Charles University Third Faculty of Medicine

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

קמפוס הבריאות Vinohrady התחיל הפיתוח שלה בתחילת המאה ה -20, עד אז בשולי העיר. בשנת 1902, הקיסר פרנץ יוזף הראשון נחנך בית החולים Vinohrady כבית החולים העיקרי אזרחי מחוזות Královské Vinohrady ו Žižkov. בשנת 1925 במכון הבריאות הממלכתי openin וסביבתו. מוסדות שניהם החלו בקרוב לשחק תפקיד מפתח בפיתוח הבריאות בפראג, בוהמיה וצ'כיה. לפני חלוקת הפקולטה לרפואה בשנת 1953, הוא ההשתתפות במוסדות שמשו לאימונים של סטודנטים לרפואה, בהתבסס על פעילות שיטתית של צוות הראוי לציון שלהם.

של בית החולים Vinohrady, היו כלומר פרופ עיניים יוסף ינקו, מגלה טוקסופלסמוזיס עיניים (M. Jankumi); פרופ של ריאות ניתוח בטן Emerich פולק; המייסד בוריאן פרנטישק פרופ ניתוחים פלסטיים צ'כיים. לאחר מלחמת העולם השנייה: מייסד diabetology צ'כוסלובקיה פרופ Jiří Syllaba, קרדיולוג המפורסם פרופ Vratislav ג'ונאס, מייסד ד"ר להמטולוגיה צ'כיה Jiří Janele, פרופ ' לנוירולוגיה J. Šebek, פרופ ' של E. לרפואה משפטית קנובלוך או ראש doc במוסד הפסיכיאטרי. V. Petráň.

של צוות מכון הבריאות הממלכתי כלומר: פרופ 'איוון Honl, אשר הקים את מכון פסטר הטיפולי הראשון על terrritory של מדינתנו. צוות של מכון זה השתתף בתוכניות ברחבי עולם רבות של ארגון הבריאות העולמי אחרי מלחמת העולם השנייה, בין יתר ב מיגור העולמי של אבעבועות קטנות (פרופ 'קארל Raska). בהתבסס על מסורת כה עשירה, זה היה ריאלי להקים סגל רפואי חדש בקמפוס הבריאות Vinohrady.

הפקולטה שלנו מתייחס למסורת של לימודי הרפואה באוניברסיטת קארל כפי שהוא נוצר אחד מארבעת הנושאים הבסיסיים שעל הקמתו בשנת 1348. מ שנת הלימודים 1882-1883, בפקולטה לרפואה, בדיוק כמו השאר של האוניברסיטה, הייתה מחולקת לשני חלקים - גרמנים וצ'כית. ב -17 בנובמבר 1939 יחד עם כל בתי הספר צ'כיה אחרים, החלק צ'כיה מאוניברסיטת נסגר. הפסקה זמנית זה בחינוך צ'כיה נמשך עד 1945. לאחר מכן, יחד עם השלמה של אונ' גרמנית, הפקולטה לרפואה הגרמניה בוטלה. רכושה הוסגר בפקולטה לרפואה הצ'כית. בשנת 1953 המשרד להשכלה גבוהה חלק את הפקולטה לרפואה בפראג לשלוש פקולטות נפרדות: הפקולטה לרפואה כללית (כולל רפואה שינים), הפקולטה לרפואת הילדים, והפקולטה היגיינה. זה האחרון הפך הפקולטה 3rd הנוכחי לרפואה למעשה 1990.The כי הפקולטה עצמאית חדשה של היגיינה נוצרה בשנת 1953 הביאה כמה שינויים יסודיים: הפקולטה זה נשמר מוקד רפואי בסיסי, על אף שהוא מתמחה בתחומי ההיגיינה מְנִיעָה. מצד אחד התמחות זו מופעלת לפתח בכל ענפי היגיינה ברפואה שלנו שלאחר המלחמה, אך מצד שני היא בעת ובעונה אחת מוגבלת והגביל את היקף מימושה של התלמידים בפרקטיקה הקלינית.

ההוראה הרפואית בבית העידן הקומוניסטי הייתה ממותגת ידי בגישה מבוססת פורמליסטית ו קדר למדי. מאז נובמבר 1989 אנחנו הצלחנו לבצע כל השינויים המהותיים בארגון נדרשי הפקולטה למימוש הרפורמות בתוכניות הלימודים ו מחקר החדשות. שמו של הפקולטה שונתה לפקולטה 3rd לרפואה, אוניברסיטת קארל, אשר הדגיש את המיקוד בכלל העיקרי שלה. Assoc. פרופ 'סיריל Höschl, MD, היה הדיקן הראשון של הפקולטה נבחרה בבחירות החופשיות לאחר המהפכה ב -1989. הסנאט האקדמי הוקם אז יחד עם המועצה המדעית שכיום מגייסת חברים זרים מצטיינים רבים. היו תחרויות עבור כל העמדות המובילות ב בפרט מכונים, מרפאות, לתפקידי אונ' אחרים. תכנית הלימודים עבר ארגון מחדש, כך תכנית המחקר משקפת את הכיוון הכללי של פקולטת שילוב אזור פתח נושאים מונעים. שפע של עובדים ממקטעים מגוונים של משרד הבריאות והאקדמיה למדעים של הרפובליקה הצ'כית מעורב ישירות הפדגוגית וכן פעילויות מחקר של הפקולטה.

בספטמבר 1992 בניין הפקולטה החדש ברחוב רוסקה נפתח. זה בתים בלשכת הדיקן, מחלקות תיאורטיות שונות, מחלקות של היגיינה ונושאי מניעה, ו, ואחרון אחרון חביב, מרכז המידע מדעי, שהוקם בשנת 1992. במאי 1991 גב 'מרגרט מ ברטרנד, פרופסור קנדי ​​של השפה האנגלית, הקים פרס התלמיד המצטיין של הפקולטה להיות מוענק מדי שנה בטקס הסיום. תנאי לימודים ועבודה מדעית השתפרו עם הפתיחה בקומה 6 שזה עתה נבנתה בניין הסגל העיקרי במאי 2000, אדיבים בין יתר המחלקה לתזונה ומעבדות של כימיה וביולוגיה מולקולרית. שיפור נוסף ספג במאי 2006 חלק recontructed של מכללת הסיעוד על רוסק 91 שם המחלקה לאתיקה רפואית, הסיעוד ושפות זרות מבוססות עכשיו. ביקורי Students' בחו"ל הופכים לחלק בלתי נפרד הוראה בפקולטה. השתתפות בתוכניות מדע ומחקר בינלאומיות והרצאות של מומחים זרים לאפשר הפקולטה לפרוש כנפיים ולהקים מלגות מדעיות חדשות תועלת הדדית. זה הופך לפשוט שיפורים באיכות חומר לימוד, מחקרים של שיטות חדשות, נהלים, וגישות, ובכך ליצור תנאים טכניים הכרחיים להשגת רמה גבוהה יותר של חינוך.

ה הפקולטה לרפואה 3rd התייעץ מעלות ולהוראתה לאישים רבים מצטיינים בשלוש השנים האחרונות, בין הבולטים היו: פרופ 'Zdeněk נויבאואר בביולוגיה, דוק. איוון מ האוול בבינה מלאכותית, ופרופ Ľuboslav Stárka באנדוקרינולוגיה. במקביל, כמה עשרות הרצאות של מומחים זרים ידועים התקיימו ביום הכסות של הפקולטה. תן לנו להזכיר לפחות את חתן פרס נובל פרופ 'לנוירופיזיולוגיה J. אקלס, מומחה מפורסם בפסיכיאטריה פרופ' פ 'גרוף, ו daseins-אנליטית פרופ Condrau. כפי שהוצע על ידי המועצה המדעית של הפקולטה, סר קרל ריימונד פופר (1902-1996), epistemologist, חסיד חברה פתוחה, אחד הפילוסופים הגדולים של המאה העשרים, הוענק התואר של דוקטור כבוד ברפואה ב 25 במאי 1994. לימודי 3rd לרפואה היה מפלגת הענקת תואר דוקטור לשם כבוד לאחד ממגלי DNA, חתן פרס נובל, פרופ 'ג'יימס ווטסון. כמו כן, לרגל יום השנה 650 של הקרן צ'ארלס אוניברסיטת הצענו עוד חתן פרס נובל, נוירופיזיולוג ידוע ברחבי העולם, פרופסור הקסלי מבריטניה, יוענק גם דוקטור של כבוד בשנת 1998.

MUDr. פ Čech של הפקולטה שלנו יזם את המיקום של הפלאק כבוד לזכרו של זוכי פרס נובל ברפואה מר וגברת קורים לבתים הולידו ברחובות Salmovska ו Petrska בפראג במסגרת הפרויקט פראג-עיר התרבות האירופית 2000. שיתוף הפעולה בין פקולטות פרט של האוניברסיטה, פקולטות לרפואה בפרט, נמצאת בקו העלייה. האוניברסיטה תומכת בתחרות בריאה בפעילות ספורטיבית בין פקולטות, ותלמידות להשתתף באירועים חברתיים ותרבותיים שונים לא רק במדינה הזאת אבל ובחו"ל. לימודי מפרסם מגזין נוסטרה VITA, המשקפים את החיים האקדמיים של הקהילה וייצוג צדדים שונים של הפקולטה בשני נושאים שונים מבחינה תפקודית: REVUE נוסטרה VITA, אוסף רבעונים של מאמרים, פרשנויות, והשתקפויות, וויטה נוסטרה SERVIS, עלון מידע אשר יוצא על בסיס שבועי. בשנת הלימודים 1991-1992 הפקולטה לקח על סטודנטים זרים רפואה כללית עם דגש על מניעת. שפת ההוראה היא אנגלית. זכויות וחובות של סטודנטים זרים הם שנקבעו בחוזים שנחתמו בין התלמיד לבין דיקן הפקולטה.

דרישות חדשות של הרפואה המודרנית על הרופאים משתקפים תוכנית הלימודים החדשה לרפואה, אשר הפקולטה מיישמת מאז שנת הלימודים 1996-1997.

בסיס ההוראה של 3. LF כולל את Vinohrady Královské החולים הפקולטה, Praha מרכז פסיכיאטרי, בית החולים Na Bulovce, Thomayer החולים, המכון לטיפול באם ובילד, החולים Na Homolce, בבית החולים הצבאי המרכזי לבין המכון הלאומי לבריאות הציבור. מומחים בולטים של האקדמיה הצ'כית למדעי המכון לרפואה קלינית וניסויית להשתתף גם בהוראה.

מיקומים

פראג

כתובת
Third Faculty of Medicine
Charles University in Prague
Ruská 87, 100 00 Prague 10
Czech Republic

פראג, פראג, צ'כיה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך