דוקטורט בהיסטוריה / היסטוריה כללית

כללי

תיאור התכנית

בוגרי תוכנית הדוקטורט בהיסטוריה / היסטוריה כללית הם מומחים מוכשרים ביותר המצוידים במחקר עצמאי וביקורתי, ובעלי ידע מעמיק בהתפתחות הפוליטית, הכלכלית, החברתית והתרבותית של החברה האנושית; יש להם כישורים בעבודה עם מקורות שפורסמו ולא פורסמו, ואת היכולת לאמץ גישה ביקורתית לכתבים מומחים, לערוך מחקר בסיסי, לייצר הכללות תיאורטיות וליישם חשיבה יצירתית לניתוח של עובדות ותהליכים היסטוריים. הבוגרים מצוידים בכל מקצוע הדורש תואר אקדמי בהיסטוריה או בדיסציפלינות קשורות; הם עשויים לחפש משרות באקדמיה וכן מגוון רחב של מוסדות בתחומי התרבות, השירות הציבורי והפוליטיקה.


משך הלימוד: 4 שנים

שפת ההוראה היא אנגלית. היסטוריה / היסטוריה כללית היא תוכנית בתשלום דמי.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

בחינת כניסה: בחינה אחת, ראיון

  1. דיון בפרויקט דוקטורט. מסה: 0-30 נקודות;
  2. הערכת המחקרים הקודמים של המבקש, מחקר ופעילויות אקדמיות אחרות: 0-15 נקודות;
  3. הערכת הידע של המבקש בספרות שנייה (על פי הרשימה שהוגשה על ידי המבקש): 0-15 נקודות.

מוצע Ph.D. יש להתייעץ מראש בנושאים עם יו"ר מועצת אזור הנושא. יו"ר מועצת אזור הנושא (מנהל התכנית): פרופ ' PhDr. Václav Horčička, Ph.D., דוא"ל: vaclav.horcicka@ff.cuni.cz


את המועמד ניתן לקבל רק אם הוא מקבל לפחות 30 נקודות בבחינת הכניסה, ובמקביל מקבל נקודות מספיקות בין המספר הצפוי של תלמידים שהתקבלו לתכנית או לסניף המתאים (עיין ב את ההליך תנאי הקבלה החלים על תוכניות הפרט וענפי המחקר); הקבלה תינתן לכל המועמדים אשר יקבלו את אותו מספר נקודות כמו המבקש שמגיע אחרון בדירוג הקבלה. יש לציין כי מספר ההרשמות הצפויות השונות חל על הלימוד המלא והמקובל. לא ניתן לקבל את המועמדים בלי לספק, לא יאוחר מיום ההרשמה, עדות לחינוך הקודם שלהם (ראה סעיף 5.4).


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. קרא פחות