בעל תואר שלישי בכלכלה ובכלכלה של עסקים

כללי

7 מיקומים זמינים
קרא עוד על תוכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

  • צורת הלימוד: במשרה מלאה או במרחק
  • משך הלימוד: 4 שנים (8 סמסטרים)
  • בחינת כניסה: מובלת על ידי ועדה שמונה על ידי המועצה המדעית של תוכנית הלימוד הרלוונטית ומוקצית על ידי דיקן הפקולטה. בחינת הכניסה מורכבת מדיון מדעי, ראיון בעל פה המאמת את הידע באנגלית ושפה זרה שנייה של שימוש עולמי ותמליל הרשומות מלימודי אוניברסיטה קודמים.

פרופיל של הבוגר

זה אמור כי הבוגר שולט ביסודות התיאורטיים של תחום הלימוד, בשיטות הבסיסיות של עבודה מדעית בתחום הלימוד, ובצורות הבסיסיות של אוסף קבוע של ידע עולמי בתחום הלימוד ללמידה לכל החיים. הבוגרים אמורים להיות מסוגלים לעצב מודלים כלכליים תיאוריים ונורמטיביים של תהליכים כלכליים ברמה המאקרו והמיקרו-כלכלית ולאסוף מסמכים רלוונטיים הדרושים לפורמליזציה שלהם. יתר על כן, יכולת הכללת הידע המדעי בצורה של חוקים כלכליים מניחה יחד עם יישומם בפרשנות משימות כלכליות ספציפיות לקידום פיתוח בר-קיימא. הבוגרים צריכים להיות מסוגלים לעבוד באופן עצמאי על פתרונות לבעיות כלכליות חמורות, כולל הגנה על הסביבה ברמה המגזרית והחברה במגזר החקלאי כחלק בלתי נפרד מהכלכלה הלאומית. על הבוגרים לנהל גישות אלטרנטיביות לפתרון בעיות כלכליות הן ברמה העסקית והן ברמה התאגידית ויוכלו לתמוך בסינתזה בין-תחומית התומכת באופטימיזציה של פעולות ותהליכים כלכליים לקראת פיתוח בר-קיימא.

מטרות תכנית הלימוד

מטרת תוכנית הלימודים היא השכלה מדעית של מומחים בעלי הכשרה גבוהה בתחום התהליכים הכלכליים ברמה הארגונית והמגזרית, המצוידים בידע בינתחומי תכליתי. בוגרי תוכנית הלימודים המוצעת עשויים למצוא תעסוקה במוסדות מדע ומחקר, באוניברסיטאות, במוסדות ממשלתיים ובאיחוד האירופי, בארגונים בינלאומיים, במפעלים לאומיים ועל-לאומיים, ובחברות, עסקים המתמקדים בשירותים וייעוץ, או במגזר הבנקאי והפיננסי. האופי הבין-תחומי של המחקר יאפשר גם שילוב מורכב ומידת הסתגלות גבוהה של הבוגרים לתנאי שוק העבודה המשתנים.

106063_Sloup-030.jpg

מבנה תוכנית הלימוד

אורך הלימוד הוא ארבע שנים, מה שמספק זמן מספיק למחקר הסטודנטים ולעיבוד עבודת דוקטורט איכותית. דגש רב על עומס הלימודים של תוכנית הלימודים כלכלה מגזרית וכלכלה של ארגונים מושם על עבודת המחקר של הסטודנטים. דגש כזה מוקרן גם למספר ולמבנה של בחינות חובה בסיסיות. בנוסף לבחינות באנגלית ובשפה זרה שנייה, הדוקטורט. על הסטודנט לעבור בחינה הקשורה לנושא הליבה של הפקולטה ולמקצוע הליבה של התחום ובחינת נושאים הקשורים לנושא עבודת הדוקטורט ועיבודה. מלבד תחומי לימוד בסיסיים אלה, מעניקה הפקולטה מספר קורסים נוספים על מנת להבטיח את רמת הידע הצפויה של בוגר. מבנה זה מאפשר לסטודנטים להתרכז בעיקר במחקריהם המובילים לעבודת דוקטורט איכותית.

חלק מתכנית הלימודים הוא סמינר מתודולוגי חובה. המשימה שלו היא לצייד את התלמידים עם הידע הדרוש על שיטות וטכניקות של עבודה מדעית. מטרת הסמינר היא להגדיל את איכות עבודת הדוקטורט.

עדכון אחרון: ספט 2020

אודות בית הספר

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Re ... קרא יותר

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Republic. קרא פחות