Faculty of Architecture and Design, Slovak University of Technology

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

הפקולטה
לימוד
מחקר
פעילות בינלאומית
הוראת האדריכלות ב STU החלה בשנת 1946 כחוג לארכיטקטורה והנדסת מבנים. בשנת 1976 החלה הפקולטה לארכיטקטורה העצמאית לתפקד.

בלימודים באוניברסיטה שלנו בכל שלבי וצורות הלימוד, כ- 17,000 סטודנטים מקומיים וזרים במכללות ומכונים שבסיסם בברטיסלבה וטרנבה.


STU היא אוניברסיטה מוכוונת מחקר. במהלך קיומו תרם באופן משמעותי לפיתוח, הפצה ושימוש בידע מדעי.


שיתוף פעולה בינלאומי הוא תחום משמעותי המבוסס על קשר אינטראקטיבי עם מוסדות חינוך ומוסדות מחקר במדינות בכל רחבי העולם. הוא מתמקד בפרויקטים משותפים במסגרת האיחוד האירופי.

הוראת האדריכלות ב- STU החלה בשנת 1946, מה שהופך את הפקולטה לאדריכלות (FA) לתוספת החדשה ביותר לפקולטה לאוניברסיטה הסלובקית (STU). באותה תקופה הוקם המחלקה לאדריכלות והנדסת מבנים כחלק מסניף הנדסת מבנים בפוליטכניקה הסלובקית (SVŠT), המכונה היום הפקולטה להנדסה אזרחית. בשבעים השנים הבאות הפכה הפקולטה למוסד חיוני ותחרותי ומשרתת למעלה מ -1,000 סטודנטים בכל שנה. אף על פי שיש תוכניות לימוד לעיצוב תחת קורות גג במשך יותר מ -25 שנה, בשנת 2020 העיצוב עשה זאת גם לתואר הרשמי של המוסד. שם הפקולטה לארכיטקטורה שונה והחל מספטמבר 2020 הפקולטה לאדריכלות ועיצוב החלה לכתוב את ההיסטוריה המשותפת החדשה שלה.

כיום, הפקולטה לאדריכלות ועיצוב STU היא המוסד החינוכי הגדול ביותר לאדריכלים ומעצבים ברפובליקה הסלובקית. פרופיל הסגל משקף את עקרונות האוניברסיטה וקובע תנאי לביצועים מקצועיים במדינת הבית ובמסגרת האיחוד האירופי. מבחינה זו קיימת אוריינטציה ברורה להכין אדריכלים, מתכנני ערים ומעצבים במסגרת יצירתית. מערכת הלימודים הדו-שנתית הנוכחית מתמקדת בהיערכות של בוגר. מודגשת מודעות במקצועות האמנות והתיאוריה, כמו גם במגוון נושאים טכניים ועיצוביים החל מתכנון ערים ועד עיצוב פנים.

הפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב ממוקמת בבניין שתוכנן על ידי אמיל בלוש, האדריכל הסלובקי החשוב ביותר במאה ה -20 ומייסד בית הספר שעל שמו נקרא האולם "אולה של פרופסור בלוש" (המתגורר במכללה). בנוסף לכיתות הרצאות כאלה, ניתן להשתמש באולפנים, במתקני מחשבים ובספריית הפקולטה המחזיקה בספרים ובעיתונים מקצועיים משמעותיים (רבים שזוכים לשבחים בינלאומיים) לפיתוח יכולות יצירתיות וכישורים מקצועיים.

133912_19243099_1079581128853671_5558553825703417584_o.jpg

מרכזי תמיכה

מרכזי שירות התומכים בפעילות הפקולטה:

סִפְרִיָה

ספריית הפקולטה לאדריכלות ועיצוב של האוניברסיטה הטכנולוגית הסלובקית בברטיסלבה ( FAD STU ) היא ספרייה אקדמית עם מלאי התמחות מיוחדים המכילים ספרות מקומית וזרה (ספרים, תסריטים, כתבי עת, מילונים, עבודות גמר וכו '). הספרייה מציעה יתרונות רבים למשתמשיה - גישה חופשית לכל מלאי הספריות (כולל גישה למאגרי מידע מקוונים טקסט מלא מקוון או גרסאות אלקטרוניות של כתבי עת מקצועיים), גישה לספרות החדשה שנרכשה בעקבות נושאי תכניות הלימוד שנלמדו. בפקולטה, שירותי הספרייה והמידע המודרניים (קטלוג מקוון של הספרייה, מכונות העתקה וסריקה בשירות עצמי, גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי), אזור לימוד ועבודה נוח.

CEDA (עיצוב לכל)

מרכז העיצוב לכולם הוקם בפקולטה לאדריכלות ועיצוב, האוניברסיטה הסלובקית הטכנולוגית בברטיסלבה ביוני 2007. משימתו היא יצירת סביבה בנויה וחלקה שיכולה לשמש את כל האנשים, ללא קשר לגילם, גודל או יכולת.

CEDA מוקדש לעיקרון העיצוב האוניברסלי, ומאפשר לאנשים בסלובקיה להשתלב בחברה המתחשבת בהבדל אנושי ולקיים אינטראקציה עם הסביבה שלהם לפי מיטב יכולתם.

מעבדה מודעת גוף

מעבדת BCD הינה מרכז מחקר וחינוך המתמחה בעיצוב תודעתי לגוף, המבוסס בפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב STU בברטיסלבה. הוא מספק הכשרה ומחקר מיוחדים בתחום העיצוב והארכיטקטורה. מרכז מחקר זה מאגד אדריכלים, מעצבים, מורים, סטודנטים, חוקרים ומתרגלים מתחומים שונים - עיצוב פנים, אדריכלות, ארגונומיה, נוירו-כלכלה, מדעי החברה ורפואה.

מעבדת BCD הינה צוות מחקר רב תחומי המתמקד בתכנון מודע גוף - קשר בין האדם לסביבתו. חברינו מומחים בתחום תכנון, אדריכלות, ארגונומיה, נוירו-כלכלה, מדעי החברה ורפואה. 133907_19221677_1079540255524425_8550423801749395434_o.jpg

מרכז ארכיטקטורה בת קיימא ויעילה - "אדריכלות 2020"

המרכז לאדריכלות בת קיימא ויעילה - "אדריכלות 2020" (להלן A2k20) הוא מחקר והכשרה בפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב STU. זוהי מחלקה מתמחה בפקולטה, המעבירה פעילויות מחקר והדרכה בתחום תכנון אדריכלי העומדות בקריטריונים של הוראת ביצועי האנרגיה של בניינים 2010/31 / EU לבניינים חדשים לאחר שנת 2020, בדגש על קיימות וכבוד למערכת סביבה.

A2k20 מחבר בין חוקרים ממכונים שונים (ובסופו של דבר מפקולטות ומוסדות אחרים) בשיתוף עם iEPD (המכון לבתים פסיביים), SKGBC (מועצה לבנייה ירוקה סלובקית), ArTUR (אדריכלות לפיתוח בר-קיימא) וארגונים מקצועיים אחרים.

מרכז חינוך ומחקר בבנסקה סטיבניצה

הפקולטה לאדריכלות ועיצוב מציעה גם אפשרויות של עבודה ממוקדת במרכז החינוך והמחקר המתמחה שלה בלב העיר מורשת התרבות של אונסק"ו בנסקה שטיווניקה. בבית ההיסטורי האותנטי (ששוחזר למעשה על ידי הסטודנטים) יכולה הפקולטה להכיל עד 30 סטודנטים ועשרה אנשי צוות במהלך סדנאות או קורסים מיוחדים לאורך השנה. 133910_21.jpg

מעבדת סימולציה למודל

במרכז המעבדה לסימולציה מודל של הפקולטה לארכיטקטורה ועיצוב STU בפופראד יש פעילויות המכוונות בנושא CAD וסוגיות אזוריות.

מיקומים

ברטיסלבה

כתובת
Námestie slobody 19
81245 ברטיסלבה, אזור ברטיסלבה, סלובקיה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך