קרא את התיאור הרשמי

Max Planck Institute for Brain Research הוא Max Planck Institute for Brain Research בסיסי ומוסד להכשרה מדעית המתמקד בהבנת המוח. המוח האנושי הוא מכונה מורכבת להפליא, המורכבת ממאה מיליארד נוירונים וטריליונים של קשרים, או סינפסות ביניהם. מתוך מערכת כזו, כמו קסם, להתעורר תפיסה, התנהגות ומחשבה. המוח מתואר לעתים קרובות כ"מכונה המורכבת ביותר ביקום הידוע ".

המוח הוא תוצר של אבולוציה, תגובה של אורגניזמים ביולוגיים ללחץ הבחירה. כתוצאה מכך, המוח פותח בעיות מורכבות רבות, אך מתמחות: למצוא מזון, לזהות ולהימנע מסכנה, ללמוד ולהכיר קרובי משפחה, ללמוד מאגודות העבר, לחזות את העתיד הקרוב, לתקשר, ובכמה מינים, להעביר ידע. כל זה נראה כל כך פשוט. עם זאת, אנו יודעים כי בעיות אלה הן מורכבות, כי ניסיונות שלנו לפתור אותם עם מכונות מלאכותיות כבר מאכזב עד כה. המחשבים של היום משתפרים בפתרון בעיות חישוב טהור (שחמט למשל). אבל הם עדיין גרועים בפתרון משימות אובייקט, אופי או זיהוי פנים, פעולות שהמוח שלנו מבצע ללא מאמץ. המוח עובד עם מעט מאוד כוח (על 30W בבני אדם). הם ניצחון של יעילות.

לימוד והבנה של המוח חשוב מסיבות רבות. ראשית, זהו אתגר מדעי מרתק. בשל מגוון ומורכבות הבעיות הבסיסיות שאנו עומדים בפניהן, מדעי המוח המודרניים הם מדע בינתחומי מובהק, בין היתר ביולוגים מולקולריים, ביוכימאים, גנטיקאים, אלקטרופיזיולוגים, אתולוגים, פסיכולוגים, פיסיקאים, מדעני מחשבים, מהנדסים ומתמטיקאים. הבנת המוח דורשת גישות רדוקציוניסטיות כמו גם סינתטיות. במילים פשוטות, זהו אתגר עצום ומעניין עבור מדענים עם תשוקה למחקר בסיסי.

שנית, להבנת המוח יש חשיבות עליונה לרפואה. מנתוני ארגון הבריאות העולמי עולה כי מחלות פסיכיאטריות ונוירולוגיות הן בין הסיבות העיקריות לנכות ולמחלות. ואכן, בשנת 2005, הפרעות במוח היוו 35% מהנטל הכלכלי של כל המחלות ביבשת אירופה. בעוד שהמוסד שלנו אינו מוסד רפואי, הידע שאנו מייצרים (למשל, על מנגנוני התפתחות עצבית, פלסטיות סינפטית או דינמיקה מוחית) הוא בעל חשיבות בסיסית למחקר נוירולוגי יישומי (למשל, מחלות נוירודגנרטיביות, הפרעות פסיכיאטריות).

המטרה שלנו היא להיות מוסד שבו כמה מדענים הטובים ביותר בעולם לעבוד יחד כדי להבין את פעולות ותפקוד של מערכות העצבים. המיקוד המדעי שלנו הוא על מעגלים, או על רשתות של אינטראקציה חלקים מולקולות נוירון, נוירונים במעגל המקומי, מעגל אל מעגל תקשורת. העבודה הניסויית במכון נעשית על מיני בעלי חיים שאינם פרימטים (למשל חולדות ועכברים, דגים), בסביבה אינטראקטיבית ואינטראקטיבית, הממוקמת בלב קמפוס מדעי הטבע של אוניברסיטת גתה בפרנקפורט. השכנים המיידיים והשותפים המדעיים שלנו הם מחלקות הביולוגיה, הכימיה והפיזיקה של אוניברסיטת גתה, המכון ללימודים מתקדמים של פרנקפורט (FIAS) ומכון מקס פלנק לביופיסיקה. יש לנו גם קשרים הדוקים עם מדעי הרפואה, מדעי המחשב (המרכז למחשוב מדעי) ומחלקות מתמטיקה של אוניברסיטת גתה, ומכון ארנסט סטרונגמן, המתמקד במוח נוירו-מדעי קוגניטיבי.

התוכניות מועברות ב:
  • אנגלית

מוסד לימודים זה גם מציע:

PhD

Max Planck Institute for Brain Research

בית הספר הבינלאומי מקס פלנק למחקר (IMPRS) עבור מעגלים עצביים הוקמה בשנת 2011 ומציע סביב עשר משרות בתשלום מלא בכל שנה עבור תלמידים מוכשרים המחזיקים רלוונטי תואר שני או רוו ... [+]

בית הספר הבינלאומי מקס פלנק למחקר (IMPRS) עבור מעגלים עצביים הוקמה בשנת 2011 ומציע סביב עשר משרות בתשלום מלא בכל שנה עבור תלמידים מוכשרים המחזיקים רלוונטי תואר שני או רווקים בתואר הגבוה ביותר שלהם לבצע מחקר וכתוצאה מכך דוקטורט. התוכנית נלמדת באנגלית.

אנו מציעים תוכנית רב תחומית לדוקטורנטים מצוינים בעלי רקע במדעי המוח, מתמטיקה, פיסיקה, מדעי המחשב, ביולוגיה, ביולוגיה ורפואה וכן ניסיון מחקרי במוסדות המשתתפים בקהילת פרנקפורט. הסטודנטים ישתתפו בתוכנית חינוכית מותאמת אישית, כולל סיבובי מחקר וקורסי מדעי המוח, אך גם בהכשרה במיומנויות הניתנות להעברה, כמו גם בסמינרים, בכנסים ובבתי ספר קיץ ובסדרת הרצאות. מסלול מיוחד המיועד לסטודנטים בעלי תואר ראשון בתואר הגבוה ביותר.... [-]

גרמניה Frankfurt
אוקטובר 2019
אנגלית
תכנית מלאה
3 שנים
קמפוס
למידע נוסף באנגלית
כתובת
Max-von-Laue-Straße 4, 60438
Frankfurt, Hesse, גרמניה
כתובת
Deutschordenstraße 46, 60528
Frankfurt, Hesse, גרמניה