Slovak University of Technology in Bratislava Faculty of Architecture

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

הפקולטה
לימוד
מחקר
פעילות בינלאומית
הוראת האדריכלות ב STU החלה בשנת 1946 כחוג לארכיטקטורה והנדסת מבנים. בשנת 1976 החלה הפקולטה לארכיטקטורה העצמאית לתפקד.

בלימודים באוניברסיטה שלנו בכל שלבי וצורות הלימוד, כ- 17,000 סטודנטים מקומיים וזרים במכללות ומכונים שבסיסם בברטיסלבה וטרנבה.


STU היא אוניברסיטה מוכוונת מחקר. במהלך קיומה תרם משמעותית להתפתחות, הפצה ושימוש בידע מדעי.


שיתוף פעולה בינלאומי הוא תחום משמעותי המבוסס על קשר אינטראקטיבי עם מוסדות חינוך ומוסדות מחקר במדינות בכל רחבי העולם. הוא מתמקד בפרויקטים משותפים במסגרת האיחוד האירופי.

הוראת האדריכלות ב STU החלה בשנת 1946, והפכה את הפקולטה לארכיטקטורה (FA) לתוספת החדשה ביותר לפקולטה לטכנולוגיה של אוניברסיטת סלובקיה (STU). באותה תקופה הוקמה המחלקה לארכיטקטורה והנדסת מבנים כחלק מהענף להנדסת מבנים בפוליטכניקה הסלובקית (SVŠT), שכונה היום הפקולטה להנדסה אזרחית. בשבעים השנים שלאחר מכן הפך הפקולטה למוסד חיוני ותחרותי ומשרת מעל 1000 סטודנטים בכל שנה.

הפקולטה לארכיטקטורה STU היא המוסד החינוכי הגדול ביותר לאדריכלים ברפובליקה הסלובקית. פרופיל הסגל משקף את עקרונות האוניברסיטה וקובע תנאי לביצועים מקצועיים במדינת הבית ובמסגרת האיחוד האירופי. מבחינה זו, ישנה אוריינטציה ברורה להכין אדריכלים, מתכננים עירוניים ומעצבים במסגרת יצירתית. מערכת הלימוד הנוכחית בת השנתיים מתמקדת במוכנות של בוגר. מודגשת המודעות לנושאי האמנות והתיאוריה, כמו גם במגוון נושאים טכניים ועיצוביים החל מתכנון עירוני לעיצוב פנים.

הפקולטה לארכיטקטורה שוכנת בבניין שתוכנן על ידי אמיל בלוש, האדריכל הסלובקי החשוב ביותר במאה שעברה ומייסד בית הספר שלשמו נקרא האולם "אולה של פרופסור בלוש" (השוכן במכללה). בנוסף לכיתות הרצאה כאלה, אולפנים, מתקני מחשבים וספריית הפקולטה המחזיקה בספרים ובכתבי-עת מקצועיים משמעותיים (רבים שזוכים לשבחים בינלאומיים) עשויים לשמש לפיתוח יכולות יצירה וכישורים מקצועיים.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

מרכזי תמיכה

מרכזי שירות התומכים בפעילות הפקולטה:

סִפְרִיָה

הספרייה של הפקולטה לארכיטקטורה של האוניברסיטה הסלובקית לטכנולוגיה בברטיסלבה (FA STU) היא ספריה אקדמית עם מלאים מיוחדים ביותר המכילים ספרות פנים וזרה (ספרים, תסריטים, כתבי עת, מילונים, עבודות גמר וכו '). הספריה מציעה יתרונות רבים למשתמשים שלה - גישה חופשית לכל מניות הספרייה (כולל גישה למאגרי מידע מלאים מקוונים בינלאומיים או גרסאות אלקטרוניות של כתבי עת מקצועיים), גישה לספרות החדשה ביותר שנרכשה בעקבות הנושאים של תכניות הלימוד שנלמדו. בפקולטה, בספריה מודרנית ושירותי מידע (קטלוג מקוון לספריה, מכונות להעתקה וסריקה בשירות עצמי, גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי), אזור לימודים ועבודה נוחים.

CEDA (עיצוב לכל)

מרכז העיצוב לכולם הוקם בפקולטה לארכיטקטורה, האוניברסיטה הסלובקית לטכנולוגיה בברטיסלבה ביוני 2007. ייעודו הוא ליצור סביבה בנויה חלקה שיכולה לשמש את כל האנשים, ללא קשר לגילם, גודלם או יכולת.

CEDA מוקדש לעיקרון העיצוב האוניברסלי, ומאפשר לאנשים בסלובקיה להשתלב בחברה המתחשבת בהבדל אנושי ולקיים אינטראקציה עם הסביבה שלהם לפי מיטב יכולתם.

מעבדה מודעת גוף

מעבדת BCD הינה מרכז מחקר וחינוך המתמחה בעיצוב מודע לגוף, ובסיסו בפקולטה לארכיטקטורה האוניברסיטה הטכנולוגית של סלובקיה בברטיסלבה. היא מספקת הכשרה ומחקר מיוחדים בתחום העיצוב והאדריכלות. מרכז מחקר זה מאגד אדריכלים, מעצבים, מורים, סטודנטים, חוקרים ועוסקים מתחומים שונים - עיצוב פנים, ארכיטקטורה, ארגונומיה, נוירו-כלכלה, מדעי החברה ורפואה.

מעבדת BCD הינה צוות מחקר רב תחומי המתמקד בעיצוב מודע לגוף - קשר בין אדם לסביבתו. חברינו מומחים בתחום עיצוב, אדריכלות, ארגונומיה, נוירו-כלכלה, מדעי החברה ורפואה. 133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

המרכז לארכיטקטורה בת קיימא ויעיל - "אדריכלות 2020"

המרכז לארכיטקטורה בת קיימא ויעיל - "אדריכלות 2020" (להלן A2k20) הוא מחקר והכשרה בפקולטה לארכיטקטורה STU. זוהי מחלקה מיוחדת בפקולטה, המקיימת פעילויות מחקר והדרכה בתחום תכנון אדריכלי העומדת בקריטריונים של הוראת הביצועים האנרגטיים של מבנים 2010/31 / האיחוד האירופי למבנים חדשים לאחר 2020, בדגש על קיימות וכבוד סביבה.

A2k20 מחבר בין חוקרים ממכונים שונים (ובסופו של דבר מפקולטות ומוסדות אחרים) בשיתוף עם iEPD (המכון לבתים פסיביים), SKGBC (מועצה לבנייה ירוקה סלובקית), ArTUR (אדריכלות לפיתוח בר-קיימא) וארגונים מקצועיים אחרים.

מרכז חינוך ומחקר בבנסקה סטיבניצה

הפקולטה לארכיטקטורה מציעה גם את האפשרויות של עבודה ממוקדת במרכז החינוך והמחקר המתמחה שלה בלב עיר המורשת התרבותית של אונסק"ו, Banská Štiavnica. בבית ההיסטורי האותנטי (ששוחזר בפועל על ידי הסטודנטים) הפקולטה יכולה להכיל עד 30 סטודנטים ועשרה אנשי צוות במהלך סדנאות או קורסים מיוחדים לאורך השנה. 133910_21.jpg

מעבדת סימולציה למודל

במרכז המעבדה להדמיית סימולציה בפקולטה לארכיטקטורה STU בפופראד פעילויות בנושא CAD ו- סוגיות.

מיקומים

ברטיסלבה

כתובת
Námestie slobody 19
81245 ברטיסלבה, אזור ברטיסלבה, סלובקיה