דוקטורט באנתרופולוגיה

כללי

תיאור התכנית

מטרת המחקר היא להכין את התלמידים לעבודות מחקר מדעי ברמה המתאימה לדרישות הנוכחיות של המדע. במחקר החדש משלב הקונספט אנתרופולוגיה פיזית, כולל גנטיקה, אקולוגיה ואתולוגיה, האנתרופולוגיה החברתית-תרבותית בגישה הוליסטית לחקר בני אדם ואוכלוסיות. משימת ההוראה, באופן כללי, היא ללמוד את היסודות התיאורטיים של השדה ולנהל את הטכניקות והמתודולוגיה של עבודת המחקר המדעי.

באנתרופולוגיה פיזית, השיטות כוללות סומטומטריה, אוסטיאומטריה, סומטוטופי אנתרופולוגי, dermatoglyphic, יסודות של גנטומטריה להשכרה וגישות מורפומטריות ומורפומטריות אחרות, כולל הטכניקות החדשות של אי-מגע תלת-ממדי. שיטות של גנטיקה מולקולרית כרוך PCR הכלאה באתרו, רצף דנ"א, ושיטות ניתוח הגבלה. תוכניות המחקר של מרכז ההדרכה התמקדו במעקב אחר התפתחותם של ילדים לאחר לידה ובהתפתחותם של ילדים במחקר נורמלי ופתולוגי, מחקר על תזונה והשמנת יתר, חקר השונות המורפולוגית באוכלוסיות, השפעת גורמים סביבתיים על התפתחותם האונטוגנטית של האדם, וצפייה בצמיחה craniofacial של מומים מולדים נורמליים וחריגים, הערכת מאפיינים dermatoglyphic במיוחד ביחס להפרעות התפתחותיות ולנתח את דפוסי ההתנהגות האנושית.

תכנית הלימודים באנתרופולוגיה ניתנת בעיקר בתחום אנתרופולוגיה פלילית ופליאופתולוגיה. מחקרים גנטיים מולקולריים בנוסף ליישומים משפטיים כוללים גנים של קולטן ניתוח ופולימורפיזם גנטי באזורים המשתנים של כרומוזומים אנושיים וגנטיקה של שרירי השלד והאקוגנטיקה. הם מכוונים גם לבחון את הבסיס המולקולרי של תנאים פתולוגיים מסוימים. ישנם מתקנים ניסיוניים של המכון לרפואה ניסיונית של האקדמיה למדעים של הרפובליקה הצ'כית. במיוחד בתחומי טרטולוגיה, פיזיולוגיה, מדעי המוח וטוקסיקולוגיה. מתחום הרפואה של המחקר נכללת סוגיה של אפידמיולוגיה, אורתופדיה, שיקום, אנדוקרינולוגיה, רפואת ילדים ותחומים אחרים.

תוכנית הלימודים מתבצעת בשיתוף עם המכון לרפואה ניסיונית והמכון לארכיאולוגיה של AS CR.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

בחינות הכניסה נעשות בצורה של ראיון בנושא הדוקטורט. תזה, המדגימה את הכישורים הטכניים של המבקש לתכנית לימודים לתואר שלישי, ויכולת לעבוד עם ספרות זרה מיוחדת. הפרויקט מוערך על ידי ועדת המומחים.


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.


ספרות מומלצת, שאלות לדוגמה

הקריאות מומלצות על ידי מפקחים פוטנציאליים בודדים והן מבוססות על נושאים מקצועיים של עבודת הדוקטורט והדיסציפלינה הנבחרת. בפרט, מונוגרפיות מגזינים IF מכובד. ספרות ומשאבים מוצעים ניתן לראות בפרופילים של המפקחים הספציפיים.


סיכוי קריירה

Ph.D. בוגר באנתרופולוגיה משכיל הן את ההיבטים התיאורטיים והן המעשיים של האנתרופולוגיה הביולוגית, החברתית והתרבותית הקשורה לשורשים הביולוגיים והחברתיים של בני האדם, ואת השונות וההסתגלות של האדם בזמן ובמקום. הדיסציפלינות המרכזיות בתכניות הלימודים לתארים מתקדמים הן האבולוציה האנושית והאקולוגיה, האקסולוגיה, אנטומיה אנושית, וכן אנתרופולוגיה מולקולארית המתמקדת בעבר האנושי, כמו גם במחקר קליני וביו-רפואי. דוקטורט. הבוגרים מוכנים ליישם ידע מעשי במחקר מורפולוגי, אך גם בשיטות של אנתרופולוגיה מולקולארית וניתוח תלת-ממדי בעזרת מחשב, בעיקר בתחומים קליניים, תפקודיים, ארגונומיים, משפטיים

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as ... קרא יותר

The Vinohrady health care campus started its development in the beginning of the 20th century, by then at the city periphery. In 1902, the Emperor Franz Joseph I inaugurated the Vinohrady Hospital as the primary hospital for citizens of Královské Vinohrady and Žižkov districts. קרא פחות