דוקטורט בהיגיון

כללי

תיאור התכנית

בוגרי תוכנית הדוקטורט הלוגי הם חוקרים מוסמכים בתחום הלוגיקה ודיסציפלינות קשורות. יש להם ידע מעמיק על השיטות והמגמות בהיגיון המודרני ומתמחים באחד מיישומיה ויישומיה - לוגיקה מתמטית טהורה, יישומי לוגיקה ביסודות (ולגיוס יסודות) במתמטיקה, מדעי המחשב או בלשנות, או היבטים פילוסופיים בלבד של לוגיקה. הם יכולים לערוך מחקר מדעי עצמאי ולפרסם את תוצאותיו בעולם, והם פתוחים לשיתוף פעולה בין-תחומי. דוקטורט. בוגרי הקורסים מאומנים למקצועות הוראה ורמת הוראה שלישוניים במוסדות המתמחים בכל אחד מהדיסציפלינות המפורטות.


משך הלימוד: 4 שנים

שפת ההוראה היא אנגלית. ההיגיון הוא תוכנית בתשלום דמי.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

בחינת כניסה: בחינה אחת, ראיון

  1. דיון על הצעת הדוקטורט (דיון בנושא הדיסרטציה והערכת הכשירות של המבקש): 0-30 נקודות;
  2. הערכת המחקרים הקודמים של המבקש, מחקר ופעילויות אקדמיות אחרות: 0-15 נקודות;
  3. בחינה של ספרות קשורה (על פי רשימת הקריאה של המבקש): 0-15 נקודות.

Ph.D. נושא הקורס אינו מציע נושאים ספציפיים לתואר דוקטור. מועמדים. המועמדים יכולים לבחור את הנושאים שלהם באופן חופשי. עם זאת, הם צריכים להיות מודעים תחומי העניין העיקריים של חברי המחלקה לוגיקה, כלומר לוגיקה nonclassical, תורת הקבוצות, metamathematics, ואת האינטראקציות בין תחומים אלה, כולל היבטים היסטוריים. כל Ph.D. על התלמיד לקבל ממונה מוסמך על שיתוף פעולה הדוק עם התלמיד, חבר הדוקטורט. נושא שטח או חוקר שהמועצה זכאית לו. יש לדון תחילה בנושאים הקשורים לתחום האינטרסים של חברי המחלקה עם יושב ראש מועצת הנושא.

מוצע Ph.D. יש להתייעץ מראש בנושאים עם יו"ר מועצת אזור הנושא. יו"ר מועצת אזור הנושא (מנהל התכנית): doc. RNDR. Vítězlav Švejdar, CSc., Vitezslav.svejdar@ff.cuni.cz.


את המועמד ניתן לקבל רק אם הוא מקבל לפחות 30 נקודות בבחינת הכניסה, ובמקביל מקבל נקודות מספיקות בין המספר הצפוי של תלמידים שהתקבלו לתכנית או לסניף המתאים (עיין ב את ההליך תנאי הקבלה החלים על תוכניות הפרט וענפי המחקר); הקבלה תינתן לכל המועמדים אשר יקבלו את אותו מספר נקודות כמו המבקש שמגיע אחרון בדירוג הקבלה. יש לציין כי מספר ההרשמות הצפויות השונות חל על הלימוד המלא והמקובל. לא ניתן לקבל את המועמדים בלי לספק, לא יאוחר מיום ההרשמה, עדות לחינוך הקודם שלהם (ראה סעיף 5.4).


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. קרא פחות