Charles University Faculty of Education

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

ה לימודי החינוך הוא אחד שבעה עשר הפקולטות הקשורים תחת המטריה של אוניברסיטת צ'ארלס בפראג. מטרתה העיקרית היא להכשיר מורים ואנשים פדגוגיים אחרים לכל סוגי בתי ספר ומערכות חינוך, ברמות שונות של מחקר (ראשון ושליטים) וצורות. בעוד חמש פקולטות אחרות בתוך אוניברסיטת צ 'ארלס גם הם מתאימים באופן רשמי להכשרת מורים, מה שהופך את לימודי חינוך ייחודי הוא תוחלת והמורכבות של המוקד החינוכי שלה. הפקולטה מספקת מראש באוניברסיטה ברמה ב-שירות הכשרת מורים בתחומים הבאים: מדעי הרוח, מדעי החברה, חינוך לאמנות, חינוך גופני, מתמטיקה ומדעי הטבע.

הפקולטה מכשירה כיום כ 4200 תלמידים בשתי BA ותוכניות לימוד לתואר שני, בתוספת כמעט 10 000 תלמידים הלומדים בתוך מגוון רחב של צורות בשילוב של תוכניות לימוד, בעיקר כחלק להתפתחות מקצועית של מורים.

הלימודים גם נפתחו לתנועת סטודנטי זרים משלמי שכר לימוד שיכול להירשם לתוכניות בשפה אנגלית. הלימודים משתתפים בתכנית ארסמוס מונדוס הבינלאומית המיועדת לסייע ניידות תלמיד ומורה.

תוכניות לימוד תואר ראשון ושני

בשנת 2006, בפקולטה אימצה את מערכת האשראי ECTS אשר הכירו בכל מדינות האיחוד האירופי, ובכך מאפשרת ניידות סטודנט קל יותר בתוך האיחוד האירופי. הסטודנט של לימודי החינוך בדרך כלל לומד שילוב של שני נושאים.

ראשון תוכניות לימודים

תכנית הלימודים לתואר ראשון 3 השנים שואפות לתת לתלמידי ידע משמעותי בשני הנושאים שנבחרו, ובכל זאת אינה מהווה תעודת הוראה - בוגרי התואר הראשונים אינם מתאימים באופן רשמי ללמד. לכן המבנה של קורסי חובת בחירה המוצעים במסגרת התכנית מותאם באופן שבונה את המומחיות המקצועית במקצועות נבחרו במקום המיומנויות החינוכיות ומיומנויות הוראה של התלמידים. הסילבוס BA וכתוצאה מכך כולל רק כמה קורסים בתחומים פדגוגיים ופסיכולוגיים. עם זאת, הסילבוס כולל גם הוראה בפועל מוטיבציה חובה שאמור לעזור לתלמידים להחליט אם הם רוצים להמשיך במחקר מעקב MA להרוויח תעודת הוראה.

תוכניות לימוד מאסטר

בוגרי התכנית לתואר השני מעקב 2 השנים בהצלחה יקבלו ניסיון משמעותי בתחום המקצועי מכוסה על ידי שתי מקצועות הליבה של הבחירה שלהם, בנוסף לכך, הם יוכלו גם פתחו פדגוגיים, מיומנויות פסיכולוגיות דידקטיות, קריטי עבור כל מקצוע ההוראה. לכן, מלבד קורסי חובה ו אלקטיבי אשר מבקשים לחזק את המומחיות המקצועית של התלמידים, הסילבוס MA כוללת גם המותאמים קורסים דידקטיים במיוחד וכן הוראה בפועל מלוא מנוצה סטודנטים, שאת כולם אשר משולבים במערכת אורגנית ביניהם. הבוגר של מחקר MA המעקב הוא מלא ללמד בבתי ספר יסודי ותיכוני גבוה.

היסטוריה

ה לימודי החינוך ב"צ'רלס" האוניברסיטה בפראג נוסדה בנובמבר 1946, מבוסס על אחד צווים נשיאותיים הראשון יועברו לאחר הקמתה מחדש של המדינה העצמאית של צ'כוסלובקיה, וגם על החוק אימץ לאחרונה שביקשה לכונן הפקולטות לחינוך בכלל האוניברסיטאות של אותו יום . זה היה שיאו של קיימא המאמצים כדי להבטיח חינוך באוניברסיטה ממש למורים בכל הרמות, הן יסודי ותיכון. לימודי החינוך ב"צ'רלס" האוניברסיטה נפתחו רשמית ב -15 בנובמבר, 1946 Rudolfinum פראג (בית האמנים), ואת ההשקה החגיגית בהשתתפות נשיא צ'כיה, ד"ר אדווארד בנש.

עם זאת, רפורמת 1953 הספר הצליחה לפרק את כל פקולטות צ'כיה חינוך. המוסד שהוקם להכשרת המורים של מקצועות עיוניים נקרא האוניברסיטה הפדגוגית - בית הספר הגבוה של פדגוגיה.

זאת רפורמה נוספת של מערכת החינוך הצ'כי (שבוצעו בשנת 1959) הוליד מכוני הפדגוגית בפראג ברנדיס נאד לאבם אשר נועדו להכשיר מורים העיקרי, בעוד המורים העל-יסודיים בעתיד היו אמורים ללמוד מקצועות הליבה שלהם בפקולטות אוניברסיטאיים שונים, כפי שהיה במקרה לפני 1946. פקולטות צ'כיה החינוך לא הוקמו מחדש עד 1964. ראוי להזכיר כי המורים העל-יסודיים של אמנות, מוסיקה וחינוך גופני הוכשרו לראשונה לפי פקולטות אוניברסיטת קרל בהתאמה אחרים תוך alsoattending כמה פדגוגית וקורסים פסיכולוגי בפקולטה לחינוך.

באמצע שנות ה -1970 ראה את איחוד ומיזוג של רשתות הכשרת מורים בבתי הספר היסודיים והתיכוניים ואת הארכת אורך בהתאמה של עד מחקר ל -5 שנים. אלה היו די פעמים אומללות, כמו מחלקות רבות פורקו או צרפו שונות בפקולטות אונ' אחרות.

במהלך 50 שנות קיומה של הפקולטה, מספר מומחים לציין בתחומים שונים לימדו בשורותיו, כגון סיריל Bouda, V. הראבל, J. Charvát, אוטקר Chlup, ל Kopeckij, J. Plavec, V. מאוחרת ופ Vodička, כדי להזכיר רק כמה.

מיקומים

פראג

כתובת
Pedagogická fakulta UK v Praze
Street: Magdalény Rettigové 4


116 39 פראג, פראג, צ'כיה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך