה"ס). הוא מתעניין במיוחד בהיסטוריה הפוליטית והאינטלקטואלית של תקופה זו. תחומי המחקר שלו כוללים תצורות קיסריות, היסטוריה של היסטוריוגרפיה ופיתוח מחשבה כלכלית בסין העתיקה וביורואסיה בכלל.

פרופסור חבר דיאנה למברג מתמחה בהיסטוריה של ארה"ב במאה העשרים, היסטוריה אירופית של המאה העשרים, תצורות קולוניאליות ואימפריאליות, היסטוריה של זכויות אדם, היסטוריה תרבותית, היסטוריה של טכנולוגיה ואנגלית עולמית.

עוזר פרופסור ג'אנג ליי הוא מומחה של סין המודרנית, מאומן הן כהיסטוריון והן גיאוגרף, ומחקרו מתמקד בהיסטוריה עירונית, היסטוריה סביבתית וגיאוגרפיה היסטורית של סין.

שיטות יישום

מועמדים רשאים לבקש קבלה לתכנית הדוקטורט בשתי דרכים כדלקמן:

1. החל על תוכניות דוקטורט באמצעות תוכנית הונג קונג PhD Fellowship Scheme (HKPFS)

מועמדים מצטיינים ומבריקים עשויים לבקש קבלה דרך ה- HKPFS עד ה- 1 בדצמבר 2020 (שעון הונג קונג 12:00 בצהריים) . למענקי המלגה יקבלו מלגה עם מלגה חודשית בסך 26,600 דולר הונג קונג *, ויתרו על מלוא שכר הלימוד עבור שנת הלימודים הראשונה שלו. סטודנטים שמגישים מועמדות ואינם מקבלים את המלגה עדיין יכולים להיחשב למקומות הדוקטורט הרגילים בלינגנן.

($ 1 = HK $ 7.8).

(* שיעור לשנים 2020-21, בכפוף לבדיקה שנתית)

כדי להגיש בקשה לקבלה, אנא הגש בקשה ראשונית למערכת הקבלה של ה- RGC בכתובת www.rgc.edu.hk/hkphd בתקופה שבין 1 בספטמבר ל -1 בדצמבר 2020 (שעון הונג קונג 12:00 בצהריים) . לכל מועמד יוקצה מספר סימוכין. לאחר מכן המבקש נדרש להגיש בקשה מלאה ישירות למערכת האלקטרונית של לינגנן בכתובת www.LN.edu.hk/admissions/applyonline/index-rpg.html ביום 2 בדצמבר 2020 או לפני כן (שעון הונג קונג 23:59 אחר הצהריים) . בקשות מאוחרות לא ייחשבו.

2. החל על תוכניות PhD ישירות

מועמדים רשאים גם לבקש קבלה לתכניות הדוקטורט על ידי פנייה ישירה לאוניברסיטה. סטודנטים במשרה מלאה בדרך כלל יקבלו סטודנטים לתואר שני. סטודנט לתואר שלישי לתואר דוקטור יעמוד על 18,090 דולר הונג קונג לחודש *.
* יועלו ל- HK $ 18,440 לחודש לאחר אישור המועמדות. (תעריף לשנים 2020-21, בכפוף לבדיקה שנתית)

האוניברסיטה מזמינה בקשות מ -2 בנובמבר 2020 עד 22 בינואר 2021 . מועמדים רשאים להגיש בקשה באופן מקוון דרך www.LN.edu.hk/admissions/applyonline/index-rpg.html . לפרטים, אנא בקרו באתר www.LN.edu.hk/sgs/docs/pgrad.

תנאי קבלה כללית

 1. מועמד להרשמה למועמדות לתואר דוקטורט צריך בדרך כלל:
  א. בעל תואר שני המוענק על ידי מוסד להשכלה גבוהה המוכרת למטרה זו על ידי האוניברסיטה; אוֹ
  .ב בעלי תואר ראשון רלוונטי בהצטיינות ראשונה או שנייה או ברמה מקבילה, ונרשמו לתכנית לימודים לתואר שני במוסדות להשכלה גבוהה מוכרים לפחות שנה אחת, ויש להם ראיות להישגים מחקריים; אוֹ
  c. קיבלו הכשרה מקבילה של) א (או) ב לעיל; אוֹ
  ד. סיפקו ראיות משביעות רצון להישגים אקדמיים ומקצועיים.
  הערה: בוגרי תואר ראשון עם הכשרה מוכחת במחקר או ניסיון עשויים להתקבל ישירות ללימודי דוקטורט רק בנסיבות חריגות. בדרך כלל מועמד ללא תואר שני לא יתקבל ללימודי דוקטורט והוא / היא צריכה להירשם כסטודנט MPhil במקרה הראשון.

 2. בנוסף לאמור לעיל, מבקש שתוארו אינו ממוסד שלישוני בהונג קונג או מדינה דוברת אנגלית צריך להשיג ציון מינימלי של 550 (מבחן מבוסס נייר) או 79 (מבחן מבוסס אינטרנט) במבחן של אנגלית כשפה זרה (TOEFL), או ציון תזמורת של 6.5 ומעלה במערכת הבינלאומית לבחינת שפה אנגלית (IELTS), או ציון שווה ערך במבחן מוכר, או כישירות שווה כדי להוכיח את מיומנות השפה שלו להיחשב כל מקרה לגופו. המועמדים נדרשים למלא דרישות נוספות, אם בכלל, שנקבעו על ידי התוכניות אליהן הם פונים לקבלת קבלה.

[הערה: לגבי כישורי IELTS ו- TOEFL להתקבל לצריכה 2020-21 ואילך, האוניברסיטה מקבלת רק תוצאות שנמצאות בתקופת התוקף, כלומר. שנתיים, מרגע הגשת בקשת הקבלה לקבוצת הצריכה הספציפית.]

על מנת להתקבל ללימודי דוקטורט של Lingnan דרך ה - HKPFS, קבע ה - RGC כי עבור מועמד מאוניברסיטה שאינה אנגלית, אלא אם כן הוא מספק הוכחה לכך שאנגלית היא שפת ההוראה עבור כל הקורסים לקבלת ההסמכה של הכניסה שלו / שלה תוכנית PhD המוצע (ים), הוא / היא נדרשת לצרף תוצאות הציון של TOEFL או IELTS ביישום דוקטורט. דרישה זו (הגשת חובה של תוצאות ציון TOEFL / IELTS) יכולה להיות פטורה עבור מועמדים שמחקרי הדוקטורט שלהם מוצעים באופן ספציפי בשפה לא אנגלית, כגון סינית. עם זאת, המבקשים עדיין צריך לעמוד בדרישות השפה של האוניברסיטה כאמור בסעיף 2 לעיל.

דרישות קבלה ספציפיות לתוכנית

במקום מבחן הבחינות של מערכת אנגלית לשפה זרה (TOEFL) / אנגלית (IELTS), יכול המבקש לקבל את הציון ג 'או יותר בבחינות הבגרות בקמברידג' בשפה האנגלית; או כיתה ג 'ומעלה בשפה האנגלית בתעודת החינוכ הכללית של חו"ל (GCE).

המבקש עשוי להידרש להוכיח את יכולתו באנגלית ו / או בסינית באמצעות ראיון.

עדכון אחרון: אוק 2020

אודות בית הספר

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, wh ... קרא יותר

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, when our forerunner, the Christian College in China, was founded in Guangzhou, and to 1967, when the institution, as Lingnan College, was re-established in Hong Kong. In 2015, Lingnan University was named as one of the “Top 10 Liberal Arts College in Asia” by Forbes. קרא פחות