דוקטורט באנתרופולוגיה כללית

כללי

תיאור התכנית

תוכנית הלימודים לדוקטורט ב- FHS מאורגנת במשרה מלאה (4 שנים) ובהתאמה לצורת המחקר. התכנית מציעה מחקרים המתמקדים באנתרופולוגיה פילוסופית, היסטורית, סוציו-תרבותית וסוציו-לשונית ובאתולוגיה האנושית. המטרה הכללית של התכנית היא לבסס את העקרונות והשיטות התיאורטיים של תחום זה ולנהל את המתודולוגיה של המחקר האקדמי.

תכנית הלימודים לתואר שלישי הסטודנטים כוללים:

  • הלימודים מאורגנים בשני מודולים, כאשר המודול הראשון הוא חובה לכל התלמידים, השני נבחר על בסיס התייעצות עם המפקח.
  • דוקטורט. סמינר
  • בחינת חובה חובה.
  • ההגנה על עבודת הדוקטורט

תוכן תכנית הלימודים נקבע על ידי לוח תחום הנושא.


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

הבחינה תכלול דיון על פרויקט הדיסרטציה, ותבדוק את ההנחות הבסיסיות של המחקר. בחינת הכניסה תבחן את יכולתו של המבקש להתמודד עם עבודת הדוקטורט שלו. השאלות של ראיון הכניסה מתמקדות בעיקר בנושא של פרויקט המחקר של המבקש (מקסימום 10 נקודות).

על מנת להיכנס לתהליך הקבלה, יש להגיש את טופס ההרשמה המלא ללימודי דוקטורט, יחד עם הקבצים המצורפים הבאים:

  • הנושא של התזה, כלומר ביאור של פרויקט המחקר.
  • ביוגרפיה מקצועית קצרה.
  • מסמכים ראויים לציון אחרים (כגון רשימת פרסומים על ידי המבקש, מסמכים המאשרים מדינה מוצלחת או בחינה בינלאומית בשפה זרה, או מסמכים המאשרים עבודה אקדמית, בין אם בצ'כיה או בחו"ל).


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:


פרופיל בוגר

הבוגרים, בקיאים בשיטות ובהיבטים המעשיים של המחקר המדעי בכל הנוגע לדיסציפלינות האנתרופולוגיות הכלליות, מסוגלים לערוך מחקרי שדה לנושאים אנתרופולוגיים בהתאם להתמחויותיהם, תוך התבוננות בקוד האתיקה של המדען. הם מסוגלים לגבש במדויק את התוצאות של עבודתם המדעית כדי לפרסם אותם בכתבי עת ברמה גבוהה או לפופולרי אחראי עליהם. הם מוסמכים לתפקידי הוראה באוניברסיטאות או במכללות, משרות אחראיות במוסדות מדעיים, קרנות, ארגונים לא ממשלתיים או מחלקות ממשלתיות (כגון מחלקות עבודה ועניינים חברתיים, בריאות וטיפול, משרד הפנים וענייני חוץ) והתקשורת במונחים של פופולריות הממצאים של אנתרופולוגיה, מדע ומדעי הרוח.


סיכוי קריירה

מטרת תכנית הלימודים באנתרופולוגיה היא להכשיר את הסטודנטים לעבודה אקדמית ברמה הנדרשת על ידי המדע העכשווי. התלמידים ישלבו ידע מכל התחומים בגישה הוליסטית לחקר האדם והאוכלוסיות כדי להתגבר על הבדלים אתניים וחברתיים, ולנסות לצפות בתהליכים הנוכחיים בהקשרים ההיסטוריים והתרבותיים שלהם.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers uniqu ... קרא יותר

Originally founded as the Institute for Liberal Education of Charles University in 1994, the Faculty of Humanities is the youngest Faculty under esteemed Charles University and as such it offers unique study programs and opportunities. קרא פחות