Charles University Faculty of Law

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

ה הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת צ 'ארלס הוקמה בשנת 1348 כאחת מארבע פקולטות של אוניברסיטת צ'רלס אקזיט.

נכון להיום, עם יותר מ 4500 סטודנטים, הפקולטה למשפטים היא הפקולטה למשפטים המוכרת בגודלה בצ'כיה. יש לו תכנית Master's מוכר באופן מלא למדה בצ; ניתן לקחת תוכנית דוקטורט או בשפות צ'כיה או אנגלית. הלימודים מספקים גם קורסי LLM בשפה אנגלית.

בוגרי רבי פקולטה למשפטים מחזיקים כיום בעמדות חשובות בתוך מערכת המשפט, במנהל מרכזי ומקומי, במשרד חוץ, בשירות ציבורי וכן בפרקטיקה משפטית פרטית ועסקים פרטיים.

בניין הפקולטה למשפטי אנדרטה של ​​אדריכלות מודרנית. הוא נבנה על ידי האדריכל הצ'כי לדיסלב מכון (1888-1973), נציג של קלאסיציזם ואת פונקציונליזם המודרנית. הבנייה בוצעה שלנו בין שנתי 1926 ו -1929 בהתאם העיצוב והפיתוח משנת 1914 שנעשה על ידי יאן Kotera (1871-1923), אדריכל חשיבות בינלאומית, שהיה דמות מובילה של אדריכלות מודרנית צ'כית. פן המבנה הוא עבודתו של המכון.

ציוני דרך היסטוריים ללימודי משפט בפראג

1347-1348

צ'ארלס האוניברסיטה הוקמה. זה היה מורכב של ארבע פקולטות - בפקולטות לאמנויות, לרפואה, משפט תיאולוגיה. בפקולטה למשפטים הנושא המוביל היה Canon חוק. מאז ראשיתה של חילוקי דעות צ'ארלס אוניברסיטת אפשר היה לראות בין הפקולטה למשפטים מחד ואת שלוש פקולטות הנותרים מאידך גיסא. הם לא הסכימו בעיקר על כללי הממשל והבקרה של האוניברסיטה.

1372

עימות גלוי בין בית הספר למשפטים ו הפקולטות שלושת האחרים גרמו להיווצרות של אוניברסיטת עצמאית של עורכי דין (כלומר מאוניברסיטת Canonists) אשר, במיוחד ב -20 השנים הראשונות לקיומה, היה מוסד מצטיינים של מוניטין בינלאומי. המערבולת במפנה המאות ה -14 וה -15 וגישות שונות כלפי במאמצים reformative של אנשי הכנסייה כמה הוביל שיאו של הסכסוך בין שתי האוניברסיטאות פראג וכתוצאה מכך לירידה של אוניברסיטת חוק אשר בסופו של דבר הגיע אל קיצו ב השנה 1419.

1654

הקמת קרל פרדיננד Universität (באמצעות המיזוג של ישועי המכללה ואת הקמתה מחדש של Universitatis Carolinae בשנת 1638) יזם פרויקטים חדשים באזור הוראה חוקית. מלבד Canon חוק, סניף חדש של חוק הטבע החל לקרום עור וגידים.

1754

אורכו של לימודי משפטים הוארך עד חמש שנים, ובהדרגה, נושאים חדשים כיסאות הגיחו (למשל חוק הטבע, משפט פלילי, משפט המדינה).

1792

את עמדתו של פרופסור מן המניין למשפטים המדינה הצ'כית הוקמה.

1802

בתקופת ההשכלה, האבסולוטיזם של שלטונו של של מריה תרזה ויוסף השנייה בהדרגה פחתה האופי התאגידי של אוניברסיטת הפקולטות שלה, ובסופו של דבר הובילה הקדמה של משרד חדש של מנהל מחקרים כמכשיר שליטה ביורוקרטית על חינוך המעבר לקראת לימודים אקדמיים שבשליטת המדינה. הפקולטות והאוניברסיטאות הפכו גופים חינוכיים המדינה המשרתים בעיקר לחנך המדינה העתידית ופקידים בשירות הציבורי. המחקרים של ארבע השנים של החוק הוגדרו מחקרים בעלי אופי משפטי ופוליטי.

1810

סוגיית הקודקס האזרחי הכללי של אוסטריה עשתה רושם מפתח על לימודי משפטים לחולל שינוי לקראת הוראת המשפט הפוזיטיבי בפראג, כמו גם במקומות אחרים.

1848

האירועים המהפכניים של התקופה הובילו מידה מסוימת של רגיעה בצורות של שליטת מדינה על האוניברסיטה; בהדרגה את מעמדה כגוף ארגוני הפכה כניו לימודי משפטים הוגדרו מחקרי המשפט ותורת המדינה.

1849-1856

הרפורמה של לימודי משפטים נאכפה על ידי ליאו תון-הוהנשטיין, השר "הפולחן והחינוך". זה היה בתוך המהות) קירוב של הפקולטות למשפטים באוסטריה אלה בגרמניה אשר הביא מספר אנשי קשר בתוך העולם האקדמי, כמו גם את ההשפעה החיובית של הפוזיטיביזם המשפטי מגיע מגרמניה, ו ב) המבוא של תוכנית חדשה של מחקרים אשר חילק את ההוראות לשני גושים: היסטורי (כולל המשפט הרומי), ואת המשפט הפוזיטיבי.

1866

הביקוש הוראה מקבילה מצ'כיה לצד השפה הגרמנית הועלתה. בשנת 1870 כבר היו הרצאות המתרחשות בצ'כי הפקולטה הפכה שחולק שפה.

1882

חלוקת קרל פרדיננד Universität לתוך האוניברסיטאות צ'כית וגרמנית נכנס לתוקף. התקופה בין 1882 ל -1918 הייתה תקופה החלוצית בהיסטוריה של מדעים משפטיים צ'כיה, ששיאם הקמת צ'כוסלובקיה עצמאית.

1918

ההיווצרות של מדינת צ'כוסלובקיה עצמאית ביאת ממד חדש בהתפתחות של הפקולטה למשפטים, אשר כמרכז מחקר תרם הקודיפיקציה וההאחדה של מערכת המשפט במדינה החדשה.

1,931

הבניין החדש של הפקולטה למשפטים נפתח על גדת נהר הוולטאבה במרכז פראג. הוא תוכנן על ידי האדריכל ידוע בעולם מצטיין Kotěra ונבנה על ידי אדריכל עמיתו המכון.

מיקומים

פראג

כתובת
Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

nám. Curieových 7
116 40 Praha 1
Czech Republic

פראג, פראג, צ'כיה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

תכניות

מוסד לימודים זה גם מציע: