Charles University Faculty of Arts

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

"מאז תחילת לימודיי, אני עשיתי את זה העיקרון שלי שבכל פעם אני מוצא דעה נכונה יותר, אני מייד אנטש, פחות הדעה הנכונה שלי בשמחה לאמץ את הדעה שהוא צודק יותר, בידיעה שכולנו יודעים הוא רק שבר זעיר של מה שאנחנו לא יודעים. "יאן הוס, הרפורמטור פילוסוף הכנסייה, בוגר הפקולטה לאמנויות הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת קארל כיום הוא אחד המחקרים הגדולים והחשובים ומוסדות חינוך באמנויות ובמדעי הרוח במרכז אירופה. לימודי נוסדה בשנת 1348 על ידי המלך הצ'כי מאוחר קיסר האימפריה הרומית הקדושה שארל הרביעי שהקימו אותה כאחת מארבע פקולטות האוניברסיטה פראג, אחר כך על שמו צ'ארלס אוניברסיטת - האוניברסיטה העתיקה ומרכז אירופה מזרח צרפת ומצפון האלפים. מאז, זה הפך להיות המרכז האינטלקטואלי של בצ'כיה: בוגרי הפקולטה, המעשים והרעיונות שלהם, כבר בעיצוב החברה והתרבות הצ'כיים ברגעים המכריעים בהיסטוריה הצ'כית, הפקולטה לאמנויות מאז ומתמיד בבית בלב ליבה של האירועים.

עם קרוב ל -1,000 אנשי צוות, מעל 9,000 סטודנטי אוכלוסיית סטודנטים בינלאומית גוברת של כמעט 1,000 תלמידים מכל רחבי העולם, הפקולטה לאמנויות היא סביבה אקדמית תוססת ומגוונת. הודות למערכת הגמישה של יותר מ -700 צירופים אפשריים פעמי נושא תואר, התואר הראשון והתואר שני המעלות מאפשרות לתלמידים להתמקד בשני נושאים באותה המידה, דבר מגדיל ההסתגלות שלהם ומספקת להם יותר הזדמנויות הקריירה העתידית שלהם. רמת הקבלה הוא רק 27%, המהווה תנאי הכרחי גישה אישית יותר, הכרחי אם הרוח יש לימד ולמד ברצינות.

סטודנטים וחוקרים לבוא בפקולטה לאמנויות לעבוד יותר משבעים נושאים - מספר גדול יותר מאשר רוב המוסדות דומים בעולם יכול להציע. צ'ארלס אוניברסיטת כמו בשורות כאלה בין האוניברסיטאות 2% העליונים בעולם והפקולטה עצמה מדורגת בין 200 האוניברסיטאות הראשונות בעולם במספר הפקולטה disciplines.The מושך תלמידים מוכשרים ביותר מצ'כיה ומספר בקשות ראשון, שתי תוכניות PhD מסתכמים 10,000 מדי שנה.

הטווח להפליא הרחב של דיסציפלינות בפקולטה לאמנויות כולל פילוסופיה ולימודי דת; היסטוריה וארכיאולוגיה; פְּסִיכוֹלוֹגִיָה; סוציולוגיה ומדעי המדינה; תיאטרון, קולנוע לימודי מוסיקה ומספר התוכניות הפילולוגי המשלבים מחקר קפדני של שפה וקורסים נתונים ברקע ספרותי, היסטורי ותרבותי הכלול. הפקולטה מציעה קורסים בלמעלה ממאה שפות, מתי חיים, כגון אלבנית, אכדי, ערבית, ארמני, אבסטן, אזרביג'אן, בסקית, בנגלית, בולגרית, צ'כית (גם מעלות מיוחדות לזרים לחרשים), קטלאנית, הכנסייה סלאביות, סינית, קרואטית, דנית, הולנדית, אנגלית, Eblaite, מצרים, פינית עתיקה, צרפתית, גרמנית, גותי, יוונית (עתיקה ומודרנית), עברית (הברית הישנה ומודרני), הינדית, החתי, הונגרית, אירית, איסלנדית , איטלקית, יפנית, קוריאנית, לטינית, ליטאית, לטבית, Lusatian Sorbian, מקדונית, מונגולית, נורווגית, הנורדית העתיקה, אירי קשיש, פרסית, פולנית, פורטוגזית, רומנית, רוסית, סנסקריט, סלובקית, סלובנית, סרבית, ספרדית, שוודית, טמילית, Tocharian, טיבטי, טורקית, אוגריתית, אוקראינית, יידיש ויאטנמית.

תפוקת המחקר של הפקולטה, נמדדה במספר מונוגרפיות ומאמרים, הוא גדול יותר מזה של כל מוסד אחר במדעי הרוח בצ'כיה - משקפים הוא את איכות המחקר ורמת השיעורים. בכל שנה, הפקולטה מארחת מספר כנסים בינלאומיים ואירועים בעלי משמעות תרבותית כללית - תערוכות, קונצרטים, הרצאות ודיונים ציבוריים. בשנים האחרונות, הפקולטה לאמנויות בית ההוצאה צברה פרסים יוקרתיים ועכשיו מתחרה עם המו"לים מהאוניברסיטאות הגדולות בארץ.

האם ידעת ש…

... במחלקה ללימודי המצרי עובדת במצרים במשך חמישים השנים האחרונות הפכה תגליות משמעותיות? תגליתם של הקבר של מלכה מצרית ידועה Abusir ב סתיו 2014 נבחרה לאחד מ -10 הממצא הארכאולוגי הגדול ביותר ב -2014.

... בשנת 2014, פרופ 'תומאש Halík הוענק פרס טמפלטון היוקרתי, שהוענק לאנשים אשר "תרמו תרומה יוצאת דופן המאשרת ממד הרוחני של החיים"?

פרופסור ... מרטין Hilský תירגם את כתביו של ויליאם שייקספיר לתוך צ'כיה?

היסטוריה

ה הפקולטה לאומנויות נוסד כאחד מארבע הפקולטות המקוריות של צ'ארלס אונ' - המוסד הוותיק ביותר להשכלה גבוהה באירופה המרכזית - על ידי הנפקת מגילת הקרן ב -7 באפריל 1348. שארל הרביעי, במרדף של מדיניות המדינה שושלתי שלו, שנאבקים להקים ממלכת בוהמיה כמרכז האימפריה הרומית הקדושה. תוכניתו היתה לרכז חוקרים מבית ומחוץ בפראג, שהפכה לעיר מגוריו, ובכך לחזק את בסיס כוחו. בזמנים שלפני הוטן, שני שלישים מכלל הסטודנטים של האוניברסיטה היו תלמידי אמנותי הפקולטה שבו הם רכשו את הידע הדרוש כדי להיות מסוגל ללמוד בשלוש פקולטות אחרות (תיאולוגיה, רפואה, משפטים). אחד היתרונות שמהם נהנים בפקולטת הזכות להעניק תארי אב של דוקטור אשר זכאים נושאיהן ללמד בשום אונ' אירופאית.

במהלך שתי המאות הבאות מלחמות ההוסיטים, הפקולטה למדעי הרוח היה הלב של האוניברסיטה כולה. מאז המאה השבע-עשרה היא נקראה בפקולטה לפילוסופיה. מתחילת עד אמצע המאה התשע-עשרה, הוא שימש סגל התוכנית שאת תוכנן לספק חינוך הכנה גבוה יותר עבור התלמידים בעתיד של פקולטות אחרות. החל מן המאה השמונה עשרה ואילך, מספר תחומים אקדמיים החלו להגדיל: מלבד הפילוסופיה, ניתן היה ללמוד אסתטיקה, מתמטיקה, אסטרונומיה, מדעי הטבע, הנדסה, כלכלה, חינוך והיסטוריה. במאה התשע עשרה, מלבד מזרחנות ארכיאולוגיה ולימודי דת, חלו התפתחויות משמעותיות בתחום לפילולוגיה מעלות צ ', איטלקית, צרפתית, עברית ואנגלית הוכנסו. לאחר הרפורמות של 1849-1850, הפקולטה שוחררה מפונקציה propaedeutic שלה ורכשה כשווה עם פקולטות אחרות. בשנת 1897, הורשו נשים ללמוד בפקולטה פילוסופיות.

הפקולטה שמרה ומשמעותה בצ'כיה גם לאחר חלוקת אוניברסיטת פראג לחלק הצ'כי חלק הגרמני בשנת 1882. במהלך הרפובליקה שנקרא ראשית צ'כוסלובקיה (1918-1938), את חייו של האוניברסיטה עוצבה במיוחד על ידי פרישה של הפקולטה למדעי הטבע ב -1920 על ידי רכישת בניין חדש על גדת הוולטאבה - אחד שבו אתה עדיין למצוא את רוב המחלקות ואולמות הרצאה. סגירת הפקולטה ידי הכיבוש הנאצי בשנת 1939 הייתה ואחריו רדיפה אכזרית של מורים ותלמידים כאחד. השנים פרודוקטיבי, הנלהבות לאחר תום מלחמת העולם השני הגיעו סוף אלים בשנת 1948 עם ד ההפיכה הקומוניסטי 'état ואת הארבעים השנה הבאה של משטר קומוניסטי. העזיבה הכפויה של עשרות מורים מצטיינים לבין המבוא של נושאים המרקסיסטית-לניניסטית הביאה הירידה המהירה של מחקר והוראה. התקוות לשינוי חברתי נפוץ בשנות ה -1960 המאוחרות, מה שנקרא "האביב של פראג", במהלכו הפקולטה התחילו להזמין בחזרה אישים משמעותיים של אותה תקופה, כגון הפילוסוף יאן Patočka, נמחצו על ידי הפלישה הסובייטית באוגוסט 1968. בחודש ינואר 1969, יאן פאלאך, סטודנט של הפקולטה, התאבד על ידי הקרבה עצמית במחאה פוליטית. בכיכר שבה המבנה המרכזי ממוקם והפקולטה הספרייה המרכזית לאמנויות לשאת את שמו. לאחר נפילת המשטר הקומוניסטי ואת יציאתם של חסידיו הנפגעים שלה בשנת 1989, הפקולטה בססה את עוצמה שוב כאחד מהמוסדות היוקרתיים במדעי הרוח הוא בצ'כיה במרכז אירופה.

הבוגרים ואנשי צוות לשעבר שלנו כוללים:

מתקן דת ופילוסוף יאן הוס (ג. 1370-1415), מחשבות אשר בהשראת מרטין לותר המתמטיקאי, לוגיקן ופילוסוף ברנרד בולצאנו (1781-1848) הבלשן יוסף Jungmann (1773-1847), אחד מן היוצרים של השפה הצ'כית המודרנית הבלשן ו המזרחן בדז'יך הרוזני (1879-1952), המפענח של חתית העתיקה מייסדי וחברי חוג פראג Linguistic השפעה, כמו Vilém Mathesius (1882-1945), ולדימיר Skalička (1909-1991), יאן Mukařovský (1891-1975), Bohuslav Havránek (1893-1978) ורנה Wellek (1903-1995 ) הכימאי ירוסלב Heyrovský (1890-1967), ממציא שיטת והנמען polarographic פרס נובל בשנת 1959 הסופרים הידועים אלואיס Jirásek (1851-1930), קארל צ'אפק (1890-1938), לדיסלב פוקס (1923-1994), יוסף Škvorecký (1924-2012) ומיכל Ajvaz (1949) הפוליטיקאים מילאנו Rastislav Stefanik (1880-1919), תומאס מסריק (1850-1937) ו אדווארד בנש (1884-1948), שני האחרונים הפך נשיאים צ'כוסלובקיה הסוציולוג ופוליטיקאי אליס Masaryková (1879-1966), מייסד החינוך החברתי בצ'כוסלובקיה היסטוריון האמנות וארכיאולוג Ruzena Vacková (1901-1982) יאן Patočka (1907-1977), אחד הפילוסופים מרכז אירופה החשובים ביותר של המאה העשרים, תלמיד של מרטין היידגר, אדמונד הוסרל אויגן פינק יאן פאלאך (1948-1969), תלמיד מוקרב עצמו במחאה על הפלישה הסובייטית של 1968 הפסיכולוג Zdeněk Matějček (1922-2004), מחבר מחקרים פורצי דרך בפסיכולוגיה של ילדים

מיקומים

פראג

כתובת
Faculty of Arts
Charles University in Prague
Jan Palach Square 2
116 38 Prague 1

פראג, פראג, צ'כיה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך